Pri pracovnom úraze boli chemickou látkou zasiahnutí traja zamestnanci. Jadrová a vyraďovacia spoločnosť odmietla špekulácie, že pri pondelkovej nehode v Jaslovských Bohuniciach prišlo k úniku radiácie.

Jadrová elektráreò Jaslovské BohuniceSpoločnosť JAVYS sa v Jaslovských Bohuniciach neďaleko Piešťan stará o vyradenie jadrových elektrární A1 a V1. V pondelok 18. augusta sa pri tomto procese stala nehoda.

„Pri plnení pracovných povinností na pracovisku v bývalej strojovni v Jaslovských Bohuniciach včera predpoludním došlo pri manipulácii s chemickou látkou k poškodeniu obalu, pričom boli zasiahnutí aj zamestnanci. Dvaja boli ošetrení a jedného z nich hospitalizovali,“ informovala hovorkyňa spoločnosti Agáta Staneková.

Dodala, že JAVYS v tejto súvislosti striktne odmieta špekulácie o výbuchu v jadrovej elektrárni. „Išlo o pracovný úraz a nie o radiačnú udalosť. Došlo k nemu v objekte bývalej elektrárne.“

Bližšie okolnosti sú podľa jej slov predmetom vyšetrovania. Pracovníci boli riadne poučení a vybavení pomôckami, potrebnými pri manipulácii s takýmto druhom materiálu a spoločnosť JAVYS dodržala všetky bezpečnostné predpisy.

(mp)

REKLAMApn_inline_web494

About

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972