Dieťa – svetlo rodiny, bolo hlavné motto jasličkovej slávnosti, ktorá sa uskutočnila na slávnosť Božieho narodenia v stredu 25. decembra v kaplnke Sedembolestnej Panny Márie pátrov jezuitov v Piešťanoch. V čase, keď tradičná rodina nemá pre mnohých žiaden význam a snažia sa znižovať jej hodnotu, upozornili deti a mládež svojim vystúpením na jej dôležitosť.


_MG_5179

„Rozvaratom rodiny sa znehodnocuje ľudské šťastie. Šťastie dieťaťa začína v náručí otca a matky, kde sa cíti bezpečné, prijaté a milované,“ odznelo z úst malých hercov počas jasličkovej slávnosti. Deti a rodiny Piešťan priniesli počas slávnosti svedectvo o tom, čo pre nich znamená rodina. Pripraviť krásnu oslavu cez práve narodeného Ježiša, ktorého sprítomňovalo živé bábätko v rukách Márie a Jozefa, ich stálo mnoho úsilia. Podľa sestry Zuzany z Kongregácie školských sestier de Notre Dame, ktorá stála za organizáciou podujatia, bola príprava jasličkovej slávnosti zároveň prípravou na Vianoce pre všetkých zainteresovaných.

Deti a mládež pod vedením sestričiek a rodičov pripravili pôsobivú interpretáciu príbehu Ježišovho narodenia od zvestovania Panne Márii až po príchod mudrcov z Východu, popretkávanú odkazmi na súčasnosť a osobnými svedectvami.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=T5GuQGyg2v8&feature=share&list=UUoWUUC7__EcwaPvLY0kLPGg[/youtube]

Ak ste nestihli slávnosť a chceli by ste ju vidieť naživo, budete mať ešte jednu možnosť v pondelok 6. januára o 16:00 h na záver vianočného obdobia v kostole sv. Cyrila a Metoda.

Text a foto: th

About PNky.sk

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972