Aktuality

Izraelčania chcú v Piešťanoch natáčať propagačný dokument

By 22. februára 2013No Comments

Ministerstvo dopravy chce na Slovensko prilákať viac návštevníkov z Izraela. Zaujať ich má ponuka v oblasti náboženského a kúpeľného turizmu.

[singlepic id=35144 w=520 h=340 float=center]

 

Izraelčania sú už teraz popri Nemcoch, Čechoch, Rusoch a obyvateľoch arabských krajín najčastejšími hosťami v piešťanských kúpeľoch. V roku 2011 ich sem prišlo viac než 4-tisíc. Štatistiky z vlaňajška zatiaľ nie sú zverejnené. Za prvých deväť mesiacov minulého roku však navštívilo Slovensko viac ako 11 200 obyvateľov  Izraela. Predstavuje medziročný nárast až o 27  percent.

„Špecifikom turistov z Izraela je, že na Slovensku ostávajú v priemere takmer sedem dní, čo je vôbec najdlhší pobyt zo všetkých zahraničných turistov,“ uviedol štátny tajomník ministerstva dopravy František Palko, ktorý v Tel Avive rokoval o prehĺbení vzťahov v oblasti cestovného ruchu. Oproti celoštátnemu priemeru strávia Izraelčania v Piešťanoch dvojnásobok, takmer 14 dní.

Podľa informácií z ministerstva prídu na Slovensko v blízkom čase zástupcovia cestovných kancelárií a médií. Počas dvojdňového pobytu v Bratislave a v Piešťanoch spracujú filmový dokument, ktorý poslúži na propagáciu našej krajiny.

Text a ilustr. foto: Martin Palkovič

About

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972