Policajti Diaľničného oddelenia si počas služby na diaľničnom odpočívadle Hrádok v smere jazdy na Bratislavu všimli „divný“ spôsob jazdy vodiča Fábie. Videli ako vodič Fábie po odpočívadle jazdí zo strany na stranu. Preto ho predpísaným spôsobom pri výjazde na diaľnicu zastavili. Vodiča vyzvali k predloženiu dokladov potrebných k vedeniu vozidla a k podrobeniu sa dychovej skúške na zistenie prítomnosti alkoholu. Dychová skúška u vodiča, ktorým bol 54-ročný invalidný dôchodca Štefan z okresu Námestovo, bola pozitívna. Krátko po 15.00 hodine nafúkal 0,77 mg/l , čo predstavuje 1,60 promile alkoholu.

Opakovaná dychová skúška po dvadsiatich minútach ukázala ešte vyššiu hodnotu. Štefan nafúkal 0,95 mg/l, čo predstavuje 1,98 promile.

„Vodič si bol vedomý svojho konania veľmi to ľutoval. Policajtom sa priznal, že včera a dnes troška popíjal. Diaľniční policajti vodiča okamžite v zmysle zákona  zadržali a obmedzili na osobnej slobode. Po potrebnom lekárskom vyšetrení skončil Štefan v policajnej cele. Po vytriezvení ho poverený príslušník diaľničného oddelenia PZ z Trenčína obvinil z prečinu ohrozovania pod vplyvom návykovej látky,“ informovala trenčianska policajná hovorkyňa Elena Antalová.

O tom aký trest za jazdu pod vplyvom alkoholu dostane dnes rozhodne sudca Okresného súdu v Nové Mesto nad Váhom v tzv. super rýchlom konaní.

Od začiatku roka doposiaľ diaľniční policajti zistili celkom 7 vodičov, ktorí jazdili po diaľnici pod vplyvom alkoholu. Z tohto počtu sa traja vodiči dopustili trestného činu ohrozovania pod vplyvom návykovej látky, čo znamená, že nafúkali nad jedno promile.

„Nakoľko denne policajti v trenčianskom kraji zisťujú, že niektorí vodiči si sadnú za volant, v čase, keď sú pod vplyvom alkoholu budeme naďalej vykonávať kontroly zamerané na dodržiavanie zákazu požívať alkoholické nápoje vodičom,“ upozorňuje hovorkyňa.

TS KR PZ Trenčín Ilustr. foto 

About PNky.sk

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972