Inštitút fyzioterapie chce byť fakultou

20. októbra 2012 Off Od

Univerzita sv. Cyrila a Metoda má v súčasnosti štyri fakulty. Jej súčasťou je aj piešťanský Inštitút fyzioterapie, balneológie a liečebnej rehabilitácie, ktorý má ambíciu sťať sa v dohľadnej dobe piatou fakultou univerzity.

[singlepic id=36220 w=520 h=340 float=center]

Vyše 300 študentov zo Slovenska aj Českej republiky v súčasnosti v Piešťanoch študujú odbory Fyzioterapia, Verejné zdravotníctvo, Rádiologická technika v bakalárskom stupni štúdia.

„Ak sa nám podarí získať akreditáciu aspoň jedného z odborov v magisterskom stupni štúdia, môžeme žiadať o schválenie štatútu fakulty,“ informoval novinárov na tlačovej konferencii riaditeľ inštitútu Jozef Beňačka.

Absloventi, ktorých bolo za sedem rokov existencie inštitútu vyše 700 majú podľa jeho slov uplatnenie v štátnom aj súkromnom sektore a mnohí odchádzajú do zahraničia.

Beňačka ďalej uviedol, že zatiaľčo na začiatku brali takmer každého, kto sa hlásil, v súčasnosti počet študentov limitujú. Neplatí, že každý kto štúdium začne, ho aj úspešne dokončí. „Nemyslím si, že vysoká škola je povinne ukončiteľná. Tí, čo sa učia, tí skončia. Snažíme sa zabezpečiť naozaj kvalitné štúdium,“ vyhlásil Jozef Beňačka. Kvalitu podľa jeho slov garantujú pedagógovia, ktorí majú blízko k praxi.

Riaditeľ si pochvaľuje spoluprácu s radnicou, kúpeľmi, Národným ústavom reumatických chorôb, Nemocnicou Alexandra Wintera aj s medicínskym centrom Adeli. Sídlo inštitútu nedávno prešlo kompletnou rekonštrukciou za 360-tisíc eur, pričom tieto náklady hradili fondy Európskej únie.

Text a foto: Martin Palkovič