Za iniciatívou Spoločne pre Piešťany, ktorá spojila až dvanásť nestraníckych kandidátov na mestských poslancov, stoja najmä členovia občianskeho združenia Pro Civitate – Spoločne pre Piešťany. Združenie založila v roku 2009 skupina aktívnych mladých ľudí z Piešťan s cieľom meniť svoje okolie k lepšiemu.

logo Pro CivitateS pomocou dobrovoľníkov napríklad upratali a zútulnili kedysi obľúbenú mestskú pláž na vážskom poloostrove Lido, vytvorili „Historickú uličku“ zo starých fotografií, upratali železničnú stanicu, aktuálne zrealizovali projekt Klavír pre všetkých… V roku volieb sa aktivisti rozhodli, že sa pokúsia meniť aj zásadné otázky smerovania Piešťan a využijú svoje skúsenosti a entuziazmus ešte viac v prospech ľudí, ak im obyvatelia dajú dôveru a pošlú ich do poslaneckých lavíc.
Oslovili aj ďalších Piešťancov, ktorí sa zapájali do života v meste, i v ďalších občianskych združeniach, až nakoniec vytvorili momentálne skupinu dvanástich nezávislých kandidátov poslancov mestského zastupiteľstva. Každý z nich ide do volieb ako občiansky kandidát, so svojím vlastným názorom i osobnou históriou. Spája ich však to najdôležitejšie – snaha o zmenu k lepšiemu . Prvé verejné predstavenie poslaneckých kandidátov a kandidáta na kreslo primátora sa uskutoční v pondelok 25.8.2014 o 14.00 h na LIDE (v prípade dažďa v komunitnom centre ŽiWell).
Vítaní sú všetci, ktorí majú snahu o zmenu – príďte podporiť nezávislých aktívnych ľudí, ktorí majú snahu spolupracovať!
Viac o činnosti o.z. Pro Civitate – Spoločne pre Piešťany nájdete na stránke www.spolocneprepiestany.sk.

Zdroj: TS

REKLAMA

MONKEY

pn_inline_web494

About PNky.sk

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972