Aktuality

Indiánsky deň na Inčučune prilákal desiatky detí

By 9. mája 2011No Comments

Piešťanskí skauti v sobotu 7. mája zorganizovali pre deti na ihrisku Inčučuna veľkú indiánsku hru s názvom Tenskwatawa, čo znamená „otvorené dvere“. Počasie bolo ako stvorené na indiánsky pretek, slniečko svietilo, a tak prišli malí i väčší, s rodičmi aj s kamarátmi. Bolo ich niekoľko desiatok.

[singlepic id=13216 w=320 h=240 float=left]„Pri vstupe na ihrisko každé dieťa dostalo „indiánsky náramok“, ktorý si nalepilo na ruku. Po celom areáli boli rozmiestnené rôzne stanoviská, na ktorých sa plnili úlohy. Deti si vyskúšali triafanie koníkov, preliezanie prekážkovej dráhy, lozenie po „moste“, pretláčanie sa so silákom… jednoducho všetko, čo by Indián mal ovládať,“ vysvetľuje piešťanská skautka Jana Šmýkalová. Za každú splnenú úlohu získali deti odmenu v podobe farebného pierka, ktoré si nalepili na náramok. Ten, kto získal všetky farby pierok dokázal, že má schopnosti ako pravý Indián.

„Deti boli neuveriteľne šikovné, hravo zvládli aj tie najťažšie úlohy. Veríme, že zúčastneným sa páčilo, a že sme spestrili sobotňajšie popoludnie nejednej piešťanskej rodine. Niekedy nabudúce sa na vás znova tešia skautky a skauti z 80.zboru Ginko Piešťany,“ dodáva J. Šmýkalová.

[nggallery id=705]

Autor: sj Foto: skauti

REKLAMA

About PNky.sk

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972