Husky zabil v mestskom parku maltézskeho psíka

Husky zabil v mestskom parku maltézskeho psíka

18. apríla 2020 Off Od PNKYSK

Majitelia musia mať svojich psov na vôdzke, či túto povinnosť dodržiavajú, môže kontrolovať mestská aj štátna polícia.

Približne trojmesačné šteňa maltézskeho psíka zabil v piatok neskoro večer v mestskom parku sibírsky husky, ktorý nebol na vôdzke. Takto udalosť na facebooku opísala majiteľka usmrteného zvieraťa. Incident potvrdil Peter Gogol z Mestskej polície Piešťany. Podľa jeho slov však na mieste boli štátni policajti, ktorí prípad prešetrujú.

„Venčil ho muž s dcérou na bicykloch. Pes sa na nás začal rútiť, ja som začala kričať a pán majiteľ kričal: Nebojte on nič nespraví! Nespraví? Ale spravil, zabil našu Lilly a napadol aj môjho priateľa,“ napísala na facebooku majiteľka maltézskeho psíka.

Hneď ráno mestskí policajti v mestskom parku kontrolovali psíčkarov. Podľa Petra Gogola sú takéto kontroly bežné a budú pokračovať: „Povinnosťou majiteľa je mať psa na vôdzke, voľný pohyb je dovolený iba na vyhradených miestach.“

Mesto Piešťany má takýto priestor na Lide – okolo Biskukpického kanála od Húpacieho mosta smerom na sever, ale napríklad aj na sídlisku Adam Trajan.

Peter Gogol dodal, že právomoc kontrolovať psíčkarov má aj štátna polícia. Medzi ďalšie povinnosti ľudí, ktorí venčia psov, patrí bezodkladné odstránenie výkalov, ktorými zviera znečistilo verejné priestranstvo aj ohlásenie, že pes pohrýzol človeka bez toho, aby bol napadnutý alebo vyprovokovaný. Ten, kto vedie psa, sa dopustí priestupku aj v prípade, že nezabráni útoku na človeka alebo iné zviera.

Náhubok musí mať podľa zákona nebezpečný pes. Ide o jedinca, ktorý už predtým „pohrýzol alebo poranil človeka bez toho, aby bol sám napadnutý alebo vyprovokovaný.“

-mp-