Reklama sa na Facebooku  zobrazuje niekoľko dní. Po nahlásení bola zablokovaná, ale zobrazuje sa znova. „Môj bankrot je vďaka tomuto minulosťou. Dokáže to ktokoľvek,“ láka facebookový post na stránku Moltecon.com, ktorá sa tvári ako noviny, či magazín. Tu je zverejnený vymyslený článok o tom, ako Branislav Jobus presvedčil moderátora Petra Bielika priamo v TA3 na investíciu do Bitcoinu. Čitatelia by však už podľa titulku „Jednoduchý Cesta Od Bankrotu K Miliónom „Je To Príležitosť, Ktorú By Nemal Nikto Premeškať, hovorí Branislav“ a spôsobu jeho napísania mali byť ostražití. Rovnako ďalší titulok by seriózne médiu nikdy takto nenapísalo: „Branislav Jobus Ukazuje, Ako Zarobil Po Bankrote Vďaka Tejto Príležitosti Z Domu 2,3 Milióna € – Tvrdí, Že To Dokáže Každý, A V Relácii „Téma Dňa“ Ukazuje Ako!“

„Priatelia prosím o pomoc. Už druhý krát behom pár dní niekto spustil na facebooku zaplatenú reklamu s mojimi fotkami v mojom mene vymyslený rozhovor a odkaz ide na www stránku s totálnymi nezmyslami, s ktorými nemám nič spoločné,“ napísal na svojom facebookovom profile Branislav Jobus. Okrem nahlasovania a pomoci priateľov na sociálnych sieťach sa chce hudobník obrátiť aj na políciu, ale až po návrate na Slovensko, keďže momentálne je v zahraničí.

Článok sa snaží nalákať ľudí, aby investovali do do platformy „Bitcoin Revolution“. Reklama vedie na stránku bitcoinrevolutionapp.com. Podľa hodnotenia Scam Broker Investigator z 10. decembra minulého roku je Bitcoin Revolution App kópiou iného iného falošného automatizovaného obchodného softvéru, ktorý spolupracuje s neserióznymi maklérmi Crypt CFD.

Ak sa vám podobná reklama zobrazí, nahláste ju facebooku ako podvod a pomôžte tak hudobníkovi brániť sa pred neserióznymi praktikami a sami nenaleťte pochybným obchodníkom.

-th-

About PNky.sk

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972