Polícia rozbehla vo štvrtok 23. marca v okolí Hlohovca rozsiahlu pátraciu akciu, dôvodom boli informácie o mužovi, ktorý sa správal podozrivo. Skupina mladých ľudí totiž oznámila, že na železničnú stanicu viezli štyridsiatnika, ktorý tvrdil, že vykonal nejaký hrozný skutok. V blízkosti Váhu krátko predtým počuli krik pripomínajúci detský plač a zvuk pádu do vody. V piatok 24. marca pátranie pokračovalo aj za súčinnosti vrtuľníka Ministerstva vnútra Slovenskej republiky a iných záchranných zložiek. Muž sa v popoludňajších hodinách sám prihlásil na polícii, pričom celý prípad má úsmevnú dohru. 

Podľa informácií zverejnených na portále tvnoviny.sk má celý prípad nečakané vyvrcholenie. Podozrivé zvuky, ktoré sa ozývali v blízkosti Váhu súviseli s romatickými chvíľami, ktoré prežíval muž so svojou známosťou. Po následnej hádke skončila síce dotyčná dáma vo vode, ale za podstatne menej dramatickejších okolností, ako sa zdalo. Polícia v súvislosti s prípadom upozorňuje, že nahlásenie podozrivého konania a občianska angažovanosť je vždy lepšia ako ignorácia situácie, ktorá by mohla skončiť tragédiou.

„Mladým mužom sa na celej situácii zdalo niečo podozrivé a rozhodli sa správne, keď vec nahlásili na políciu. Polícia musí každý podnet preveriť a zákonným spôsobom sa ním zaoberať. Vždy je správne, ak občania podozrivé veci nahlásia. Môže ísť napríklad o pohyb podozrivých osôb v ich okolí. Aj keď sa nemusia ešte ničoho dopustiť, tým že polícia osoby skontroluje, má k dispozícii ich totožnosť. Zároveň sa tým môže predísť protiprávnemu konaniu, čo je vždy lepšie, než keď už je trestný čin alebo priestupok spáchaný. Polícia občiansku všímavosť k svojmu okoliu víta,“ uviedla k prípadu Martina Kredatusová, vedúca oddelenia komunikácie a prevencie KRPZ v Trnave.

-lt/Zdroj: Krajské riaditeľstvo policajného zboru v Trnave//Foro: vv-

About PNky.sk

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972