Na diaľnici D1 pri Piešťanoch sa stala v stredu 29. augusta krátko po 20:30 h hromadná nehoda, ktorá si vyžiadala viacero zranených. Hasiči a polícia zasahovali na 84. kilometri diaľnice D1 v smere do Bratislavy.

Pre rozsah havárie, kde došlo k zrážke ôsmych áut, bola cesta uzatvorená a doprava odklonená. Zranenia utrpelo sedem ľudí, pričom niektorých museli vyslobodzovať hydraulickým zariadením. Pri nehode zasahovali hasiči z Piešťan a Nového Mesta nad Váhom a taktiež štyri posádky záchrannej zdravotnej služby.

Polícia informovala o troch ťažko zranených osobách, z toho dvoch ďeťoch. Stav jedného dieťaťa je veľmi vážny. Nehodu pravdepodobne zavinil vodič (*1989), ktorý nafúkal viac ako jedno promile.

Podľa svedka nehody, ktorý popísal situáciu na FB stránke Polície SR, vodič zrejme na vozidle VW Sharan išiel v ľavom pruhu rýchlosťou okolo 150 km/h a snažil sa o uvoľnenie cesty blikaním diaľkovými svetlami. Pred ním v ľavom pruhu išiel SuperB bledej farby, ktorý predbiehal pomalšie vozidlá v pravom pruhu. „Neviem či si ho posádka SuperBu nevšimla, alebo ho mali na saláme…, SuperB dopredbiehal a zaradil sa do pravého pruhu. Idiot sa zaradil pred neho a začal ho vybrzďovať… takto išli jeden za druhým pár metrov. Zjavne dobiehali ďalšie auto pred sebou a vodič Sharanu strhol prudko volant do ľavého pruhu, následne do pravého a potom zmizol… To som ešte nevedel, že nabúral do stredového betónu a trosky boli po ceste vrátane celého nárazníku v pravom… Zbadal som ho pár metrov pred sebou (nesvietili mu žiadne svetla) nebol čas na nič, len strhnúť volant do odstavného pruhu a vyhnúť sa troskám, ktoré tam boli skoro všade. Boli sme asi piata posádka, čo zastavila v odstavnom pruhu za nehodou a predýchavala tep 200, práve sme sa narodili,“ popisuje situáciu svedok.

-th- Foto: FB Polícia Slovenskej republiky

About PNky.sk

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972