Počas nasledujúceho víkendu 25. – 26. júla pripravili organizátori na Hrade Beckov Dni kováčskych majstrov. Príďte si v sobotu a nedeľu od 10:00 do 17:00 vychutnať vôňu ohňa a železa, presvedčiť sa o zručnosti kováčskych majstrov či prezrieť si ich diela. Kováčske remeslo je jedným z najstarších remesiel na svete. A Hrad Beckov so svojou atmosférou je ideálnym miestom na prezentáciu klasického kováčskeho remesla.

IMG_0256_resize-640x427

Cieľom nultého ročníka stretnutia umeleckých kováčov na Hrade Beckov je priblížiť verejnosti tvrdú, ale zároveň krásnu prácu kováčov. Železo sa v žiare ohňa a v rukách kováčskych majstrov mení na plastelínu. Na vlastné oči môžete sledovať ako vznikajú kováčske umelecké diela. Sobotu nám spríjemní hudbou domáca kapela Beckovské ksichty, začiatok koncertu o 17:00.

Nedeľa bude spestrená netradičnou interaktívnou dielňou pod názvom Recycling art. Návštevníci hradu môžu v spolupráci s kováčskym majstrom vyrobiť umelecké dielo z už použitého železa a polotovarov. Po celý víkend si môže prezrieť expozíciu výrobkov od zúčastnených majstrov, a to drobné kované plastiky, svietniky, repliky historických zbraní, úžitkové umenie a ortopedické podkovy. Súčasťou programu je i stála expozícia Slovenských ručne kovaných rekordov.

-MŠ-

About PNky.sk

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972