Aktuality

Hotelka hostila medzinárodnú súťaž Mladý somelier

By 28. marca 2013No Comments

Hotelová akadémia Ľudovíta Wintera v Piešťanoch bola 26. marca dejiskom súťaže Mladý somelier. V poradí 14. ročníka sa zúčastnili dvojčlenné družstvá z dvanástich stredných škôl zo Slovenska aj z Českej republiky.

[singlepic id=41235 w=520 h=340 float=center]

 

Súťažiaci už tradične absolvovali odborný písomný test, degustáciu vzoriek vína a preverená bola aj schopnosť žiakov vhodne skombinovať víno s jedlom a predviesť servis vína pri stole hosťa. Ich zápolenie prinieslo nasledujúce výsledky: tretie miesto obsadila Lucia Leskovská z Hotelovej akadémie Ľudovíta Wintera v Piešťanoch, na druhom mieste sa umiestnil Natanael Ševčík zo Strednej odbornej školy obchodu a služieb v Trenčíne a prvé miesto získala Renáta Buranská zo Strednej odbornej školy hotelových služieb a obchodu v Nových Zámkoch.

Tohtoročnú súťaž poctil svojou prítomnosťou aj veľvyslanec Francúzskej republiky na Slovensku pán Jean Marie Bruno, ktorý vo svojom prejave vyzdvihol kráľovskú úlohu someliera v gastronómii. Účastníkom sa prihovoril aj garant súťaže a uznávaný slovenský enológ profesor Fedor Malík, ktorý spolu s riaditeľom hotelovej akadémie Ladislavom Blaškovičoom odovzdal ocenenia víťazom.

Text a foto: Tlačová správa/red

About

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972