Connect with us

Aktuality

Hoteláci druhí na Gastrofestivale

Published

on

Študenti piešťanskej Hotelovej akadémie Ľ. Wintera uspeli na Gastrofestivale 2015 v Nitre. Tím kuchárov i čašníkov získal druhé miesto v konkurencii súťažiacich z hotelových akadémií  z Slovenska, Čiech, Chorvátska, Maďarska a Francúzska.

10995711_908210225865722_8637645969239837064_n[1]

REKLAMA

Advertisement
Hello GPT

banner-marec01

Hotelovú akadémiu Ľudovíta Wintera v Piešťanoch zastupovali tímy kuchárov a čašníkov pod vedením učiteľov praktickej prípravy. Tím kuchárov pod vedením Jána Ceperku tvorili Natália Baraniaková a Dávid Cehlárik a čašníci Nikola Krahulcová a Šimon Mráz reprezentovali pod taktovkou Mgr. Milana Elčíka. Obidva tímy získali krásne 2. miesto. Hlavným mottom súťaže bola myšlienka Gordona Ramsaya: „Myslím si, že varenie je ako futbal. Nie je to práca, je to vášeň. Ak sa v nej stanete dobrý, je to práca snov.“

Úlohou kuchárov bolo pripraviť menu na tému Gastronómia – moje hobby, moja láska.  Súťažiaci pripravili šesť porcií pre komisiu, na vystavenie a pre VIP hostí. Čašníci pripravili slávnostnú tabuľu na rovnakú tému ako kuchári a servírovali menu, ktoré od ich spolužiakov. Súťaže sa zúčastnili študenti škôl – Hotelová akadémia Nitra, SK, Hotelová akadémia Ľudovíta Wintera, Piešťany, SK, Střední škola společného stravování, Ostrava-Hrabúvka, CZ, Hotelová škola, Třebíč, CZ, Ugostiteljsko-turistička škola Osijek, HR, Somogyi TISZK Közép – és Szakiskola Siófok, HU,  Lycée de Bazeilles, FR.

Advertisement
Hello GPT

-red- Foto: FB

Advertisement
Hello GPT
Pokračovať v čítaní
Advertisement Hello GPT

Populárne články