Trenčianski diaľniční policajti vo štvrtok dopoludnia na diaľnici D1 pri Hornej Strede namerali v smere jazdy od Žiliny na Bratislavu vozidlo Mercedes, ktorého vodič mal zrejme veľmi naponáhlo.

„Na diaľnici, kde je maximálna povolená rýchlosť jazdy 130 km/hod. bola radarom Polcam nameraná vodičovi Mercedesu rýchlosť jazdy 206 km/h. Vodič prekročil maximálnu povolenú rýchlosť o 76 km/hod,“ informovalo Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Trenčíne.

Diaľniční policajti vodiča predpísaným spôsobom zastavili a skontrolovali. Za uvedené prekročenie rýchlosti mu bola uložená bloková pokuta vo výške 800 eur. Nakoľko vodič nemal pri sebe potrebnú finančnú hotovosť, bol mu vystavený blok na pokutu nezaplatenú na mieste.

„Znova upozorňujeme motoristov, že v kontrolách merania rýchlosti jazdy budeme pokračovať nielen na diaľnici, ale na celom území Trenčianskeho kraja. Štatistické ukazovatele príčin vzniku dopravných nehôd ukazujú, že rýchlosť jazdy patrí medzi jednu z najčastejších príčin zavinenia dopravných nehôd,“ uvádza polícia.

Zdroj: KR PZ Trnava

About PNKYSK

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972