Connect with us

Aktuality

Horná Streda: Po diaľnici išiel vyše 200 km/h, stálo ho to 800 eur

Published

on

Trenčianski diaľniční policajti vo štvrtok dopoludnia na diaľnici D1 pri Hornej Strede namerali v smere jazdy od Žiliny na Bratislavu vozidlo Mercedes, ktorého vodič mal zrejme veľmi naponáhlo.

„Na diaľnici, kde je maximálna povolená rýchlosť jazdy 130 km/hod. bola radarom Polcam nameraná vodičovi Mercedesu rýchlosť jazdy 206 km/h. Vodič prekročil maximálnu povolenú rýchlosť o 76 km/hod,“ informovalo Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Trenčíne.

Advertisement
Hello GPT

Diaľniční policajti vodiča predpísaným spôsobom zastavili a skontrolovali. Za uvedené prekročenie rýchlosti mu bola uložená bloková pokuta vo výške 800 eur. Nakoľko vodič nemal pri sebe potrebnú finančnú hotovosť, bol mu vystavený blok na pokutu nezaplatenú na mieste.

„Znova upozorňujeme motoristov, že v kontrolách merania rýchlosti jazdy budeme pokračovať nielen na diaľnici, ale na celom území Trenčianskeho kraja. Štatistické ukazovatele príčin vzniku dopravných nehôd ukazujú, že rýchlosť jazdy patrí medzi jednu z najčastejších príčin zavinenia dopravných nehôd,“ uvádza polícia.

Advertisement
Hello GPT

Zdroj: KR PZ Trnava

Advertisement
Hello GPT
Pokračovať v čítaní
Advertisement Hello GPT

Populárne články