Aktuality

Horela bývalá základná škola na sídlisku A. Trajan

By 12. januára 2012No Comments

Budova bývalej základnej školy na sídlisku Adam Trajan v Piešťanoch sa vo štvrtok 12. januára pred šiestou večer ocitla v plameňoch. Horela vstupná bočná časť objektu. Na miesto dorazili dve hasičské autá s posádkami.

[singlepic id=24303 w=320 h=240 float=left]Hasiči oheň uhasili v priebehu niekoľkých minút, následne prehľadali objekt, pričom nikoho nenašli. Zadymenú budovu odvetrali podtlakovým ventilátorom. Podľa veliteľa zásahu požiar pravdepodobne spôsobili bezdomovci, ale definitívu ukáže až ďalšie zisťovanie.

Ochranu objektu školy počas dňa zabezpečuje mestská polícia, v noci ho monitoruje strážna služba ŽOS Bezpečnosť. Podľa primátora Piešťan Rema Cicutta, ktorý tiež dorazil na miesto, nie je strážna služba v objekte stále, ale chodí na obhliadky v pravidelných intervaloch. Stála prítomnosť strážnikov by bola podľa neho finančne príliš nákladná. „Poprosil by som preto občanov, aby ak uvidia v blízkosti tejto, ale i akejkoľvek inej opustenej budovy bezdomovcov, alebo iných podozrivých ľudí, aby to hlásili mestskej polícii. Vďaka tomu môžeme predísť podobným situáciám, “ vyjadril sa primátor.

[youtube width=“522″ height=“316″]http://www.youtube.com/watch?v=GxCjoEnKOBQ[/youtube]

Budovu by mali zbúrať

V septembri minulého roka rozhodlo piešťanské mestské zastupiteľstvo, že budovu treba ponúknuť prostredníctvom inzerátu na zbúranie za odvoz materiálu. „Sú určite skupiny ľudí, ktorí robia takéto búracie práce a materiál si odvážajú do iných lokalít,“ povedala vtedy poslankyňa Mária Beňová. Toto rozhodnutie zastupiteľstva bolo dôsledkom neúspešného pokusu realizovať tu projekt zariadenia pre seniorov a taktiež pokusu predať budovu za 1 380 000 eur podľa znaleckého posudku.

[nggallery id=1351]

Autor: ht Foto: T. Hudcovič

About PNky.sk

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972