Connect with us

Aktuality

Hokej: Víkend v znamení porážok, vyhrať sa podarilo len siedmakom

Published

on

Mládežnícke kategórie Hokejového klubu HK Havrani absolvovali počas uplynulého víkendu sériu zápasov, výsledkovo sa našim hokejistom však nedarilo podľa predstáv. Piataci cestovali do Nových Zámkov a domácim napriek tomu, že ako prví otvorili skóre, podľahli po tretinách 0:1, 3:0 a 1:0 celkovo 4:1. Šiestaci na ľade Novozámčanov podľahli vysoko, skóre sa zastavilo až na hrozivých 14:1, pričom pre Piešťancov dopadla katastrofálne tretia tretina, ktorú prehrali v pomere 7:0. Najlepší výsledok dosiahli proti rovnakému súperovi siedmaci, ktorý v Easton Aréne nedali hokejistom Nových Zámkov šancu a po tretinách 4:2, 3:2 a 6:1 zvíťazili 13:5. Pod jednoznačné víťazstvo sa výraznou mierou podpísali Končír a Masár, ktorí dosiahli hetrik.

Novozámčania sa predstavili na piešťanskom ľade aj v ďalšom zápase, ôsmaci v ňom napriek veľkej bojovnosti prehrali 3:6. Dorastenci v domácom dvojzápase nestačili na favorizovaný celok ŠKP Bratislava kým prvý zápas po kvalitnom výkone prehrali 1:4 v druhom podľahli 2:7. Na výhru sa nepodarilo dosiahnuť ani kadetom, ktorí si po tretinách 1:1, 1:1 a 1:3 na konto pripísali prehru 3:5 s tímom HC Topoľčany.

5.ŠHT
Nové Zámky-HK HAVRANI 4:1
(0:1, 3:0, 1:0)
(Habda)

Vo veľmi peknom zápase prvú polovicu zápasu mali navrch hostia z Piešťan. Potom domáci zapli na vyššie obrátky a zápas doviedli do víťazného konca. Hostia si však zaslúžia za snahu o skorigovanie výsledku pochvalu nakoľko súpera prestrieľali vyšším počtom striel.

www.hockeyslovakia.sk/sk/stats/matches/628/1-liga-mladsich-ziakov-5-rocnik/match/98549/lineup

6.ŠHT

Nové Zámky-HK HAVRANI 14:1 (3:1, 4:0, 7:0)
(Rehák)

Po úvodnom tlaku hostí vedení 1:0 sa domáci postupne dostávali do zápasu a konečné skóre narástlo až na 14:1. Chlapci nedokážu pokyny trénera plniť počas celého zápasu, čo je na škodu.

www.hockeyslovakia.sk/sk/stats/matches/627/1-liga-mladsich-ziakov-6-rocnik/match/98493/lineup

Starší žiaci

7.ŠHT

HK HAVRANI-Nové Zámky 13:5 (4:2, 3:2, 6:1)
(Končír 3,Masár 3,Bíly 2,Takáč 2,Adamčík,Maruna,Rabatin)

Aj keď výsledkovo to vyzerá fajn,ale tréneri neboli s výkonom úplne spokojní,avšak piata výhra v rade určite teší a je povzbudením do ďaľšej práce a tréningovej driny.

www.hockeyslovakia.sk/sk/stats/matches/626/1-liga-starsich-ziakov-7-rocnik/match/98317/lineup

8.ŠHT

HK HAVRANI-Nové Zámky 3:6 (0:1, 1:3, 2:2)
(Hussein 2,Jurica)

Chlapcom sa snaha nedá uprieť, ale na výhru s kvalitne pripraveným súperom to nestačilo.

www.hockeyslovakia.sk/sk/stats/matches/625/1-liga-starsich-ziakov-8-rocnik/match/98201/lineup

1.LIGA DORASTU

HK HAVRANI-ŠKP Bratislava 1:4 (0:1, 1:1, 0:2)
(Danylenko)

V bojovnom zápase sme podali dobrý výkon,ale nakoniec sa z výhry tešili hostia. Chlapcom treba za výkon poďakovať.

www.hockeyslovakia.sk/sk/stats/matches/613/k-classic-1-liga-dorastu/match/95859/lineup

HK HAVRANI-ŠKP Bratislava 2:7 (0:1, 0:3, 2:3)
(Mikhalchuk, Beňačka)

Hráči nepočúvali pokyny trénera a tak aj zápas dopadol. Nenadviazali na výkon zo soboty.

www.hockeyslovakia.sk/sk/stats/matches/613/k-classic-1-liga-dorastu/match/95862/lineup

1.LIGA KADETOV

HK HAVRANI-HC Topoľčany 3:5 (1:1, 1:1, 1:3)
(Mačica, Ďuriš, Vašura)

V zaujímavom zápase chlapci držali krok so súperom 2 tretiny a škoda, že im to nevydržalo dlhšie. Pochvala pre chlapcov je však rozhodne na mieste.

www.hockeyslovakia.sk/sk/stats/matches/631/liga-kadetov/match/95742/lineup

-red/HK Havrani-

Aktuality

Veľkú noc sprítomňuje pri kostole sv. Štefana aj nasvietený kríž

Published

on

By

Po scéne z Kalvárie, ktorou sa členky Materského centra Úsmev a dobrovoľníci snažili navodiť a priblížiť veľkonočnú atmosféru, pripravili aj ďalšiu symbolickú výzdobu. Pri severných dverách kostola sv. Štefana postavili nasvietený kríž symbolizujúci utrpenie i nádej Veľkej noci.

Hoci sa v posledných dňoch pandemická situácie pomaly zlepšuje, stále je otázne, či bude možné sláviť Veľkonočné sviatky počas obradov prístupných verejnosti. I preto zástupkyne Materského centra Úsmev a ďalší dobrovoľníci rozmýšľali už vopred ako pomôcť pri prežívaní sviatkov. Ich kreativita je známa, a tak i tento raz prišli so zaujímavými nápadmi.

Inštalácia scény z kalvárie pri farskom dvore už niekoľko týždňov  nabáda ľudí zastaviť sa a zamyslieť. Rodiny s deťmi ju majú ako cieľ svojej vychádzky, keď rodičia môžu deťom priblížiť, čo sa dialo počas veľkonočného trojdnia.

Kríž stojaci na Mariánskom námestí pri severných dverách kostola sv. Štefana prináša svetlo. Svetlo nádeje, že po smrti prichádza zmŕtvychvstanie a nový život. Veriaci pri ňom môžu rozjímať nad veľkonočnými udalosťami zo svojej perspektívy, ale prináša dôvod na zamyslenie i pre neveriacich.

-th-

 

Continue Reading

Aktuality

Hygienik neodporúča otvorenie piešťanských škôl a škôlok v plnom rozsahu

Published

on

By

Epidemiologická situácia v okrese Piešťany sa zlepšila, ale regionálny hygienik neodporúča otvorenie škôl a škôlok v plnom rozsahu. Prezenčnú výučbu až po veľkonočných sviatkoch avizuje aj trnavská radnica. Hlohovec s ňou začína už od pondelka 22. marca.

Ešte jeden alebo dva týždne budú školy a škôlky v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta Piešťany otvorené iba pre deti rodičov, ktorí nemôžu pracovať z domu. V závere včerajšieho (18. 3.) rokovania mestského zastupiteľstva to povedal primátor Peter Jančovič.

Piešťanský región bude podľa COVID automatu od 22. marca zaradený medzi okresy s III. stupňom varovania (bordové), v ktorom je povolené prezenčné vyučovanie v materských školách aj na I. stupni základných škôl. Taktiež sa môžu do lavíc vrátiť deti, ktoré sa nevedia učiť dištančne aj žiaci koncových ročníkov základných a stredných škôl. Rozhodnutie je na zriaďovateľoch, ktorí by sa mali riadiť stanoviskom hygienika.

Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Trnave neodporúča v okrese Piešťany prevádzkovať prezenčnú výučbu od 22. marca. Pre okresy Trnava a Hlohovec je jeho stanovisko miernejšie.

Piešťanská radnica preto otvorenie škôl nateraz odkladá. „Incidencia je u nás vyššia ako v Hlohovci a v Trnave, ale situácia sa zlepšuje. Keď som sa o tom rozprával s regionálnym hygienikom, povedal, nech počkáme,“ vysvetlil primátor Peter Jančovič s tým, že by to malo trvať ešte jeden až dva týždne.

V takom prípade by sa deti vrátili do materských škôl a na I. stupeň základných škôl v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta Piešťany až po veľkonočných sviatkoch, teda 7. apríla.

O tomto termíne hovorí aj trnavská radnica s tým, že otvorenie by znamenalo okamžitý nárast mobility. Mesto Hlohovec začína s prezenčnou výučbou už 22. marca.

O rovnakom dátume začiatku prezenčnej výučby študentov končiacich ročníkov stredných škôl vo svojej zriaďovateľskej pôsobnosti informoval Trnavský samosprávny kraj (TTSK). Dohromady ich je približne 3 400. Školy sú od nich oprávnené žiadať potvrdenie o negatívnom výsledku testu na ochorenie covid-19, ktorý nie je starší ako sedem dní.

„V interiéri zároveň platí povinnosť prekrytia horných dýchacích ciest respirátorom triedy minimálne FFP2. V školách budú platiť prísne hygienické a protiepidemiologické opatrenia. Situáciu v súvislosti s nástupom do škôl bude župa monitorovať a v prípade potreby operatívne prijímať ďalšie opatrenia,“ uviedol Stanislav Pravda, riaditeľ Odboru školstva Úradu TTSK.

Kraj zatiaľ neobnoví prevádzku školských internátov okrem ubytovania študentov končiacich ročníkov stredných zdravotníckych škôl. Jednotlivé stredné školy budú zisťovať záujem žiakov aj učiteľov o stravovanie a podľa toho prispôsobia otváranie jedální.

Vyučovací proces študentov nekončiacich ročníkov 50 župných stredných škôl bude pokračovať dištančnou formou aj po pondelku 22. marca. Župa po dohode so zmluvnými dopravcami posilní vybrané prímestské autobusové spoje zabezpečujúce dopravu študentov do a zo škôl.

Text: Martin Palkovič

Continue Reading

Aktuality

Testovacie miesto v Kine Fontána bude otvorené aj najbližší víkend

Published

on

By

Rovnako ako počas uplynulých víkendov otvorí radnica odberné miesto v Kine Fontána aj 20. a 21. marca. Vyšetrenie na ochorenie covid-19 pomocou antigénového testu tam budú robiť na základe rezervácie. Objednať si presný termín vopred je potrebné aj v ostatných mobilných odberných miestach (MOM) fungujúcich v meste Piešťany.

Odberné miesto v Kine Fontána (Beethovenova 8) bude otvorené v sobotu a v nedeľu 20. a 21. marca od 8.00 do 20.00 h (s prestávkami pre personál v časoch 11.00 – 12.00 h a 17.00 – 18.00 h). Možnosť rezervovať si presný termín bude spustená v piatok 19. marca o 12.50 h na tejto adrese: https://services.bookio.com/mesto-piestany/widget

Termíny vo všetkých ostatných MOM fungujúcich v meste Piešťany je nutné si vopred rezervovať na korona.gov.sk. Bez nutnosti rezervácie aktuálne funguje MOM vo Vrbovom.

Hotel Granit (Kúpeľný ústav F. E. Scherera), Teplická 81, Piešťany, pondelok – sobota od 8.00 do 16.00 h

Napoleonské kúpele, Kúpeľný ostrov, Piešťany, pondelok – sobota od 10.00 do 18.00 h

Unimobunka pri OD Prior, Andreja Hlinku 46, Piešťany, pondelok – piatok od 11.30 do 15.30 h a od 16.00 do 20.00 h, sobota od 8.00 do 12.00 h a od 12.30 do 16.30 h

Unimobunka pri predajniach Topsport a Charvát, Ulica A. Hlinku 7053/48, Piešťany, pondelok až sobota od 8.00 do 12.00 h a od 12.15 do 16.15 h

Parkovisko pri poliklinike, Rekreačná 2, Piešťany, pondelok – streda, piatok – nedeľa od 8.00 do 16.00 h, štvrtok od 8.00 do 18.00 h

Auto City Vrbové, Nám. J. Emanuela 310/26, 922 03 Vrbové, utorok – nedeľa od 9.00 do 12.00 a od 13:00 do 18.00 h

Text: Martin Palkovič Zdroj: piestany.sk, health.gov.sk

Continue Reading

Reklama

Populárne články