Hokejová extraliga sa v ďalšej sezóne v Piešťanoch možno bude hrať. Vedenie klubu ŠHK37 Piešťany prerušilo rokovania so záujemcami o odkúpenie licencie z Liptovského Mikuláša po rokovaní s primátorom Milošom Tamajkom. Taktiež sa uskutočnilo stretnutie dozornej rady ŠHK37 Piešťany za prítomnosti ďalších poslancov a vedenia mesta, kde sa hovorilo o podpore mládežníckeho hokeja v Piešťanoch. Práve o tejto téme by malo rokovať na budúci týždeň aj „mimoriadne“ mestské zastupiteľstvo.

hokej havrani„Môžem potvrdiť, že sa dali veci do pohybu, no zatiaľ nič nie je definitívne. Primátor mesta Miloš Tamajka sa však zasadil za pomoc hokeju a požiadal nás, aby sme zatiaľ zastavili rokovania o predaji licencie. V priebehu uplynulého týždňa sme absolvovali niekoľko rokovaní a taktiež sme spoločne jednali s jedným investorom. Ako to dopadne ukážu najbližšie dni. Môžem povedať, že máme od primátora prisľúbené, že zvolá mimoriadne zasadnutie mestského zastupiteľstva, ktorého súhlas je potrebný a bude sa na ňom riešiť téma hokej,“ vyjadril sa v tlačovej správe zverejnenej pred pár dňami na klubovej webstránke prezident ŠHK37 Piešťany Jaroslav Lušňák.

Rokovanie zastupiteľstva by malo byť vo štvrtok 23. júla, pričom predchádzať by mu malo rokovanie mestskej rady. Komisie mestského zastupiteľstva by sa mali k téme podpory mládežníckeho hokeja stretnúť spoločne v utorok 21. júla o 15:00 h na mestskom úrade. Materiál na rokovanie zatiaľ zverejnený nebol, ale podľa dostupných informácií by sa malo hovoriť o navýšení dotácie Mesta Piešťany na platbu energií na zimnom štadióne a o finančnej podpore mládežníckych družstiev HK Havrani Piešťany. Toto má zabezpečiť zníženie nákladov extraligového klubu ŠHK37 Piešťany, ktorý podľa predošlých vyjadrení prezidenta dotoval mládež. ŠHK37 Piešťany bude musieť pred štartom nového ročníka vyriešiť vysporiadanie dlhov z minulého roka.

Otvorená podľa zostáva aj téma dostavby tréningovej hokejovej haly. Viceprimátor Michal Hynek v utorok pri výjazde premiéra Róberta Fica za poľnohospodármi požiadal o stretnutie a zaujímal sa tiež o sľúbených 500-tisíc k miliónu, ktorý už má mesto na účte. Do výstavby hokejovej tréningovej haly by mohol vstúpiť aj investor, ktorého spomínal Jaroslav Lušňák. Ako sa situácia bude ďalej vyvíjať ukážu najbližšie dni.

-th-, Ilustr. foto: L. Duračka a th

About PNky.sk

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972