Nemocnica Alexandra Wintera doteraz nemala pacienta s ochorením Covid-19. Informácia, ktorá sa šíri na facebooku a môže navodiť dojem, že lekárka v Piešťanoch bez vyšetrenia diagnostikovala koronavírus pacientke, ktorá neskôr zomrela, je nepravdivá.

Statusom, ktorý opisuje úmrtie pacientky s cirhózou pečene, sa zoberajú policajti. V spolupráci s ministerstvom zdravotníctva overili, že piešťanská nemocnica nemala v danom období pacientku, ktorá je opísaná v statuse a doposiaľ sa tam neliečili nikto s ochorením Covid-19.

Podľa polície v rovnakom období bola v inom meste hospitalizovaná pacientka s cirhózou pečene (alkohol), test na koronavírus bol u nej negatívny a príčinou úmrtia – metabolický rozvrat pri cirhóze (bronchopneumónia).

Status je už zmazaný, ale behom pár dní ho zdieľalo vyše 1 800 užívateľov sociálnej siete. Podľa polície sa v ďaka tou dostal k viac než 10-tisíc užívateľom. V diskusii mnohí ľudia vyjadrovali pohoršenie nad postupom lekárov, čím preukázateľne uverili zverejnenému textu.

„Takéto statusy sú mimoriadne nebezpečné, keďže hovoria o konkrétnom príbehu jedného človeka, nezovšeobecňujú, a majú tak potenciál nielen ovplyvniť zdravie a život tisícov oklamaných ľudí, ale v krajnej situácii aj vyvolať nepokoje,“ uviedla polícia, ktorá preveruje, či neišlo o šírenie poplašnej správy.

-red-

About PNKYSK

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972