Aktualizované: Obec Borovce v piešťanskom okrese sa od včera „preslávila“ na celom Slovensku. Práve kvôli čakaniu na zápisnicu z miestnej volebnej komisie boli totiž oficiálne výsledky volieb vyhlásené až dnes v priebehu dňa, hoci sčítanie hlasov netrvalo tak dlho. Dôvodom zdržania je vyšetrovanie dvojnásobnej voľby jednej obyvateľky obce.

hlavicka_01Podľa informácií z večerných správ na jednotke RTVS išlo v prípade Boroviec zrejme o staršiu pani, ktorá sa zapísala na voľbu doma, zabudla na to, išla voliť ráno a potom ešte raz vhodila obálku do prenosnej urny.  Všimla si to a trestný čin marenia volieb nahlásila predsedníčka volebnej komisie. Prípad rieši polícia.

„Polícia preveruje trestné oznámenie predsedu volebnej komisie v Borovciach. Podnet bol podaný po skončený volieb v neskorých večerných hodinách pre podozrenie, že obyvateľka obce volila dva krát, z toho raz do prenosnej urny. Okolnosti, za ktorých došlo k hlasovaniu ženy, preveruje vyšetrovateľ z Piešťan ako prečin marenia prípravy a priebehu volieb a referenda,“ uviedla krajská hovorkyňa polície Mária Linkešová.

Podľa viacerých zdrojov tak výsledky z Boroviec nakoniec do celkového sčítania hlasov započítané nebudú, inak by voľby mohli byť vyhlásené za neplatné. Okrsok sa už nenachádza ani na výsledkovej listine piešťanského okresu podľa územného členenia na stránke štatistického úradu. Celkový počet sčítaných hlasov tak zostáva 99,98  % . Volebný výsledok by však zrejme hlasy Borovčanov výrazne neovplyvpili.

 

 

RTVS ďalej uviedla, že stránku štatistického úradu včera napadli aj hackeri zo zahraničia, a preto dlho nebolo možné získať prístup k údajom o výsledkoch.

-ad-, ilustr. foto: www.borovce.sk, ad

About PNky.sk

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972