Aktuality

Hlasujte, pomôžete postaviť Adrenalínové centrum

By 18. júla 2012No Comments

Stačí pár klikov a je to zdarma. Piešťany môžu vďaka každému internetovému hlasu získať prostriedky na výstavbu lezeckej steny aj skate parku.

[singlepic id=21389 w=320 h=240 float=right]Aktivisti z občianskeho združenia Pro Civitate mobilizujú Piešťancov. Podobne ako hlasovali za rekonštrukciu sôch antických bohov, môžu tentoraz prispieť na realizáciu oveľa zábavnejšieho projektu.

Pro Civitate sa pokúša prostredníctvom web stránky sppolocne.sk získať 10-tisíc eur na výstavbu Adrenalínového centra pre mladých. Pod jednou strechou v ňom chcú mať umelú lezeckú a boulderingovú stenu, krytý skate park, prekážky a rampy pre korčuliarov i bikerov. Pomôže každý hlas, ktorý tomuto nápadu Piešťanci odovzdajú.

Pred tým našim je aktuálne hneď niekoľko projektov. Niektoré majú aj viac než 600 hlasov, Adrenalínové centrum menej než 190. Hlasovať je pritom jednoduché. Stačí kliknúť sem a zadať svoje číslo mobilného telefónu, na ktorý príde SMS s overovacím kódom. Hlasovanie nie je spoplatnené. Každý je pritom automaticky zaradený do súťaže o wellnes pobyt. Organizátori deklarujú, že číslo mobilu nepoužijú na zasielanie reklamných správ.

„Tento projekt sme sa rozhodli predložiť aj preto, že v okolí 50 – 60 km okolo Piešťan nie je nič podobné. Okrem toho sme chceli do nášho mesta priniesť nový typ športovej a voľnočasovej aktivity,“ povedal Radovan Pagáč z Pro Civitate.

[singlepic id=17063 w=320 h=240 float=left]Celkové náklady na výstavbu centra odhadol na 15-tisíc eur: „Ten rozdiel budeme musieť ešte niekde získať.“

Verejné on-line hlasovanie s názvom Zlepšime sppoločne Slovensko bude ukončené v nedeľu 19. augusta. Sumu od 3 do 10-tisíc eur získa desať projektov z najvyšším počtom hlasov z každého regiónu.

Takéto centrum by sa hodilo parkouristom aj bikerom, prečítajte si o týchto športoch tu a tu

Text: M. Palkovič Ilustr. foto: archív

REKLAMA

Camping Pullman - neseďte doma, príďte k nám

About

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972