V Hlohovci v katastrálnom území miestnej časti Šulekovo bol včera 11. júla v poobedňajších hodinách ohlásený požiar trávnatého porastu, kríkov a obilia na koreni. Požiarom bola zasiahnutá plocha približne 150 hektárov. Na mieste udalosti zasahovalo 7 hasičov z Hlohovca a Trnavy so 4 kusmi hasičskej techniky, členovia DHZO Hlohovec a Leopoldov piatimi lafetovými prúdmi a piatimi vysokotlakovými prúdmi. Požiar bol zlikvidovaný ukončený krátko po 23:00. Následkom požiaru vznikla nezistenému majiteľovi poľa priama materiálna škoda predbežne vyčíslená na 10 000 eur. Príčinou vzniku požiaru bolo úmyselné zapálenie neznámou osobou.

Požiar balíkovača 03V pondelok 11. júla krátko pred 15:30 bol ohlásený požiar traktora, balíkovača slamy a slamy na riadkoch v katastri obce Horné Saliby, okres Galanta. V čase príchodu hasičov na miesto udalosti bol požiarom zachvátený celý traktor aj lisovací stroj, slama aj strnisko. Na lokalizáciu požiaru bola technika rozmiestená tak, aby sa začala hasiť celá plocha požiaru a horiace stroje. Na mieste udalosti zasahovalo 9 hasičov z Galanty a Šale so 6 kusmi hasičskej techniky, členovia DHZO Horné Saliby, Kráľov Brod a Tomášikovo tromi B prúdmi, tromi C prúdmi, jedným D prúdom a tromi vysokotlakovými prúdmi. Príčinou vzniku požiaru bola technická porucha na zariadení. Následkom požiaru vznikla majiteľovi poľnohospodárskeho stroja priama materiálna škoda predbežne vyčíslená na 133 000 eur.

Požiar balíkovača 02

Rovnako včera krátko pred 16:00 bol ohlásený požiar trávnatého porastu a obilia na koreni v katastrálnom území mesta Sereď, okres Galanta. Na mieste udalosti zasahovalo 7 hasičov zo Serede a Trnavy s 3 kusmi hasičskej techniky a členovia DHZO Križovany nad Dudváhom dvoma lafetovými prúdmi a jedným vysokotlakovým prúdom. Požiarom bola zachvátená plocha približne 4 ha s viacerými ohniskami. Príčinou vzniku požiaru bolo nedbalostné konanie neznámou osobou. Následkom požiaru vznikla nezistenému majiteľovi pola priama materiálna škoda predbežne vyčíslená na 10 000 eur.

-Krajské riaditeľstvo Hasičského a záchranného zboru v Trnave/Foto: Krajské riaditeľstvo Hasičského a záchranného zboru v Trnave, facebook-

About PNky.sk

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972