Connect with us

Aktuality

Hasiči bojujú s ohňom v bývalom Indianse

Published

on

Aktualizované – Dnes, v piatok ráno okolo pol šiestej zachvátili areál bývalého Indiansu či diskotéky Coolturak plamene. Hasiči bojujú so živlom, ktorý zasiahol aj okolité stavby. Horí stolárska dielňa a oheň zasahuje aj objekt šatní mestskej polície, či novootvorenú reštauráciu Folklór.

IMG_2135w

Viacerí obyvatelia lokality sa zobudili na praskanie, čo znelo akoby pršalo. Po daždi však ani stopy, naopak pri pohľade z okna zazreli plamene šľahajúce z areálu bývalej reštaurácie a diskotéky. Oheň sa začal šíriť buď z drevenej šopy oproti, alebo priamo z diskotéky. Presnejšie sa to bude dať povedať až po obhliadke miesta hasičskými expertmi.

Advertisement
Hello GPT

Podľa vyjadrenia vedúceho oddelenia operačného riadenia KR HaZZ v Trnave Martina Krajčoviča s ohňom bojuje takmer 50 profesionálnych a dobrovoľných hasičov Trnavského kraja. „Po príchode na miesto udalosti bolo zistené, že ide o jednopodlažnú budovu so sedlovou strechou v radovej zástavbe, ktorá je zasiahnutá požiarom. Ten sa cez strešnú konštrukciu rozšíril na ďalšie budovy. Zasahujúcim príslušníkom sa rozsiahly požiar podarilo lokalizovať po ôsmej hodine, momentálne prebieha jeho likvidácia. Na miesto udalosti smeruje expertízna skupina na zisťovanie príčin vzniku požiarov z PTEÚ MV SR v Bratislave z dôvodu priamej materiálnej škody predbežne vyčíslenej na 360 tisíc eur,“ informoval M. Krajčovič.

Advertisement
Hello GPT

Pri požiari zasahujú profesionálni hasiči z hasičských staníc v Piešťanoch, Hlohovci, Trnave, Galante a dobrovoľní hasiči z DHZO Moravany nad Váhom, Vrbové a Pobedim s 20 kusmi hasičskej techniky. V úvode požiaru pomáhali hasiť aj mestskí policajti a majitelia budov, ktoré požiar ohrozil.

Advertisement
Hello GPT

-th- Foto: th, B. Tomaška, R. Maráček Video: B. Tomaška, R. Maráček

Advertisement
Hello GPT
Pokračovať v čítaní
Advertisement Hello GPT

Populárne články