Lekár, ktorý čelí obvineniu z trestného činu zneužívania a ohrozovania mravnej výchovy mládeže, na Gynekologicko-pôrodníckom oddelení Nemocnice Alexandra Wintera (NAW) už nepracuje. Koniec na jeho doterajšom pôsobisku podľa neho súvisí s informáciami, ktoré o ňom zverejnili médiá.

Vo februári TV Markíza odvysielala reportáž o údajnom zneužívaní maloletých v myjavskom regióne. Polícia v tejto súvislosti obvinila gynekológa pracujúceho v piešťanskej nemocnici.

Zmluva mu skončila 30. apríla a podľa jeho slov mu vedenie NAW neponúklo jej predĺženie. K celej kauze sa vyjadril včera prostredníctvom sociálnej siete. Pod jeho stanoviskom je množstvo podporných komentárov od spokojných pacientok.

„Verejne som v médiách označovaný ako osoba, ktorá sa mala dopustiť zneužívania maloletých a mám mať údajne dieťa s jednou mladou dievčinou. Novinári v jednotlivých reláciách uvedené tvrdenia formulujú za použitia slov „údajne“ a „podľa našich zistení“. Uvedené formulácie chránia médiá, avšak pre bežného človeka sledujúceho reportáž znamenajú, že som dopustil vážneho trestného činu. Obvinenie vo vzťahu k mojej osobe je založené na svedeckých výpovediach osôb, ktorých povesť bola už v prípravnom konaní podľa môjho názoru vážne spochybnená,“ napísal na facebooku obvinený lekár.

Dodal, že reportáže vážne zasiahli jeho osobný, rodinný aj pracovný život a bude sa brániť súdnou cestou.

Prečítajte si celé jeho vyjadrenie:

Text: Martin Palkovič

About PNKYSK

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972