Connect with us

Aktuality

Gymnazisti predviedli vynikajúce vystúpenia, atmosféra bola veselá i dojímavá

Published

on

Priestory telocvične Gymnázia Pierra de Coubertina zažili v utorok 22. decembra slávnostný program každoročnej Vianočnej akadémie. Študenti bavili svojich spolužiakov, ale aj pedagógov a atmosféra podujatia bola veselá i dojímavá zároveň. Moderátorky Nina Vlhová a Faustína Nguyenová uvádzali jednotlivé vystúpenia, ktoré pochádzali v prevažnej väčšine zo stužkových slávností štvrtých ročníkov. Študenti gymnázia v nich predviedli často profesionálne výkony, ukázali svoj talent, ale aj šikovnosť a charakter mladých ľudí, pomaly končiacich svoje stredoškolské roky.

IMG_5911_resize

„Vianočnú akadémiu robíme každý rok a študenti tak môžu predviesť svoj výborný program zo stužkových aj svojim spolužiakom. Veľkým prínosom napríklad je, že mladšie ročníky vidia skvele nacvičené čísla a vidia, že sa oplatí venovať hudbe, pohybu a aj to, aký dôležitý je kolektívny duch. Myslím, že zároveň je to aj taká podpora škole, pretože v ich vystúpeniach a prezentácii vidím, ako veľmi sú hrdí na to, že študovali práve u nás. Zároveň, aj my učitelia máme dobrý pocit z práce, ktorú sme pri ich výchove odviedli. Neukazujú tu síce svoje vedomosti, ale pohľad na to, aké sú títo mladí ľudia osobnosti, určite stojí za to,“ povedala o podujatí riaditeľka gymnázia Miroslava Hanková.

Advertisement
Hello GPT

IMG_6166_resize

„Tento program vždy končíme takým rozlúčením na vianočné prázdniny, aby sme si počas nich oddýchli a v januári sa opäť stretli v plnej sile. Zaželať všetko dobré by som chcela predovšetkým maturantom, pretože tí budú skúšaní ako prví už v marci, kedy ich čakajú písomné a v máji zase ústne maturity. Chcem im zaželať hlavne, aby mali trpezlivosť sedieť nad prípravou a aby sa im podarilo splniť všetky ciele, ktoré si stanovili. Pre nás je totiž najväčšia hrdosť práve to, keď nás študenti predčia  a my môžeme potom s radosťou povedať – To je môj žiak,“ dodala Miroslava Hanková.

-lt-

Advertisement
Hello GPT
Pokračovať v čítaní
Advertisement Hello GPT

Populárne články