Mladý multižánrový festival Grape sa môže už druhý rok pochváliť tým, že vypredal celú plánovanú kapacitu. Kým minulý rok na festival prišlo okolo desaťtisíc ľudí, v tomto roku mieri na letisko do 16-tisíc návštevníkov. Napriek tomu včera, vo štvrtok 13. augusta ohlásili organizátori na svojom Facebooku oficiálne ukončenie predaja lístkov a „na bráne“ už sa predávať nebudú.

Táto informácia spôsobila, že lístky sa ponúkajú takzvane „pod rukou“ za dvoj-až trojnásobnú cenu. Policajti zároveň upozorňujú na možnosť predaja falzifikátov. Aj organizátori varujú pred priekupníkmi: „Vstupenky na bránach budú kontrolované čítačkami, dôležitý je kód na nich. Dávajte si pozor na priekupníkov, vstupenka s neplatným kódom nebude uznaná.“

 

Do areálu letiska už mieria davy návštevníkov, vodiči by mali byť preto pri jazde smerom na Hornú Stredu opatrní.

Policajti však prílišné obavy nemajú: „Tento festival sa organizuje už po niekoľký rok a  v súvislosti s ním nezaznamenala polícia žiadne problémy. Úzko spolupracujeme s organizátorom, ktorý si bezpečnosť zabezpečuje vlastnými prostriedkami. Polícia dohliada na verejný poriadok a dopravnú situáciu v okolí festivalu a v meste,“ uviedla krajská hovorkyňa policajného zboru Martina Kredatusová.

image2

Podľa zástupca náčelníka Mestskej polície Petra Gogola majú na letisku tiež svoje hliadky a situáciu budú priebežne monitorovať. Program festivalu štartuje dnes od 15,30 h a končiť by mal v nedeľu o štvrtej ráno.

-ad-, foto: L. Turňa

About PNky.sk

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972