Goethe Uni zriadi v Piešťanoch fakultu cestovného ruchu

18. júla 2012 Off Od

Bývalé SOU vodohospodárske na Komenského ulici by sa malo v dohľadnej dobre premeniť na sídlo jednej z fakúlt súkromnej vysokej školy Goethe Uni Bratislava. Vláda dnes na svojom rokovaní odobrila jej vznik.

[singlepic id=23076 w=320 h=240 float=right]Minister školstva Dušan Čaplovič, ktorý bol doteraz proti zakladaniu nových vysokých škôl, obhajuje tento krok tým, že ide o inštitúciu s napojením na prestížnu univerzitu z Frankfurtu nad Mohanom.

Škola neúspešne žiadala o štátny súhlas aj predchádzajúcu vládu. Už vtedy sa hovorilo o vzniku Medzinárodnej vysokej školy manažmentu v Piešťanoch. Aktuálny projekt počíta s troma fakultami. Medzinárodné podnikanie a mediálne a kultúrne štúdiá sa majú vyučovať v Bratislave, cestovný ruch v Piešťanoch.

Podľa materiálu predloženého na rokovanie vlády bude v našom meste už v školskom roku 2012/13 študovať spolu 100 denných a 70 externých študentov na bakalárskom a magisterskom stupni štúdia. Vyučovanie bude prebiehať v nemeckom jazyku a škola chce osloviť aj absolventov z Rakúska, Nemecka, Českej republiky a Maďarska.

REKLAMA

Camping Pullman - neseďte doma, príďte k nám

Bývalé Stredné odborné učilište vodohospodárske prestalo slúžiť na vzdelávacie účely v roku 2007. Dôvodom mal byť malý záujem deviatakov o učňovské odbory. Trnavský samosprávny kraj, zriaďovateľ školy prenajal budov v júni 2010 spoločnosti Unicentrum na 15 rokov. Už v septembri 2011 si mali do školských lavíc sadnúť študenti odboru kúpeľníctvo a hoteliérstvo Fakulty cestovného ruchu Medzinárodnej vysokej školy. Spoločnosť Unicentrum dostala na vzdelávanie akreditáciu, ale neskôr nezískala štátny súhlas a školu nemohla otvoriť.

Text: M. Palkovič Foto: archív