Leto je na spadnutie, okrem počasia ho avizujú aj piešťanské fontány, ktoré už spríjemňujú atmosféru v meste. Tie najväčšie fungujú od 1. mája, ďalšie naplnili vodou Služby mesta Piešťany k 8. máju, aby boli všetky pripravené na Otvoreniu letnej kúpeľnej sezóny.

IMG_6545_resize

Ako informoval Ľubomír Pekarovič zo služieb mesta, v súčasnosti sa starajú o sedem takzvaných modrých fontán, ďalej o čiernu fontánu na Námestí slobody, fontánu Príbeh Váhu, Príbeh prameňov a Páv na pešej zóne, ďalšie tri malé v Sade A. Kmeťa v parku a tiež o tri pitné fontánky.

IMG_6448_resize

REKLAMA

bio dia web baner 300x300 apr15

„Prevádzka fontán umiestnených v centre mesta, to znamená pred Edenom, pri múzeu, Barlolámač, Čierna fontána, fontána Príbeh prameňov a fontána Príbeh Váhu začína každoročne k 1. máju. Toho roku sme dali zvyšné fontány do prevádzky s predstihom už k 8. máju. Fontány sú v plnej činnosti pred  otvorením letnej kúpeľnej sezóny,“ uviedol Ľ. Pekarovič. Ročná údržba fontán stojí približne tridsať tisíc eur, za rok 2014 to bolo 32 940 €.  Najväčšiu položku pritom tvorí chémia na úpravu vody. „Problémom je, že väčšina fontán nemá filtráciu,“ vysvetlil Ľ. Pekarovič. Voda sa preto rýchlo znečisťuje a zanáša.

IMG_6396_resize

Fontány v Piešťanoch fungujú každoročne od začiatku mája približne do polovice septembra, podľa počasia. Práca okolo nich však nekončí ani mimo sezóny, v minulom roku museli napríklad pracovníci služieb vymeniť potrubie a prerobiť trysky vo fontáne pred Edenom, rok predtým obnovovali vnútrajšok fontány na A. Dubčeka. Problémy im robia aj čerpadlá a často sa stáva, že odpadávajú dlaždičky či treba domurovať obité betónové časti.

IMG_6367_resize IMG_6401_resize IMG_6418_resize IMG_6579_resize IMG_6591_resize IMG_6610_resize

-ad-, foto: L. Turňa

About PNky.sk

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972