Aktuality

Fontána ako náhrada akvaparku teší aj rozčuľuje

By 30. júla 201231 júla, 2012No Comments

K piešťanskej fontáne Príbeh prameňov vlani v lete pribudli informačné tabule o zákaze kúpania a vstupu do fontány. Zdá sa, že veľa nevyriešili, stále sa nájdu ľudia, ktorí nemajú problém sa vykúpať. Druhým fenoménom sú deti, ktoré radostne behajú medzi tryskami a tešia z osvieženia v horúcich letných dňoch. Na tom by v zásade nebolo nič zlé, ale každá minca má dve strany. Názor na jednu z nich, spolu s dokumentačnou fotografiou, nám poslala naša čitateľka.

[singlepic id=33148 w=320 h=240 float=left]“Z fontány sa nám zasa stáva verejné kúpalisko… Síce som zásadne proti, ale to by som prežila. To, že sa tam kúpu (pod „dozorom“ rodičov) školopovinné deti s holými zadkami (aj predkami), to je strašné, ale aj to prežijem… Ale, to že sa chodia „vyščať“ rovno na terasu medzi obedujúcich ľudí (a ani jeden s okolosediacich na tej terase k tým deťom nepatril!) … tak to už je moc. Bola som toho svedkom vo štvrtok aj v piatok,“ napísala rozhorčená Piešťanka. Jej fotografia rozprúdila diskusiu aj na sociálnych sieťach.  Podľa diskutujúcich je fontána rajom pre pedofilov. Zvláštne je, že si to neuvedomujú rodičia detí. Podľa diskutujúcich je to hlavne na nich, čo všetko deťom dovolia.

Podľa Petra Gogola, zástupcu náčelníka piešťanskej mestskej polície, policajti upozorňujú rodičov detí na nevhodnosť kúpania sa vo fontáne a taktiež, že by deti nemali vzbudzovať svojim oblečením a správaním pohoršenie, avšak nie všetci to pochopia. Ešte vlani mestskí policajti dali na mestský úrad návrh, aby sa zákaz kúpania vo fontánach dostal do VZN, keďže doteraz je len v Parkovom poriadku a jeho nedodržanie nie je postihnuteľné. V tejto veci sa však podľa dostupných informácií nič neudialo.

Autor: ht Foto: mu

REKLAMA

Camping Pullman - neseďte doma, príďte k nám

About PNky.sk

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972