Aktuality

Figeľ spustil opravy ciest 1. triedy. O moste nehovoril

By 3. februára 201222 januára, 2013No Comments

Symbolickým poklepkaním po základnom kameni dnes v Piešťanoch odštartovala rekonštrukcia 570 kilometrov ciest 1. triedy po celom Slovensku. V projekte je zahrnutý aj úsek cesty I/61 v dĺžke 3 km približne od sídliska Adam Trajan po cintorín na Žilinskej.

[singlepic id=25044 w=320 h=240 float=right]Harmonogram rekonštrukcie zatiaľ nie je presne známy. Začať má v polovici marca a dokončená by mohla byť ešte pred Otvorením letnej kúpeľnej sezóny. Podľa neoficiálnych informácií budú stavebné práce prebiehať tak, že na krátkych úsekoch uzavrú jeden jazdný pruh. Náklady sú 553 tisíc eur.

Otvorenie projektu s názvom Eliminácia bezpečnostných rizík na cestách 1. triedy sa uskutočnilo 2. februára pri obchodnom dome Prior. Zúčastnil sa ho minister dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja Ján Figeľ: „Minulý rok [singlepic id=25036 w=320 h=240 float=right]bolo na cestách prvej triedy opravených 100 kilometrov. Teraz je naplánovaný viac než päťnásobný objem, čo považujem za splatenie dlhu slovenským cestám.“

Víťazom tendra na obnovu 146,3 kilometrov ciest v Trnavskom a Nitrianskom kraji je spoločnosť Alpine Slovakia, za vysúťaženú cenu 23,3 mil. eur.

Na otázku prípadnej pomoci zo strany štátu pri rekonštrukcii Krajinského mosta nechal minister Figeľ odpovedať generálneho riaditeľa Slovenskej správy ciest Pavla Pavláska: „Krajinský most z hľadiska konštrukcie, šírkových [singlepic id=25047 w=320 h=240 float=right]parametrov a nosnosti je možné klasifikovať ako nevyhovujúci. Jeho správcom je Trnavský samosprávny kraj. Je to možné riešiť prioritne, ak o takotom riešení rozhodne vláda. Ja to vidím reálne, pokiaľ sa nájde súčinnosť. Keď bude spracovaný projekt, tak to môže byť veľmi rýchlo.“

Túto tému otvoril na rokovaní s ministrom Figeľom aj primátor Remo Cicutto. Počas debaty, na ktorej boli prítomní aj novinári, konkrétnu odpoveď nedostal.

[nggallery id=1386]

Text a foto: Martin Palkovič

About

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972