Jubilejný 10. ročník Cinematiku má za sebou slávnostné otvorenie v priestoroch Domu umenia. Príhovory predniesli viaceré osobnosti medzi ktorými boli výkonný riaditeľ podujatia Tomáš Klenovský, umelecký riaditeľ Vladimír Štric, primátor Piešťan Miloš Tamajka a festival otvoril Minister kultúry Marek Maďarič. Zahajovacím filmom bolo dielo režiséra Wima Wendersa Soľ zeme, po ktorom nasledovala slávnostná recepcia.

IMG_9706_resize

 

„Vážení priatelia filmu, dovoľte, aby som vás privítal na jubilejnom desiatom ročníku festivalu tu v Piešťanoch. Je cťou pre naše mesto, že môžeme hostiť takýto významný festival, ktorý každoročne priláka stovky návštevníkov. Chcem sa hlavne poďakovať všetkým organizátorom, ktorí zvyšujú úroveň tohto festivalu a uvedomujem si, že to nie je jednoduché,“ povedal primátor Miloš Tamajka.

img_9791

Primátor sa prítomným ospravedlnil za sykavky, pretože po zákroku zubára mu chýbal predný zub. Sálu rozosmial vyjadrením, že nechce veľmi rozprávať, aby divákov nevystrašil ešte pred filmom a moderátorka večera jeho hlas vtipne prirovnala k zmesi francúzkej elegancie a Madonny.

IMG_9761_resize

IMG_9820_resize„V prvom rade by som chcel oceniť húževnatosť, invenčnosť a cieľavedomosť organizátorov tohto festivalu. Bez nich by sme určite nemali príležitosť stretnúť sa pri otvorení desiateho jubilejného ročníka. Slovo Cinematik sa stalo značkou, ktorá má svoj obsah, svoju kvalitu, svoje renomé a je to dnes očakávaná udalosť na slovenskej kultúrnej scéne. Chcem zaželať tohtoročnému ročníku úspech a aj to, aby sa mu podarilo o nejakú tú tisícku prekonať doterajšiu svoju návštevnosť. Dámy a páni dovoľte, aby som v tejto chvíli otvoril festival Cinematik,“ povedal pri zahájení festivalu Cinematik Minister kultúry Slovenskej republiky Marek Maďarič.

IMG_9901_resize

Projekciu má za sebou už aj PNky cinema, ktoré prilákali ľudí napriek chladnému počasiu a dažďu. Žiwell Cinematik bar včera okrem piva z Piešťanského pivovaru predstavil aj koncerty kapiel Huzika a Floating planet.

IMG_9985_resize

-lt/foto: lt, Šimon Horna-

About PNky.sk

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972