Zaujímavá diskusia s politológom Grigorijom Mesežnikovom a novým primátorom Hlohovca Miroslavom Kollárom sa bude konať 20. januára o 17,00 h v klube ŽiWell na Winterovej ulici v Piešťanoch. Experti z Inštitútu pre verejné otázky (IVO) budú debatovať s občanmi o Otvorenejšom Slovensku. 

Grigorij Mesežnikov je prezidentom Inštitútu pre verejné otázky, spoluautorom a spolueditorom desiatky odborných publikácií. Miroslav Kollár, riaditeľ Inštitútu pre verejné otázky (IVO), mediálny expert je známym občianskym aktivistom, a pred časom pôsobilako predseda rady RTVS. Piešťanská debata sa bude konať ako súčasť projektu Otvorenejšie Slovensko. „Otvorenejšie Slovensko – chodíme po slovensku a debatujeme na tému kvality demokracie, aktuálneho stavu názorov verejnosti,“ v krátkosti predstavuje témy nový primátor Hlohovca.

diskusia IVO

V rámci projektu hľadajú odpovede aj na tieto otázky: V akom stave sa nachádza demokracia na Slovensku 25 rokov po Nežnej revolúcii?Ako ovplyvnilo desaťročné členstvo v Európskej únii pôsobenie demokratických inštitúcií a právny štát, situáciu v oblasti ľudských a menšinových práv, médií a občianskej spoločnosti? Ako vnímajú občania SR a ČR ponovembrový vývoj? 

Piešťany si vybrali ako jednu zo zastávok aj preto, lebo Miroslav Kollár ocenil úroveň a záujem Piešťancov na debate aktivistov 21. októbra v klube ŽiWell. O spoluprácu požiadali členov iniciatívy Spoločne pre Piešťany, ktorých zástupca bude debatu aj moderovať. Ak vás načrtnuté témy zaujali, príďte si podebatovať s odborníkmi, vstup je voľný.

(inf)

 

About PNky.sk

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972