Jesennú ponuku proeurópskych aktivít na piešťanskom gymnáziu 23. októbra 2019 rozšíril nevšedný workshop. Pracovníci regionálneho centra Europe Direct v Senici prišli študentom gymnázia prednášať o hodnotách a benefitoch európanstva. Hovorilo sa tiež o aktuálnych témach v EÚ a o súťaži Mladý Európan, na ktorej sa už niekoľko ročníkov pravidelne umiestňujú piešťanskí gymnazisti medzi víťazmi.

Lektori interaktívnou a súťažnou formou predstavili študentom gymnázia, ktoré je ambasádorskou školou Európskeho parlamentu v Štrasburgu, reálie fungovania európskych inštitúcií. Spoznali tiež pestrosť národných špecifík členských štátov ako aj aktuálne výzvy viacerých európskych politík.

V piatok 25. októbra 2019 zavítal na gymnázium europoslanec Ivan Štefanec, ktorého odborné prednášky študenti aj v minulosti veľmi vítali. Tentoraz prednášal na tému malého a stredného podnikania na Slovensku a v Európskej únii, ale v rozsiahlej diskusii sa nevyhol ani zvedavým otázkam gymnazistov.

Tí sa pýtali na európsky trh práce, odchod Británie z únie, politické kauzy na Slovensku, americkú zahraničnú politiku a blízkovýchodné iskrenie. Prednášku člena europarlamentu s kvalitnou diskusiou študenti hodnotili veľmi pozitívne.

Veríme, že aj tieto informácie z kuchyne europolitiky môžu pomôcť súťažnému tímu mladých európanov v roku 2020, aby zopakovali úspech ich starších spolužiakov – tohtoročných absolútnych víťazov krajského kola Mladého Európana.

Katarína Baďurová, oktáva Foto: Roman Ondrejka

About PNky.sk

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972