Sú medzi nimi známi komunálni politici aj blízky spolupracovník Mariána Kotlebu. Svojich zástupcov v Európskom parlamente si budeme vyberať už v sobotu 24. mája. Na hlasovacom lístku politickej strany môžeme zakrúžkovať maximálne dvoch kandidátov.

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=tyNI46ScrWY[/youtube]

Na Slovensku je o európske voľby enormný záujem, ale iba zo strany politikov. O trinásť kresiel v Európskom parlamente sa uchádza 333 kandidátov. Volebná účasť sa v minulosti pohybovala okolo 20%.

Piašťancov nájdeme na kandidátkach piatich politických strán a hnutí, niektorých z nich dokonca na popredných miestach. Ekonóm Andrej Klapica kandiduje za KDH s poradovým číslom 4.

Riaditeľ Úradu Banskobystrického samosprávneho kraja Martin Beluský má na kandidátke ĽS Naše Slovensko číslo 2. Málokto vie, že tento blízky spolupracovník extrémistu Mariána Kotlebu pochádza z Piešťan. Desiate miesto na kandidátke tej istej strany má stavebný inžinier Karol Robert Thoma.

Strana demokratického Slovenska nominovala na 12. mieste ekonómku Zuzanu Svrčekovú a Strana občianskej ľavice člena mestského zastupiteľstva Martina Vala. Na 4. miesto kandidátky SDKÚ-DS sa dostala advokátka Katarína Cibulková, ktorá má skúsenosti z mestského, krajského aj štátneho parlamentu.

Text: Martin Palkovič

About

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972