V uplynulých dňoch kontaktovali spoločnosť Západoslovenská distribučná, a.s. viacerí zákazníci s informáciami o podvodnom konaní pochybnej osoby. Podvodník, ktorý sa vydáva za zamestnanca spoločnosti sa ohlási u zákazníkov s tým, že chce u nich meniť ističe a pýta si zálohu.

Ilustr. foto

„Spoločnosť upozorňuje zákazníkov, aby boli ostražití a v žiadnom prípade nikomu žiadnu zálohu neplatili. Takéto prípady zaregistrovali zákazníci ZSD v Bratislave, nedá sa však vylúčiť, že sa podvodník presunie aj do iných regiónov. Spoločnosť Západoslovenská distribučná, a.s. v tejto súvislosti už pripravuje trestné oznámenie na neznámeho páchateľa,“ informoval Peter Bednár zo ZSE.

Podľa jeho vyjadrenia spoločnosť od svojich zákazníkov nikdy nevyžaduje úhradu faktúry, či iné platby v hotovosti a navyše, výmenu ističov ZSD u svojich zákazníkov ani nerealizuje. 

Zástupca spoločnosti ZSD musí byť viditeľne označený preukazom. Ak majú zákazníci pochybnosti o dôveryhodnosti zástupcu ZSD, môžu si jeho totožnosť overiť na zákazníckej linke spoločnosti 0850 333 999.

TS/red

About PNky.sk

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972