Slovenská advokátska komora sa rozhodla raperovi Michalovi Strakovi alias Egovi, udeliť trest, pretože po kauze predraženého CT prístroja nahral vulgárne video. Verdikt padol pred dvoma dňami a spevák si odniesol napomenutie a ročnú členskú podmienku v komore advokátov. Informáciu priniesol portál www.pluska.sk, ako aj ďalšie médiá.

silvester-2013-30

Michal Straka alias Ego bol členom dozornej rady piešťanskej nemocnice v čase výberu predraženého CT prístroja a tesne po tom nahral ku kauze vulgárne video, v ktorom obhajuje postup nemocnice a útočí na jedného Piešťanca a jeho rodinu. Advokátska komora sa rozhodla udeliť mu za to trest: „Verejné napomenutie a vyčiarknutie zo zoznamu advokátskych koncipientov s podmienečným uložením v trvaní jedného roka,“ povedala Nadežda Ondrišová zo SAK. Aj keď Ego na otázky po oslovení neodpovedal, neskôr sa ozval a priznal, že rozhodnutie akceptuje, uvádza sa v článku.

REKLAMA

bio dia web baner 300x300 apr15

„Pán Straka dostal členskú podmienku v SAK na jeden rok, za svoje konanie sa viackrát ospravedlnil. Plne rešpektuje vážnosť a dôležitosť advokátskeho stavu, stanov SAK a toto rozhodnutie bez výhrad akceptuje,“ napísala Egova manažérka Lenka Dvořáková.

Čítajte aj: Ego sa s vulgarizmami dostal až do parlamentu

Red/Zdroj: www.pluska.sk Foto: M. Petlák

About PNky.sk

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972