Connect with us

Aktuality

Editorial: Týždeň na PNkách (51/2016)

Published

on

Štedrý deň je za nami a okrem radosti, darčekov a prežívania spoločných chvíľ v kruhu rodiny priniesol i snehovú nádielku. Sneh síce nevydržal a pomaly sa roztápa, ale včerajší večerný pohľad z okna určite potešil nejedného z nás. Pred nami sú posledné dni tohto roku i silvestrovské oslavy. Najdôležitejšie udalosti uplynulého týždňa nájdete v i dnes v našom editoriali. 

IMG_0880

Rubrika Aktuality

Zuzana Vráblová medzi najlepšími neolympijskými športovcami

Polícia pátra po nezvestnom Hlohovčanovi

Piešťanské letisko využil k preprave na koncerty Karel GottPrílet p. Gotta 17.12.2016_resizeLyžiarska sezóna na Bezovci sa začína

Mesto sa vďaka participatívnemu rozpočtu postaralo o cyklistovu dušu

Kone na ranči Cawalero budú mať i tento rok smutné VianoceIMG_0647

Silvestrovský výstup na Marhát opäť ukončí turistický rok

Za vraždu Mareka Kalužu dostal Róbert R. 19-ročný trest, voči rozsudku sa odvolal

Nebezpečnú zákrutu na Banke provizórne vyfrézovali, pomohli urgencie obyvateľkyIMG_0757

Voči rozpočtu mali poslanci výhrady, nakoniec zaň hlasovali všetci prítomní

Výzva Coca-Cola pre región uviedla do života zaujímavé projektyDedicstvo_predkov_01_resize

Hasiči zlikvidovali požiar v rodinnom dome, rozobrať museli časť strechy

Mesto už zrealizovalo štyri projekty participatívneho rozpočtuPre cyklistovu dušu (3)

Na vianočných trhoch predávali gymnazisti vlastnoručne vyrobené ozdoby aj zákuskyIMG_0868

Ministerstvo vysúťažilo CT prístroje centrálne, rozdiel v cene je priepastný

Voliéra bude, peniaze na jej výstavbu vyzbierali už pred termínom

Piešťanský pivovar roztancovalo Slniečko so ŽitomIMG_1293

Hasiči strávia Štedrý večer v práci, podporiť ich prišiel minister vnútra aj premiérIMG_1429

V zariadení DOMUM rozvoniavala kapustnica a rozdávali sa balíčkyIMG_1671

Rubrika Kultúra

Do vypredaného Domu umenia zavítali Radošinci s hrou To nemá chybuIMG_0468

V kine Fontána vyhlásili víťazov súťaže Piešťany očami detí

Pivovar vyzvŕta vianočná tancovačka

Rubrika Koktail

Vianoce v minulosti alebo “Keď darom bol aj vinš”

2016-12-20_231736

Vianočné zvyky vo svete sa od našich líšia, niektoré tradície sú prekvapivé

Rubrika Šport

Plávanie: Sára Niepelová vyplávala 6 titulov majsterky Slovenska a spolu 10 medailí

Sára Niepelová

Najmladší piešťanskí futbalisti bilancujú sezónu, v tabuľke obsadili 11. miesto

Jozef Metelka sa predstaví v ľadovom koryte15672929_610621192456588_6039613876197542692_n

Vianočné kilá môžte zhodiť na futbalovom turnaji

Jozef Metelka získal “Strieborný pedál”, lepším v ankete bol len Peter Sagan

15542146_611007269084647_5657042215168168845_n

-lt/foto: archív-

Aktuality

Veľkú noc sprítomňuje pri kostole sv. Štefana aj nasvietený kríž

Published

on

By

Po scéne z Kalvárie, ktorou sa členky Materského centra Úsmev a dobrovoľníci snažili navodiť a priblížiť veľkonočnú atmosféru, pripravili aj ďalšiu symbolickú výzdobu. Pri severných dverách kostola sv. Štefana postavili nasvietený kríž symbolizujúci utrpenie i nádej Veľkej noci.

Hoci sa v posledných dňoch pandemická situácie pomaly zlepšuje, stále je otázne, či bude možné sláviť Veľkonočné sviatky počas obradov prístupných verejnosti. I preto zástupkyne Materského centra Úsmev a ďalší dobrovoľníci rozmýšľali už vopred ako pomôcť pri prežívaní sviatkov. Ich kreativita je známa, a tak i tento raz prišli so zaujímavými nápadmi.

Inštalácia scény z kalvárie pri farskom dvore už niekoľko týždňov  nabáda ľudí zastaviť sa a zamyslieť. Rodiny s deťmi ju majú ako cieľ svojej vychádzky, keď rodičia môžu deťom priblížiť, čo sa dialo počas veľkonočného trojdnia.

Kríž stojaci na Mariánskom námestí pri severných dverách kostola sv. Štefana prináša svetlo. Svetlo nádeje, že po smrti prichádza zmŕtvychvstanie a nový život. Veriaci pri ňom môžu rozjímať nad veľkonočnými udalosťami zo svojej perspektívy, ale prináša dôvod na zamyslenie i pre neveriacich.

-th-

 

Continue Reading

Aktuality

Hygienik neodporúča otvorenie piešťanských škôl a škôlok v plnom rozsahu

Published

on

By

Epidemiologická situácia v okrese Piešťany sa zlepšila, ale regionálny hygienik neodporúča otvorenie škôl a škôlok v plnom rozsahu. Prezenčnú výučbu až po veľkonočných sviatkoch avizuje aj trnavská radnica. Hlohovec s ňou začína už od pondelka 22. marca.

Ešte jeden alebo dva týždne budú školy a škôlky v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta Piešťany otvorené iba pre deti rodičov, ktorí nemôžu pracovať z domu. V závere včerajšieho (18. 3.) rokovania mestského zastupiteľstva to povedal primátor Peter Jančovič.

Piešťanský región bude podľa COVID automatu od 22. marca zaradený medzi okresy s III. stupňom varovania (bordové), v ktorom je povolené prezenčné vyučovanie v materských školách aj na I. stupni základných škôl. Taktiež sa môžu do lavíc vrátiť deti, ktoré sa nevedia učiť dištančne aj žiaci koncových ročníkov základných a stredných škôl. Rozhodnutie je na zriaďovateľoch, ktorí by sa mali riadiť stanoviskom hygienika.

Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Trnave neodporúča v okrese Piešťany prevádzkovať prezenčnú výučbu od 22. marca. Pre okresy Trnava a Hlohovec je jeho stanovisko miernejšie.

Piešťanská radnica preto otvorenie škôl nateraz odkladá. „Incidencia je u nás vyššia ako v Hlohovci a v Trnave, ale situácia sa zlepšuje. Keď som sa o tom rozprával s regionálnym hygienikom, povedal, nech počkáme,“ vysvetlil primátor Peter Jančovič s tým, že by to malo trvať ešte jeden až dva týždne.

V takom prípade by sa deti vrátili do materských škôl a na I. stupeň základných škôl v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta Piešťany až po veľkonočných sviatkoch, teda 7. apríla.

O tomto termíne hovorí aj trnavská radnica s tým, že otvorenie by znamenalo okamžitý nárast mobility. Mesto Hlohovec začína s prezenčnou výučbou už 22. marca.

O rovnakom dátume začiatku prezenčnej výučby študentov končiacich ročníkov stredných škôl vo svojej zriaďovateľskej pôsobnosti informoval Trnavský samosprávny kraj (TTSK). Dohromady ich je približne 3 400. Školy sú od nich oprávnené žiadať potvrdenie o negatívnom výsledku testu na ochorenie covid-19, ktorý nie je starší ako sedem dní.

„V interiéri zároveň platí povinnosť prekrytia horných dýchacích ciest respirátorom triedy minimálne FFP2. V školách budú platiť prísne hygienické a protiepidemiologické opatrenia. Situáciu v súvislosti s nástupom do škôl bude župa monitorovať a v prípade potreby operatívne prijímať ďalšie opatrenia,“ uviedol Stanislav Pravda, riaditeľ Odboru školstva Úradu TTSK.

Kraj zatiaľ neobnoví prevádzku školských internátov okrem ubytovania študentov končiacich ročníkov stredných zdravotníckych škôl. Jednotlivé stredné školy budú zisťovať záujem žiakov aj učiteľov o stravovanie a podľa toho prispôsobia otváranie jedální.

Vyučovací proces študentov nekončiacich ročníkov 50 župných stredných škôl bude pokračovať dištančnou formou aj po pondelku 22. marca. Župa po dohode so zmluvnými dopravcami posilní vybrané prímestské autobusové spoje zabezpečujúce dopravu študentov do a zo škôl.

Text: Martin Palkovič

Continue Reading

Aktuality

Testovacie miesto v Kine Fontána bude otvorené aj najbližší víkend

Published

on

By

Rovnako ako počas uplynulých víkendov otvorí radnica odberné miesto v Kine Fontána aj 20. a 21. marca. Vyšetrenie na ochorenie covid-19 pomocou antigénového testu tam budú robiť na základe rezervácie. Objednať si presný termín vopred je potrebné aj v ostatných mobilných odberných miestach (MOM) fungujúcich v meste Piešťany.

Odberné miesto v Kine Fontána (Beethovenova 8) bude otvorené v sobotu a v nedeľu 20. a 21. marca od 8.00 do 20.00 h (s prestávkami pre personál v časoch 11.00 – 12.00 h a 17.00 – 18.00 h). Možnosť rezervovať si presný termín bude spustená v piatok 19. marca o 12.50 h na tejto adrese: https://services.bookio.com/mesto-piestany/widget

Termíny vo všetkých ostatných MOM fungujúcich v meste Piešťany je nutné si vopred rezervovať na korona.gov.sk. Bez nutnosti rezervácie aktuálne funguje MOM vo Vrbovom.

Hotel Granit (Kúpeľný ústav F. E. Scherera), Teplická 81, Piešťany, pondelok – sobota od 8.00 do 16.00 h

Napoleonské kúpele, Kúpeľný ostrov, Piešťany, pondelok – sobota od 10.00 do 18.00 h

Unimobunka pri OD Prior, Andreja Hlinku 46, Piešťany, pondelok – piatok od 11.30 do 15.30 h a od 16.00 do 20.00 h, sobota od 8.00 do 12.00 h a od 12.30 do 16.30 h

Unimobunka pri predajniach Topsport a Charvát, Ulica A. Hlinku 7053/48, Piešťany, pondelok až sobota od 8.00 do 12.00 h a od 12.15 do 16.15 h

Parkovisko pri poliklinike, Rekreačná 2, Piešťany, pondelok – streda, piatok – nedeľa od 8.00 do 16.00 h, štvrtok od 8.00 do 18.00 h

Auto City Vrbové, Nám. J. Emanuela 310/26, 922 03 Vrbové, utorok – nedeľa od 9.00 do 12.00 a od 13:00 do 18.00 h

Text: Martin Palkovič Zdroj: piestany.sk, health.gov.sk

Continue Reading

Reklama

Populárne články