Connect with us

Aktuality

Editorial: Týždeň na PNkách (50/2016)

Published

on

Sviatočnú atmosféru Štedrého dňa zažijeme už o necelý týždeň a okrem rozdávania darčekov nás čakajú i príjemné chvíle so svojimi blízkymi. Počas posledného adventného týždňa do Piešťan dorazilo Betlehemské svetlo, ale aj potomkovia rabína Yisachara Schlomo Teichtala, ktorí v našom meste odhalili pamätník. Potešujúcou správou bolo napríklad udelenie ceny Športovec roka 2016 Trnavského samosprávneho kraja paracyklistovi Jozefovi Metelkovi, vrásky na čele ľuďom naopak spravila nehoda v smere na Havran, ktorá na dve hodiny uzavrela cestu. Stručný prehľad našich článkov nájdete v poslednom predvianočnom editoriali. 

IMG_6321_resizeRubrika Aktuality

Betlehemské svetlo je už na Slovensku, do Piešťan príde v sobotu

Najlepším športovcom kraja Jozef Metelka, ocenení aj ďalší Piešťanci

Polícia pátra v súvislosti so smrťou 46-ročnej ženy po totožnosti mužafoto-1

Piešťany musia hľadať nového kontrolóra, Peter Konečný vo funkcii končí

Členky patchworkového klubu rozdávajú radosť, na aktuálnej výstave ju môžete načerpať tiež15369114_10154068002801845_6121357117612374680_o[1]

AKTUALIZOVANÉ: Na Havrane sa zrazilo osobné auto s kamiónom, cesta je už prejazdná

Pátranie po Hlohovčanke a jej únoscovi pokračuje, polícia zverejnila snímky oboch exmanželovGfm_JnNmT7OEAEimNc9swg-Pol-cia-p-tra-po-Miroslavovi-Vl-ekovi-46-z-Ve-k-ch-Rip-an-okres-Topo-any-a-Andrei-Vl-ekovej-34-z-Hlohovca

Polícia upozorňuje na nástrahy na cestách, spomaliť sa rozhodne oplatí

Vodič pri predbiehaní ohrozil oproti idúce auto a ušiel z miesta nehodydsc_0068

Betlehemské svetlo začne svoju púť po Slovensku, dorazí aj do Piešťan

Poslanci neschválili zvýšenie platu primátora o 40 percent, chcú vidieť najskôr reálne výsledkyIMG_9467

Skanska opraví ulicu Andreja Hlinku o polovicu lacnejšie ako predpokladal projekt

Bratislava a Piešťany na čele európskeho rebríčka užívania metamfetamínovSnímka

Betlehemské svetlo dorazilo do Piešťan, rozžiari domácnosti aj kostolyIMG_9697

Potomkovia rabína Yisachara Schlomo Teichtala včera odhalili pamätníkIMG_6183_resize

Prvá jazda, prvý spoj, prví cestujúci…

20161217_082508_resizeRubrika Kultúra

Dom umenia pozýva na predvianočné a januárové podujatia

V komédii Klamstvo sa predvedú vynikajúci slovenskí herci

Rubrika Koktail

Kultúrno-spoločenské centrum Fontána pozýva na výstavu obrazov aj pohľadníc SlnovratKominári

Viac o živote panovníka Karla IV. sa dozviete vďaka výstave

Máte už svietnik na štedrovečerný stôl? Trendom sú prírodné materiályIMG_4316_resize

ŽiWell otvorili presne pred štyrmi rokmi, cez víkend zažije oslavu

Výklady v meste žiaria vianočnou výzdobou. Ktorý je podľa vás najkrajší?

Banka rozdáva peniaze, podporí aj niektorý z lokálnych projektov

Na výstave v KSC Fontána aj viac ako 100-ročná pohľadnica

Rubrika Šport

Szilárd Petényi: „Tréning ako základ pre rozvoj a rast hráča.“
IMG_3346_resize

Basketbal: Ďalšia stovka pokorená, proti Ostrave žiarila 17-ročná Rebeka Mikulášikovácajky_ostrava_37

Rebeka Mikulášiková: “Som rada, že som pomohla tímu k víťazstvu.”

51. ročník Silvestrovského behu sa uskutoční 30. decembra, bežcov budú motivovať hodnotné ceny

-lt-

Aktuality

Veľkú noc sprítomňuje pri kostole sv. Štefana aj nasvietený kríž

Published

on

By

Po scéne z Kalvárie, ktorou sa členky Materského centra Úsmev a dobrovoľníci snažili navodiť a priblížiť veľkonočnú atmosféru, pripravili aj ďalšiu symbolickú výzdobu. Pri severných dverách kostola sv. Štefana postavili nasvietený kríž symbolizujúci utrpenie i nádej Veľkej noci.

Hoci sa v posledných dňoch pandemická situácie pomaly zlepšuje, stále je otázne, či bude možné sláviť Veľkonočné sviatky počas obradov prístupných verejnosti. I preto zástupkyne Materského centra Úsmev a ďalší dobrovoľníci rozmýšľali už vopred ako pomôcť pri prežívaní sviatkov. Ich kreativita je známa, a tak i tento raz prišli so zaujímavými nápadmi.

Inštalácia scény z kalvárie pri farskom dvore už niekoľko týždňov  nabáda ľudí zastaviť sa a zamyslieť. Rodiny s deťmi ju majú ako cieľ svojej vychádzky, keď rodičia môžu deťom priblížiť, čo sa dialo počas veľkonočného trojdnia.

Kríž stojaci na Mariánskom námestí pri severných dverách kostola sv. Štefana prináša svetlo. Svetlo nádeje, že po smrti prichádza zmŕtvychvstanie a nový život. Veriaci pri ňom môžu rozjímať nad veľkonočnými udalosťami zo svojej perspektívy, ale prináša dôvod na zamyslenie i pre neveriacich.

-th-

 

Continue Reading

Aktuality

Hygienik neodporúča otvorenie piešťanských škôl a škôlok v plnom rozsahu

Published

on

By

Epidemiologická situácia v okrese Piešťany sa zlepšila, ale regionálny hygienik neodporúča otvorenie škôl a škôlok v plnom rozsahu. Prezenčnú výučbu až po veľkonočných sviatkoch avizuje aj trnavská radnica. Hlohovec s ňou začína už od pondelka 22. marca.

Ešte jeden alebo dva týždne budú školy a škôlky v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta Piešťany otvorené iba pre deti rodičov, ktorí nemôžu pracovať z domu. V závere včerajšieho (18. 3.) rokovania mestského zastupiteľstva to povedal primátor Peter Jančovič.

Piešťanský región bude podľa COVID automatu od 22. marca zaradený medzi okresy s III. stupňom varovania (bordové), v ktorom je povolené prezenčné vyučovanie v materských školách aj na I. stupni základných škôl. Taktiež sa môžu do lavíc vrátiť deti, ktoré sa nevedia učiť dištančne aj žiaci koncových ročníkov základných a stredných škôl. Rozhodnutie je na zriaďovateľoch, ktorí by sa mali riadiť stanoviskom hygienika.

Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Trnave neodporúča v okrese Piešťany prevádzkovať prezenčnú výučbu od 22. marca. Pre okresy Trnava a Hlohovec je jeho stanovisko miernejšie.

Piešťanská radnica preto otvorenie škôl nateraz odkladá. „Incidencia je u nás vyššia ako v Hlohovci a v Trnave, ale situácia sa zlepšuje. Keď som sa o tom rozprával s regionálnym hygienikom, povedal, nech počkáme,“ vysvetlil primátor Peter Jančovič s tým, že by to malo trvať ešte jeden až dva týždne.

V takom prípade by sa deti vrátili do materských škôl a na I. stupeň základných škôl v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta Piešťany až po veľkonočných sviatkoch, teda 7. apríla.

O tomto termíne hovorí aj trnavská radnica s tým, že otvorenie by znamenalo okamžitý nárast mobility. Mesto Hlohovec začína s prezenčnou výučbou už 22. marca.

O rovnakom dátume začiatku prezenčnej výučby študentov končiacich ročníkov stredných škôl vo svojej zriaďovateľskej pôsobnosti informoval Trnavský samosprávny kraj (TTSK). Dohromady ich je približne 3 400. Školy sú od nich oprávnené žiadať potvrdenie o negatívnom výsledku testu na ochorenie covid-19, ktorý nie je starší ako sedem dní.

„V interiéri zároveň platí povinnosť prekrytia horných dýchacích ciest respirátorom triedy minimálne FFP2. V školách budú platiť prísne hygienické a protiepidemiologické opatrenia. Situáciu v súvislosti s nástupom do škôl bude župa monitorovať a v prípade potreby operatívne prijímať ďalšie opatrenia,“ uviedol Stanislav Pravda, riaditeľ Odboru školstva Úradu TTSK.

Kraj zatiaľ neobnoví prevádzku školských internátov okrem ubytovania študentov končiacich ročníkov stredných zdravotníckych škôl. Jednotlivé stredné školy budú zisťovať záujem žiakov aj učiteľov o stravovanie a podľa toho prispôsobia otváranie jedální.

Vyučovací proces študentov nekončiacich ročníkov 50 župných stredných škôl bude pokračovať dištančnou formou aj po pondelku 22. marca. Župa po dohode so zmluvnými dopravcami posilní vybrané prímestské autobusové spoje zabezpečujúce dopravu študentov do a zo škôl.

Text: Martin Palkovič

Continue Reading

Aktuality

Testovacie miesto v Kine Fontána bude otvorené aj najbližší víkend

Published

on

By

Rovnako ako počas uplynulých víkendov otvorí radnica odberné miesto v Kine Fontána aj 20. a 21. marca. Vyšetrenie na ochorenie covid-19 pomocou antigénového testu tam budú robiť na základe rezervácie. Objednať si presný termín vopred je potrebné aj v ostatných mobilných odberných miestach (MOM) fungujúcich v meste Piešťany.

Odberné miesto v Kine Fontána (Beethovenova 8) bude otvorené v sobotu a v nedeľu 20. a 21. marca od 8.00 do 20.00 h (s prestávkami pre personál v časoch 11.00 – 12.00 h a 17.00 – 18.00 h). Možnosť rezervovať si presný termín bude spustená v piatok 19. marca o 12.50 h na tejto adrese: https://services.bookio.com/mesto-piestany/widget

Termíny vo všetkých ostatných MOM fungujúcich v meste Piešťany je nutné si vopred rezervovať na korona.gov.sk. Bez nutnosti rezervácie aktuálne funguje MOM vo Vrbovom.

Hotel Granit (Kúpeľný ústav F. E. Scherera), Teplická 81, Piešťany, pondelok – sobota od 8.00 do 16.00 h

Napoleonské kúpele, Kúpeľný ostrov, Piešťany, pondelok – sobota od 10.00 do 18.00 h

Unimobunka pri OD Prior, Andreja Hlinku 46, Piešťany, pondelok – piatok od 11.30 do 15.30 h a od 16.00 do 20.00 h, sobota od 8.00 do 12.00 h a od 12.30 do 16.30 h

Unimobunka pri predajniach Topsport a Charvát, Ulica A. Hlinku 7053/48, Piešťany, pondelok až sobota od 8.00 do 12.00 h a od 12.15 do 16.15 h

Parkovisko pri poliklinike, Rekreačná 2, Piešťany, pondelok – streda, piatok – nedeľa od 8.00 do 16.00 h, štvrtok od 8.00 do 18.00 h

Auto City Vrbové, Nám. J. Emanuela 310/26, 922 03 Vrbové, utorok – nedeľa od 9.00 do 12.00 a od 13:00 do 18.00 h

Text: Martin Palkovič Zdroj: piestany.sk, health.gov.sk

Continue Reading

Reklama

Populárne články