Connect with us

Aktuality

Editorial: Týždeň na PNkách (45/2016)

Published

on

Za nami je ďalší týždeň a predposledný mesiac roka sa tak pomaly dostáva do svojej druhej polovice. Počas uplynulých dní sme vám opäť priniesli množstvo informácií, medzi ktorými asi najviac rezonovala téma spoločnosti Letisko Piešťany, ktorej reálne hrozí likvidácia, ľuďom strata zamestnania a veľmi otázna by bola aj budúcnosť viacerých podujatí. Viac o aktuálnych udalostiach v Piešťanoch a okolí sa dočítate v jednotlivých článkoch prehľadne zoradených v nedeľňajšom editoriali. 

msz (16)

Rubrika Aktuality

V Trebaticiach sa vznietila prístavba domu, oheň zachvátil aj uskladnené drevo

Po pokojných Dušičkách počet nehôd opäť vzrástol, na cestách sa ich stalo až 233

Rezort propagoval Piešťany na medzinárodnom veľtrhu cestovania a caravaningu

Ladislavovi Bačíkovi udelili Čestné občianstvo mesta Piešťany in memoriamIMG_4269

Seniorský parlament zasadal po roku, ťažiskovou témou bolo letiskoIMG_4221

Zlikvidujú piešťanské letisko?

Vážnu nehodu spôsobila pri Matúškove pravdepodobne poľadovica

Balneologické múzeum bude po novom Imricha WinteraPan-Luna

Pri zrážke cyklistky s autom na Žilinskej ceste úradoval alkoholDN Piešťany

Na zastupiteľstve sa preberala téma letiska, pripravuje sa petičná akcia za jeho zachovanie

Stane sa ZŠ F. E. Scherera dočasne súkromnou školou s novým zriaďovateľom?

Poslanci sa v priestoroch bývalého Rodinného detského domova stretnú s obyvateľmi Kocuríc

Dokáže mesto zabrániť likvidácii letiska?msz (1)

V Piešťanskom pivovare môžu návštevníci ochutnať 70 druhov piva

Nezabúdajte na nástrahy jesenného počasia na cestách – aquaplaning a poľadovicu

Rubrika Kultúra

Braňo Jobus má animovaný videoklip k piesni Komisár Mrodge, bude aj seriálkomisár mrodge

Krásy Prahy priblížia fotografie Karola Kállaya

Vypredaný Dom umenia si užil galakoncert Hany Zagorovej a Petra RezkaIMG_2614_resize

Kniha memoárov vám príblíži raj i peklo Juraja Šajmoviča

Rubrika Koktail

Elektrárňa znovu ožíva, už v pondelok je na programe slávnostné znovuotvorenie

X. žiwellný folklórny večer ponúkne poriadnu dávku zábavy na ľudovú nôtumuzicka_auto

Zapojte sa do zbierky, deti vďaka nej dostanú školské tašky i pomôcky

IMG_20161109_135945_resizeVybrať sa s bicyklom na vrchol osemtisícovky? Viac sa dozviete v pondelok v ŽiWlli14937225_1270700622990682_2298921000794822750_n

Piešťany zažijú Cestovateľský festival Cestou necestou

Eko-krúžok učí deti láske k prírode, ale zároveň buduje komunitu12799165_966132130129859_7843107383705970570_n

V pondelok nás čaká nebeské divadlo, Mesiac sa bude zdať o 14% väčšímoon-1515929

Čaro Orientu prinesie multižánrovú tanečnú show

Pivotéka prináša špeciality českej kuchyne i 40 čapovaných a 30 fľaškových pívIMG_4841

Rubrika Šport

Atletika: Výprava Slovenska úspešná na veteránskych majstrovstvách sveta, pomohli aj PiešťanciIMG_4187

Hokej: Havrani otočili zápas s Prievidzou a dostali sa na prvé miesto tabuľky

Basketbal: Štartuje 11. ročník Piešťanskej basketbalovej ligy

Basketbal: Piešťanské Čajky si prípravu spestrili futbalom

Futbal: Muži vyhrali kontumačne, súper nepricestoval

Piešťanská basketbalová liga odštartovala, úvodný duel rozhodol jediný bodbasketz_deti2016__22

Rugby: Piešťany poriadne potrápili Žilinu, nakoniec však prehrali 22:1415036487_1236090333118174_3786788995161876130_n

Basketbal: Čajky nedali Flying Foxes Viedeň šancu a pokorili ďalšiu stovkuIMG_4576

-lt/Foto: archív-

Aktuality

Veľkú noc sprítomňuje pri kostole sv. Štefana aj nasvietený kríž

Published

on

By

Po scéne z Kalvárie, ktorou sa členky Materského centra Úsmev a dobrovoľníci snažili navodiť a priblížiť veľkonočnú atmosféru, pripravili aj ďalšiu symbolickú výzdobu. Pri severných dverách kostola sv. Štefana postavili nasvietený kríž symbolizujúci utrpenie i nádej Veľkej noci.

Hoci sa v posledných dňoch pandemická situácie pomaly zlepšuje, stále je otázne, či bude možné sláviť Veľkonočné sviatky počas obradov prístupných verejnosti. I preto zástupkyne Materského centra Úsmev a ďalší dobrovoľníci rozmýšľali už vopred ako pomôcť pri prežívaní sviatkov. Ich kreativita je známa, a tak i tento raz prišli so zaujímavými nápadmi.

Inštalácia scény z kalvárie pri farskom dvore už niekoľko týždňov  nabáda ľudí zastaviť sa a zamyslieť. Rodiny s deťmi ju majú ako cieľ svojej vychádzky, keď rodičia môžu deťom priblížiť, čo sa dialo počas veľkonočného trojdnia.

Kríž stojaci na Mariánskom námestí pri severných dverách kostola sv. Štefana prináša svetlo. Svetlo nádeje, že po smrti prichádza zmŕtvychvstanie a nový život. Veriaci pri ňom môžu rozjímať nad veľkonočnými udalosťami zo svojej perspektívy, ale prináša dôvod na zamyslenie i pre neveriacich.

-th-

 

Continue Reading

Aktuality

Hygienik neodporúča otvorenie piešťanských škôl a škôlok v plnom rozsahu

Published

on

By

Epidemiologická situácia v okrese Piešťany sa zlepšila, ale regionálny hygienik neodporúča otvorenie škôl a škôlok v plnom rozsahu. Prezenčnú výučbu až po veľkonočných sviatkoch avizuje aj trnavská radnica. Hlohovec s ňou začína už od pondelka 22. marca.

Ešte jeden alebo dva týždne budú školy a škôlky v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta Piešťany otvorené iba pre deti rodičov, ktorí nemôžu pracovať z domu. V závere včerajšieho (18. 3.) rokovania mestského zastupiteľstva to povedal primátor Peter Jančovič.

Piešťanský región bude podľa COVID automatu od 22. marca zaradený medzi okresy s III. stupňom varovania (bordové), v ktorom je povolené prezenčné vyučovanie v materských školách aj na I. stupni základných škôl. Taktiež sa môžu do lavíc vrátiť deti, ktoré sa nevedia učiť dištančne aj žiaci koncových ročníkov základných a stredných škôl. Rozhodnutie je na zriaďovateľoch, ktorí by sa mali riadiť stanoviskom hygienika.

Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Trnave neodporúča v okrese Piešťany prevádzkovať prezenčnú výučbu od 22. marca. Pre okresy Trnava a Hlohovec je jeho stanovisko miernejšie.

Piešťanská radnica preto otvorenie škôl nateraz odkladá. „Incidencia je u nás vyššia ako v Hlohovci a v Trnave, ale situácia sa zlepšuje. Keď som sa o tom rozprával s regionálnym hygienikom, povedal, nech počkáme,“ vysvetlil primátor Peter Jančovič s tým, že by to malo trvať ešte jeden až dva týždne.

V takom prípade by sa deti vrátili do materských škôl a na I. stupeň základných škôl v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta Piešťany až po veľkonočných sviatkoch, teda 7. apríla.

O tomto termíne hovorí aj trnavská radnica s tým, že otvorenie by znamenalo okamžitý nárast mobility. Mesto Hlohovec začína s prezenčnou výučbou už 22. marca.

O rovnakom dátume začiatku prezenčnej výučby študentov končiacich ročníkov stredných škôl vo svojej zriaďovateľskej pôsobnosti informoval Trnavský samosprávny kraj (TTSK). Dohromady ich je približne 3 400. Školy sú od nich oprávnené žiadať potvrdenie o negatívnom výsledku testu na ochorenie covid-19, ktorý nie je starší ako sedem dní.

„V interiéri zároveň platí povinnosť prekrytia horných dýchacích ciest respirátorom triedy minimálne FFP2. V školách budú platiť prísne hygienické a protiepidemiologické opatrenia. Situáciu v súvislosti s nástupom do škôl bude župa monitorovať a v prípade potreby operatívne prijímať ďalšie opatrenia,“ uviedol Stanislav Pravda, riaditeľ Odboru školstva Úradu TTSK.

Kraj zatiaľ neobnoví prevádzku školských internátov okrem ubytovania študentov končiacich ročníkov stredných zdravotníckych škôl. Jednotlivé stredné školy budú zisťovať záujem žiakov aj učiteľov o stravovanie a podľa toho prispôsobia otváranie jedální.

Vyučovací proces študentov nekončiacich ročníkov 50 župných stredných škôl bude pokračovať dištančnou formou aj po pondelku 22. marca. Župa po dohode so zmluvnými dopravcami posilní vybrané prímestské autobusové spoje zabezpečujúce dopravu študentov do a zo škôl.

Text: Martin Palkovič

Continue Reading

Aktuality

Testovacie miesto v Kine Fontána bude otvorené aj najbližší víkend

Published

on

By

Rovnako ako počas uplynulých víkendov otvorí radnica odberné miesto v Kine Fontána aj 20. a 21. marca. Vyšetrenie na ochorenie covid-19 pomocou antigénového testu tam budú robiť na základe rezervácie. Objednať si presný termín vopred je potrebné aj v ostatných mobilných odberných miestach (MOM) fungujúcich v meste Piešťany.

Odberné miesto v Kine Fontána (Beethovenova 8) bude otvorené v sobotu a v nedeľu 20. a 21. marca od 8.00 do 20.00 h (s prestávkami pre personál v časoch 11.00 – 12.00 h a 17.00 – 18.00 h). Možnosť rezervovať si presný termín bude spustená v piatok 19. marca o 12.50 h na tejto adrese: https://services.bookio.com/mesto-piestany/widget

Termíny vo všetkých ostatných MOM fungujúcich v meste Piešťany je nutné si vopred rezervovať na korona.gov.sk. Bez nutnosti rezervácie aktuálne funguje MOM vo Vrbovom.

Hotel Granit (Kúpeľný ústav F. E. Scherera), Teplická 81, Piešťany, pondelok – sobota od 8.00 do 16.00 h

Napoleonské kúpele, Kúpeľný ostrov, Piešťany, pondelok – sobota od 10.00 do 18.00 h

Unimobunka pri OD Prior, Andreja Hlinku 46, Piešťany, pondelok – piatok od 11.30 do 15.30 h a od 16.00 do 20.00 h, sobota od 8.00 do 12.00 h a od 12.30 do 16.30 h

Unimobunka pri predajniach Topsport a Charvát, Ulica A. Hlinku 7053/48, Piešťany, pondelok až sobota od 8.00 do 12.00 h a od 12.15 do 16.15 h

Parkovisko pri poliklinike, Rekreačná 2, Piešťany, pondelok – streda, piatok – nedeľa od 8.00 do 16.00 h, štvrtok od 8.00 do 18.00 h

Auto City Vrbové, Nám. J. Emanuela 310/26, 922 03 Vrbové, utorok – nedeľa od 9.00 do 12.00 a od 13:00 do 18.00 h

Text: Martin Palkovič Zdroj: piestany.sk, health.gov.sk

Continue Reading

Reklama

Populárne články