Connect with us

Aktuality

Editorial: Týždeň na PNkách (43/2016)

Published

on

Piešťany majú za sebou ďalší týždeň, ktorý priniesol nielen krásne jesenné počasie, ale aj množstvo zaujímavých a jedinečných udalostí. Mnohých ľudí, ktorí pravidelne jazdia po Kláštorskej ulici určite potešila správa, že cestu čaká po skončení Dušiečiek kompletná oprava vozovky. Zarmútení zase boli študenti zo Slovenskej technickej univerzity, ktorým začala v neďalekých Trebaticiach horieť ich elektrická formula. Stručný výber toho najdôležitejšieho nájdete v našom pravidelnom editoriali.

20161025_075847

Rubrika Aktuality

Nevideli ste dopravnú nehodu v Senici? Polícia pátra po svedkoch

V uplynulom týždni až 7 nehôd s účasťou chodcov a cyklistov

Cesta premeny pokračuje, so zvieratkami sa stretli deti na Detvianskej 

20161018_101715

Kláštorská bude mať nový povrch, práce začnú hneď po sviatku Všetkých svätých

Na pešej zóne zasadili Strom porozumenia
IMG_2300
Stredisko parkovísk a trhovísk sa sťahuje

Podnik Art Passage vybielil neznámy lupič, majitelia pátrajú po jeho totožnosti14671189_1196441300s415343_5232614326173758476_n_resize

V Moravanoch si pripomenuli zosnulého trénera memoriálomIMAG0422

Polícia chystá na Dušičky opatrenia na cestách, okrem toho upozorňuje na zlodejov

Slovensko ovládlo tohtoročné ocenenia Historických Hotelov Európy

Na Ahoji predĺžili a premiestnili horný vlekIMG_3731

Požiar kamiónu spôsobil majiteľovi škodu 40 000 eur

V Trebaticiach sa vznietil elektrický monopost, na jej vývoji pracovali desiatky vysokoškolákov celý rok
trebatice (9)

Sereďská polícia zadržala 115 dávok pervitínu a 28 dávok heroínu

Polícia vyzýva k noseniu reflexných prvkov, viditeľnosť zvyšujú až o 180 metrov

Po novom sa dostanete z Piešťan vlakom bez prestupu až do Prahy950564_titulka-DL-letak

Rubrika Kultúra

ŽiWell čaká koncert mladého pesničkára Chrisa EllysaIMGP3649b_resize

Česká maľba sa už po deviaty raz predstaví v Piešťanoch

Čaro Orientu rozjasní piešťanskú Elektrárňushams caro 2016_rgb_small

Piešťanský Fotokursalon 2016 pozná mená svojich víťazov

Mestské kultúrne stredisko ponúkne v novembri bohatý program

Rubrika Koktail

Rizikami civilizácie sú nielen vojny a globálny ekonomický kolaps, ale aj zložitostné preťaženie

Na Sĺňave sa bude plávať ku hviezdam, zavíta k nám podujatie AQUAAqua15-377

Vianočný Piešťanský Rýnek ponúkne práce remeselníkov a farmárov

Mesto bude mať nové prezenty, vyrobila ich piešťanská kráskaIMG_20160621_200602

Piešťanská knižnica pozýva na Deň otvorených dverí, čítať budú Jobus, Banášová i Nikodým

Rebeccu čaká ďalší veľký krok vpredplagat

Rubrika Šport

Vodné pólo: Piešťanci boli na košických drakov krátki

Basketbal: Čajky prestrieľali banskobystrické „pumy“ o 40 bodov

Futbal: V piatich zápasoch sa zrodili štyri víťazstva a remíza, muži zdolali Merašice 7:1

Plávanie: Plavci ŠKP Kúpele Piešťany vyplávali počas víkendu 46 medailíIMG_0718

Hádzaná: Piešťanci po výhre v Bratislave na čele tabuľky

Sabína Oroszová pred Slovanom: Chceme hrať tak, aby sa na našu hru dobre pozeralob_795_0_0_00_images_fotogaleria_003_Cajky_Sopron_94

ŠHK 37 Piešťany hľadá generálneho manažéra, Jaroslav Laifer vo funkcii končí

Basketbal: Čajky pokorili druhú stovku v sezóne, proti Slovanu hviezdila 32-bodová OliverČajky (12)

-lt/Foto: archív-

Aktuality

Veľkú noc sprítomňuje pri kostole sv. Štefana aj nasvietený kríž

Published

on

By

Po scéne z Kalvárie, ktorou sa členky Materského centra Úsmev a dobrovoľníci snažili navodiť a priblížiť veľkonočnú atmosféru, pripravili aj ďalšiu symbolickú výzdobu. Pri severných dverách kostola sv. Štefana postavili nasvietený kríž symbolizujúci utrpenie i nádej Veľkej noci.

Hoci sa v posledných dňoch pandemická situácie pomaly zlepšuje, stále je otázne, či bude možné sláviť Veľkonočné sviatky počas obradov prístupných verejnosti. I preto zástupkyne Materského centra Úsmev a ďalší dobrovoľníci rozmýšľali už vopred ako pomôcť pri prežívaní sviatkov. Ich kreativita je známa, a tak i tento raz prišli so zaujímavými nápadmi.

Inštalácia scény z kalvárie pri farskom dvore už niekoľko týždňov  nabáda ľudí zastaviť sa a zamyslieť. Rodiny s deťmi ju majú ako cieľ svojej vychádzky, keď rodičia môžu deťom priblížiť, čo sa dialo počas veľkonočného trojdnia.

Kríž stojaci na Mariánskom námestí pri severných dverách kostola sv. Štefana prináša svetlo. Svetlo nádeje, že po smrti prichádza zmŕtvychvstanie a nový život. Veriaci pri ňom môžu rozjímať nad veľkonočnými udalosťami zo svojej perspektívy, ale prináša dôvod na zamyslenie i pre neveriacich.

-th-

 

Continue Reading

Aktuality

Hygienik neodporúča otvorenie piešťanských škôl a škôlok v plnom rozsahu

Published

on

By

Epidemiologická situácia v okrese Piešťany sa zlepšila, ale regionálny hygienik neodporúča otvorenie škôl a škôlok v plnom rozsahu. Prezenčnú výučbu až po veľkonočných sviatkoch avizuje aj trnavská radnica. Hlohovec s ňou začína už od pondelka 22. marca.

Ešte jeden alebo dva týždne budú školy a škôlky v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta Piešťany otvorené iba pre deti rodičov, ktorí nemôžu pracovať z domu. V závere včerajšieho (18. 3.) rokovania mestského zastupiteľstva to povedal primátor Peter Jančovič.

Piešťanský región bude podľa COVID automatu od 22. marca zaradený medzi okresy s III. stupňom varovania (bordové), v ktorom je povolené prezenčné vyučovanie v materských školách aj na I. stupni základných škôl. Taktiež sa môžu do lavíc vrátiť deti, ktoré sa nevedia učiť dištančne aj žiaci koncových ročníkov základných a stredných škôl. Rozhodnutie je na zriaďovateľoch, ktorí by sa mali riadiť stanoviskom hygienika.

Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Trnave neodporúča v okrese Piešťany prevádzkovať prezenčnú výučbu od 22. marca. Pre okresy Trnava a Hlohovec je jeho stanovisko miernejšie.

Piešťanská radnica preto otvorenie škôl nateraz odkladá. „Incidencia je u nás vyššia ako v Hlohovci a v Trnave, ale situácia sa zlepšuje. Keď som sa o tom rozprával s regionálnym hygienikom, povedal, nech počkáme,“ vysvetlil primátor Peter Jančovič s tým, že by to malo trvať ešte jeden až dva týždne.

V takom prípade by sa deti vrátili do materských škôl a na I. stupeň základných škôl v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta Piešťany až po veľkonočných sviatkoch, teda 7. apríla.

O tomto termíne hovorí aj trnavská radnica s tým, že otvorenie by znamenalo okamžitý nárast mobility. Mesto Hlohovec začína s prezenčnou výučbou už 22. marca.

O rovnakom dátume začiatku prezenčnej výučby študentov končiacich ročníkov stredných škôl vo svojej zriaďovateľskej pôsobnosti informoval Trnavský samosprávny kraj (TTSK). Dohromady ich je približne 3 400. Školy sú od nich oprávnené žiadať potvrdenie o negatívnom výsledku testu na ochorenie covid-19, ktorý nie je starší ako sedem dní.

„V interiéri zároveň platí povinnosť prekrytia horných dýchacích ciest respirátorom triedy minimálne FFP2. V školách budú platiť prísne hygienické a protiepidemiologické opatrenia. Situáciu v súvislosti s nástupom do škôl bude župa monitorovať a v prípade potreby operatívne prijímať ďalšie opatrenia,“ uviedol Stanislav Pravda, riaditeľ Odboru školstva Úradu TTSK.

Kraj zatiaľ neobnoví prevádzku školských internátov okrem ubytovania študentov končiacich ročníkov stredných zdravotníckych škôl. Jednotlivé stredné školy budú zisťovať záujem žiakov aj učiteľov o stravovanie a podľa toho prispôsobia otváranie jedální.

Vyučovací proces študentov nekončiacich ročníkov 50 župných stredných škôl bude pokračovať dištančnou formou aj po pondelku 22. marca. Župa po dohode so zmluvnými dopravcami posilní vybrané prímestské autobusové spoje zabezpečujúce dopravu študentov do a zo škôl.

Text: Martin Palkovič

Continue Reading

Aktuality

Testovacie miesto v Kine Fontána bude otvorené aj najbližší víkend

Published

on

By

Rovnako ako počas uplynulých víkendov otvorí radnica odberné miesto v Kine Fontána aj 20. a 21. marca. Vyšetrenie na ochorenie covid-19 pomocou antigénového testu tam budú robiť na základe rezervácie. Objednať si presný termín vopred je potrebné aj v ostatných mobilných odberných miestach (MOM) fungujúcich v meste Piešťany.

Odberné miesto v Kine Fontána (Beethovenova 8) bude otvorené v sobotu a v nedeľu 20. a 21. marca od 8.00 do 20.00 h (s prestávkami pre personál v časoch 11.00 – 12.00 h a 17.00 – 18.00 h). Možnosť rezervovať si presný termín bude spustená v piatok 19. marca o 12.50 h na tejto adrese: https://services.bookio.com/mesto-piestany/widget

Termíny vo všetkých ostatných MOM fungujúcich v meste Piešťany je nutné si vopred rezervovať na korona.gov.sk. Bez nutnosti rezervácie aktuálne funguje MOM vo Vrbovom.

Hotel Granit (Kúpeľný ústav F. E. Scherera), Teplická 81, Piešťany, pondelok – sobota od 8.00 do 16.00 h

Napoleonské kúpele, Kúpeľný ostrov, Piešťany, pondelok – sobota od 10.00 do 18.00 h

Unimobunka pri OD Prior, Andreja Hlinku 46, Piešťany, pondelok – piatok od 11.30 do 15.30 h a od 16.00 do 20.00 h, sobota od 8.00 do 12.00 h a od 12.30 do 16.30 h

Unimobunka pri predajniach Topsport a Charvát, Ulica A. Hlinku 7053/48, Piešťany, pondelok až sobota od 8.00 do 12.00 h a od 12.15 do 16.15 h

Parkovisko pri poliklinike, Rekreačná 2, Piešťany, pondelok – streda, piatok – nedeľa od 8.00 do 16.00 h, štvrtok od 8.00 do 18.00 h

Auto City Vrbové, Nám. J. Emanuela 310/26, 922 03 Vrbové, utorok – nedeľa od 9.00 do 12.00 a od 13:00 do 18.00 h

Text: Martin Palkovič Zdroj: piestany.sk, health.gov.sk

Continue Reading

Reklama

Populárne články