Connect with us

Aktuality

Editorial: Týždeň na PNkách (40/2016)

Published

on

Uplynulý týždeň síce priniesol chladnejšie počasie a dážď, ale tiež príjemné podujatia, ktoré potešili deti i dospelých. V piatok oslavovala Hotelová akadémia Ľudovíta Wintera 70. výročie svojho založenia a okrem programu v Dome umenia pripravila pre bývalých absolventov a priateľov školy pompéznu recepciu. Sobota zase patrila vďaka Materskému centru Úsmev a partnerom výnimočnému podujatiu Noc svetiel. Bežecký pretek Piešťany Night City Run zase prilákal mnohých bežcov a organizátori pripravili tento rok i sprievodný program na Námestí slobody. Súhrn najdôležitejších udalostí týždňa v Piešťanoch nájdete v našom stručnom editoriali.

IMG_7016

Rubriky Aktuality

Šarkany sa na nebo dostávali len ťažko, zábavu to však ľuďom nepokazilo

Deň architektúry prilákal desiatky ľudí, prednášky sa týkali jaziev mesta

Hotel Atóm čaká rozsiahla prestavba, dotknúť sa má aj okolia

Pri nehodách v sobotu sa viaceré osoby zranili, jedna žena nehodu neprežila

Seniorský parlament sa stretol s poslankyňou Národnej rady

Igor Bukovský prednášal o trávení a črevo dokonca prirovanal k druhému mozguIMG_5701

Mesto rieši problémy s vývozom kovového odpadu i dodávaním nádob

Dve nočné nehody v Trnavskom kraji zavinila nepozornosť

Na Štefánikovej sa vo štvrtok večer rozhorel sklad, výbuch sa napokon nepotvrdilIMG_5941

Knižku Ganéško ide na párty pokrstil vodou z Gangy indický veľvyslanec

Podarí sa zlepšiť stav opustenej VIII. Základnej školy a nájsť pre ňu využitie?IMG_5882

Hotelová akadémia oslávila sedemdesiatku pompézne, nechýbala Lúčnica či Adam ĎuricaIMG_6653

Realizácia projektov participatívneho rozpočtu sa už rozbehla

Nákupné centrum Aupark má po šiestich rokoch nového vlastníka

Ľ. Behana, ktorý ušiel z Leopoldova, dnes polícia chytila v Ostrovebehan1

Piešťanský útulok oslavuje 20 rokov, doposiaľ pomohol ôsmim tisícom psíkovIMG_7355

Včerajšia noc bola plná očarujúceho svetla, rozžiarilo nielen detské tváre
IMG_9678_resize

Rubrika Kultúra

Deviata YOUNG ART SHOW vypukne v stredu

Súťaž o dve vstupenky na predstavenie Čierno-Biely Svet už pozná svojho víťazafs_vranovcan_cbs_59

Prvý živý prenos z Metropolitnej opery v New Yorku už v sobotu

ŽiWell čaká cestovateľské rozprávanie spojené s koncertom14199575_1083016725086560_6049267506431706034_n

Rubrika Koktail

Gymnazisti organizujú Burzu oblečenia a hračiek, výťažok poputuje do Afrikyburza

Štartuje nová sezóna Jazyčenia, zdokonaliť sa budete môcť hneď v štyroch jazykoch

Piešťanský pivovar sa zmení na LEGO svet14590452_981373391973532_1255109477820530830_n

Najstaršia obyvateľka Piešťan oslávila 101 rokovMáriaBačkádyová_01

Piešťanský fotokursalon má pred sebou už 12. ročník

Materské centrum v Lopašove pozýva na burzu „Za babku“

Rubrika Šport

Futbal: Víkend poznačilo kontumačné víťazstvo mužov a vulgárni Bánovčania v zápase staršieho dorastu

Mladému tímu pólistov sa podarilo splniť stanovené ciele14522571_10207336318350642_2045445259_o

Rýchlostní kanoisti sa rozlúčili so sezónou na “tortových pretekoch”

Sĺňava zažije ďalší jesenný beh, bude už siedmym v poradí

Hádzaná: Stupava prerušila víťaznú sériu Piešťan a upevnila si prvú pozíciu

Basketbal: Piešťanské Čajky zdolali v prvom zápase PEAC Pécs

Vďaka akčnej kamere a dronu si môžete pozrieť vodné lyžovanie z rôznych pohľadov00

Čajky prepisovali históriu! Prvýkrát dokázali zdolať Good Angels Košice14494785_1497367280277104_5127945376782426235_n

-lt/Foto: archív-

Aktuality

Veľkú noc sprítomňuje pri kostole sv. Štefana aj nasvietený kríž

Published

on

By

Po scéne z Kalvárie, ktorou sa členky Materského centra Úsmev a dobrovoľníci snažili navodiť a priblížiť veľkonočnú atmosféru, pripravili aj ďalšiu symbolickú výzdobu. Pri severných dverách kostola sv. Štefana postavili nasvietený kríž symbolizujúci utrpenie i nádej Veľkej noci.

Hoci sa v posledných dňoch pandemická situácie pomaly zlepšuje, stále je otázne, či bude možné sláviť Veľkonočné sviatky počas obradov prístupných verejnosti. I preto zástupkyne Materského centra Úsmev a ďalší dobrovoľníci rozmýšľali už vopred ako pomôcť pri prežívaní sviatkov. Ich kreativita je známa, a tak i tento raz prišli so zaujímavými nápadmi.

Inštalácia scény z kalvárie pri farskom dvore už niekoľko týždňov  nabáda ľudí zastaviť sa a zamyslieť. Rodiny s deťmi ju majú ako cieľ svojej vychádzky, keď rodičia môžu deťom priblížiť, čo sa dialo počas veľkonočného trojdnia.

Kríž stojaci na Mariánskom námestí pri severných dverách kostola sv. Štefana prináša svetlo. Svetlo nádeje, že po smrti prichádza zmŕtvychvstanie a nový život. Veriaci pri ňom môžu rozjímať nad veľkonočnými udalosťami zo svojej perspektívy, ale prináša dôvod na zamyslenie i pre neveriacich.

-th-

 

Continue Reading

Aktuality

Hygienik neodporúča otvorenie piešťanských škôl a škôlok v plnom rozsahu

Published

on

By

Epidemiologická situácia v okrese Piešťany sa zlepšila, ale regionálny hygienik neodporúča otvorenie škôl a škôlok v plnom rozsahu. Prezenčnú výučbu až po veľkonočných sviatkoch avizuje aj trnavská radnica. Hlohovec s ňou začína už od pondelka 22. marca.

Ešte jeden alebo dva týždne budú školy a škôlky v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta Piešťany otvorené iba pre deti rodičov, ktorí nemôžu pracovať z domu. V závere včerajšieho (18. 3.) rokovania mestského zastupiteľstva to povedal primátor Peter Jančovič.

Piešťanský región bude podľa COVID automatu od 22. marca zaradený medzi okresy s III. stupňom varovania (bordové), v ktorom je povolené prezenčné vyučovanie v materských školách aj na I. stupni základných škôl. Taktiež sa môžu do lavíc vrátiť deti, ktoré sa nevedia učiť dištančne aj žiaci koncových ročníkov základných a stredných škôl. Rozhodnutie je na zriaďovateľoch, ktorí by sa mali riadiť stanoviskom hygienika.

Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Trnave neodporúča v okrese Piešťany prevádzkovať prezenčnú výučbu od 22. marca. Pre okresy Trnava a Hlohovec je jeho stanovisko miernejšie.

Piešťanská radnica preto otvorenie škôl nateraz odkladá. „Incidencia je u nás vyššia ako v Hlohovci a v Trnave, ale situácia sa zlepšuje. Keď som sa o tom rozprával s regionálnym hygienikom, povedal, nech počkáme,“ vysvetlil primátor Peter Jančovič s tým, že by to malo trvať ešte jeden až dva týždne.

V takom prípade by sa deti vrátili do materských škôl a na I. stupeň základných škôl v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta Piešťany až po veľkonočných sviatkoch, teda 7. apríla.

O tomto termíne hovorí aj trnavská radnica s tým, že otvorenie by znamenalo okamžitý nárast mobility. Mesto Hlohovec začína s prezenčnou výučbou už 22. marca.

O rovnakom dátume začiatku prezenčnej výučby študentov končiacich ročníkov stredných škôl vo svojej zriaďovateľskej pôsobnosti informoval Trnavský samosprávny kraj (TTSK). Dohromady ich je približne 3 400. Školy sú od nich oprávnené žiadať potvrdenie o negatívnom výsledku testu na ochorenie covid-19, ktorý nie je starší ako sedem dní.

„V interiéri zároveň platí povinnosť prekrytia horných dýchacích ciest respirátorom triedy minimálne FFP2. V školách budú platiť prísne hygienické a protiepidemiologické opatrenia. Situáciu v súvislosti s nástupom do škôl bude župa monitorovať a v prípade potreby operatívne prijímať ďalšie opatrenia,“ uviedol Stanislav Pravda, riaditeľ Odboru školstva Úradu TTSK.

Kraj zatiaľ neobnoví prevádzku školských internátov okrem ubytovania študentov končiacich ročníkov stredných zdravotníckych škôl. Jednotlivé stredné školy budú zisťovať záujem žiakov aj učiteľov o stravovanie a podľa toho prispôsobia otváranie jedální.

Vyučovací proces študentov nekončiacich ročníkov 50 župných stredných škôl bude pokračovať dištančnou formou aj po pondelku 22. marca. Župa po dohode so zmluvnými dopravcami posilní vybrané prímestské autobusové spoje zabezpečujúce dopravu študentov do a zo škôl.

Text: Martin Palkovič

Continue Reading

Aktuality

Testovacie miesto v Kine Fontána bude otvorené aj najbližší víkend

Published

on

By

Rovnako ako počas uplynulých víkendov otvorí radnica odberné miesto v Kine Fontána aj 20. a 21. marca. Vyšetrenie na ochorenie covid-19 pomocou antigénového testu tam budú robiť na základe rezervácie. Objednať si presný termín vopred je potrebné aj v ostatných mobilných odberných miestach (MOM) fungujúcich v meste Piešťany.

Odberné miesto v Kine Fontána (Beethovenova 8) bude otvorené v sobotu a v nedeľu 20. a 21. marca od 8.00 do 20.00 h (s prestávkami pre personál v časoch 11.00 – 12.00 h a 17.00 – 18.00 h). Možnosť rezervovať si presný termín bude spustená v piatok 19. marca o 12.50 h na tejto adrese: https://services.bookio.com/mesto-piestany/widget

Termíny vo všetkých ostatných MOM fungujúcich v meste Piešťany je nutné si vopred rezervovať na korona.gov.sk. Bez nutnosti rezervácie aktuálne funguje MOM vo Vrbovom.

Hotel Granit (Kúpeľný ústav F. E. Scherera), Teplická 81, Piešťany, pondelok – sobota od 8.00 do 16.00 h

Napoleonské kúpele, Kúpeľný ostrov, Piešťany, pondelok – sobota od 10.00 do 18.00 h

Unimobunka pri OD Prior, Andreja Hlinku 46, Piešťany, pondelok – piatok od 11.30 do 15.30 h a od 16.00 do 20.00 h, sobota od 8.00 do 12.00 h a od 12.30 do 16.30 h

Unimobunka pri predajniach Topsport a Charvát, Ulica A. Hlinku 7053/48, Piešťany, pondelok až sobota od 8.00 do 12.00 h a od 12.15 do 16.15 h

Parkovisko pri poliklinike, Rekreačná 2, Piešťany, pondelok – streda, piatok – nedeľa od 8.00 do 16.00 h, štvrtok od 8.00 do 18.00 h

Auto City Vrbové, Nám. J. Emanuela 310/26, 922 03 Vrbové, utorok – nedeľa od 9.00 do 12.00 a od 13:00 do 18.00 h

Text: Martin Palkovič Zdroj: piestany.sk, health.gov.sk

Continue Reading

Reklama

Populárne články