Naozaj nám už opäť „preletel“ ďalší týždeň? Nuž, či sa nám to páči alebo nie, čas nezastavíme a my sme zasa o pár dní starší a o množstvo nových informácií bohatší. Môžete ich získať aj Vy, ak si s nami prejdete články, ktoré sme počas posledných siedmich dní priniesli. Možno ste si ich v návale pracovných povinností nestihli prečítať a na hlavnej stránke sa Vám už nezobrazujú. Práve na to slúži náš pravidelný nedeľný editorial s výberom tém, ktoré sme pre našich čitateľov v 43. kalendárnom týždni spracovali.

Zistili sme napríklad, že okrem piešťanského Centroomu s nedostatkami zápasí aj 30 miliónová investícia Vladimíra Poora a spol. v Trnave, lebo Nová City Arena má problémy s dokončenou stavbou. Horúci zemiak v podobe nestabilnej budovy v centre mesta však stále neochladol, tentoraz sme sa mu ale venovali z pohľadu bezpečnosti obyvateľov. Zverejnili sme tlačovú správu správcu Podľa správcu Centroom-u Mesto nekoná, ako by malo a opýtali sa kompetentných, kto bude zodpovedný v prípade, ak sa, nedajbože, budova zrúti: Kauza Centroom: Polícia začala trestné stíhanie. Niektorí z oslovených nám na otázky redakcie zatiaľ neodpovedali, takže téma zostáva stále otvorená.

V Aktualitách sme tiež informovali o štatistikách polície: Na cestách v kraji: traja mŕtvi, 15 šoférov nafúkalo , preto buďte opatrní a asi najväčšiu diskusiu na našej FB stránke vyvolal aj ďalší článok o doprave: Ranná špička na Brezovej a v okolí je neúnosná, obyvatelia žiadajú jej riešenie. Situácii  sa preto budeme venovať a monitorovať riešenia i naďalej.

Dobrou správou bolo, že Chartrové lety z Nemecka môžu byť opäť realitou a zaujala nás aj inšpirácia z krajského mesta: Primátor Trnavy Bročka zbiera názory občanov k rozpočtu. Uviedlii sme tiež, že v parku sa chystá veľká udalosť a Socha Štefánika bude odhalená už v novembri. Trochu zamotaná sa nám zdá budúcnosť avizovaného kúpaliska, preto sme sa pýtali Aká je situácia s akvaparkom pri poliklinike?, odpovede od zainteresovaných sme však dostali trochu vyhýbavé, nakoniec, posúďte sami.

IMG_1907_resize

Štefánikova socha bude stáť v parku neďaleko múzea

Z článkov v rubrike Koktail čitateľov najviac zaujalo, že Tvár Piešťanky zdobí autobusy, zastávky i stanice o Miške Galovej, ktorá preslávila aj Vysoké Tatry videom na pieseň Happy od Pharella Williamsa. A tiež príbeh mladého motokrosára z Modrovej, ktorý zažiaril ako kaskadér: V Hornej Dolnej si zahral farára aj atraktívnu blondínku. Okrem iného sme pozvali záujemcov aj na štvrtkový Charitatívny aukčný salón už zajtra v Kursalone a jeho vyhodnotenie prinesieme začiatkom týždňa.

12118695_1240681942625190_2635751627097535717_nZ ďalších kultúrnych pozvánok Vám dávame do pozornosti napríklad celodenné podujatie knižnice k 200. výročiu narodenia známeho slovenského buditeľa, ktoré sa uskutoční  zajtra – v pondelok 26. októbra: Ludevíta predstavia mladými očami: grafikov, divadelníkov aj hudobníkov. V ten istý deň pripravilo Mestské kultúrne stredisko v kine Fontána tanečné a spevácke vystúpenia: Medzinárodný festival detí a mládeže predstaví Jesennú rozprávku Európy. Ďalej pozývame na šálku kávy s vedcami: Liečivé rastliny a ich využitie budú témou Vedeckej kaviarne pre všetkých v stredu  4. novembra v Kursalone. Malý sviatok divadiel pripravujú od 11. do 20. decembra v rodisku Stanislava Štepku: Tri divadlá spestria Radošine Vianoce.

Na našej hlavnej stránke nájdete ešte i zaujímavý príspevok Andreja Bolerázskeho v rubrike História: Vo vzduchu i na zemi – Letecký pluk v Piešťanoch v období druhej svetovej vojny, na ktorý by sme vás chceli aj touto cestou upozorniť, ako aj na tématickú výstavu múzea vo Vile Dr. Lisku, ktorá trvá do 18. novembra.

_MG_1352_wRubriku Šport pomaly nestíhame napĺňať, pretože mnohým klubom začala sezóna, a tak spomeniem len tri z úspechov našich športovcov, ktoré sme priniesli začiatkom týždňa: Hádzaná: Piešťany po zdolaní Dunajskej Stredy na prvom mieste v tabuľke, ďalej Florbal: Piešťanci na úvod sezóny rozstrieľali Prievidzu a Basketbal: Zápas Čajok v EuroCupe už o týždeň. Ostatné aktuálne (nielen) športové články nájdete na hlavnej stránke PNky.sk a postupne pribudnú ďalšie.

Ďakujeme za Vašu priazeň, zostaňte s nami aj naďalej. Ak chcete našu prácu aj podporiť, ponúkame Vám vzájomne výhodnú spoluprácu – inzerciu  formou PR článkov alebo reklamných bannerov. Cenník a štatistiky čítanosti pošleme záujemcom na vyžiadanie.

Ešte pár tipov – dnešné popoludnie môžete stráviť s deťmi na odloženej Šarkaniáde, ktorá sa koná na kopci nad Červenou vežou. Podvečer od 17-tej sa na Vašu účasť na vernisáži budú tešiť všetci autori, ktorí poslali svoje snímky do súťaže Piešťanský fotokursalon.

Krásnu jesennú nedeľu Vám za kolektív redakcie želá

Adriana Drahovská

Foto: L. Turňa, Tomáš Hudcovič, použité zdroje a ďalší autori sú uvedení pod jednotlivými článkami

About PNky.sk

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972