Connect with us

Aktuality

Editorial: Týždeň na PNkách (38/2016)

Published

on

Piešťany tento týždeň zaplnili počas súťaže Victoria Regia kvety, a tiež študenti i profesionáli, ktorí sa venujú viazaniu a aranžovaniu kvetov. Potešila nás nominácia piešťanskej firmy Escape Motions na PC Oskarov, ale aj spolupráca Služieb mesta Piešťany so seniormi z AkSenu, ktorá vyústila do revitalizácie odpočívadla v Mestskom parku. Darilo sa aj našim športovcom, medzi ktorými dominovali rýchlostní kanoisti, vodní pólisti, ale aj karatisti. Víkend bol zase plný podujatí, ktoré prilákali do mesta stovky ľudí. Stručný prehľad toho najdôležitejšieho nájdete opäť v nedeľňajšom editoriali. 

IMG_8181_resize

Rubrika Aktuality

Dôchodcom sa dobýjal do domu, keď nepochodil, zdemoloval im auto. Polícia je stručná: “Prípad preverujeme”.

Lenivý rodič daroval Základnej škole na Mojmírovej ulici vyše 70 kníh

Jeseň na cestách má svoje špecifiká, polícia nabáda k zvýšeniu opatrnosti

Piešťanská firma Escape Motions nominovaná na PC Oskarovflame_dragon-f610a26e

Členovia Seniorského parlamentu poriadne zabrali pri natieraní lavíc

Nový informačný leták je určený cyklistom i návštevníkom parku

Hoteláci obsluhovali počas sumitu kancelárku aj premiérov

Vodič z Hornej Stredy si zavaril, pri nehode s 2,31 promile v krvi mu zhorelo auto2084399_1200x

Fontánu zaplnila nádherná kvetinová výzdoba, výstava už je prístupná verejnostiIMG_7687_resize

Odpočívadlo v parku už krásne rozvoniava bylinkamiIMG_7637_resize

Lietalo nad Piešťanmi skutočne UFO?

Orange inštaloval techniku za pomoci vrtuľníka, nad Piešťany sa ešte vrátiIMG_7755_resize

Nestratili ste “ŠPZ-tku”

Polícia vypátrala utečenca z leopoldovskej väznice Ľubomíra Behana, zase však ušiel

Park Foto, Poľovnícke slávnosti i Victoria Regia 2016, v Piešťanoch to včera poriadne žiloIMG_8062_resize

Rubrika Kultúra

Víťaznými filmami 11. MFF Cinematik Saulov syn a 5 October

Lukáša Babača vídame trénovať často, nový pohľad je však fascinujúcibabac slovakman

Festival českej a slovenskej tvorby pre deti prináša bohatý program

“Námestníčka” generálneho tajomníka OSN predstaví v Piešťanoch Knihu o vládnutíkniha o vladnuti

Rubrika Koktail

Šancu zahrať si na Piešťanských Vianočných trhoch dostanú mladé talenty

Deň architektúry sa blíži, okrem tradičnej cyklojazdy čaká na detských účastníkov wokrshopIMG_3386_resize

Hať Drahovce je zavretá kvôli údržbe, celý Kolokruh momentálne neprejdete

Najkrajšie piešťanské okná a balkóny sú už známeokno2016

Šarkaniáda už na budúcu nedeľu

10 rád účastníkom cestnej premávky, ako predísť na jeseň nehodám

Služby mesta Piešťany predviedli svoju techniku, radosť mali najmä detiDSC_6866_resize

Hasiči nasadia v Pobedíme svoje sily, aby zvládli historickú techniku

Rubrika Šport

Hokej: Piešťany porazili v úvodom zápase Dubnicu 4:6

Plávanie: Karina Petrikovičová síce medailu v Riu nezískala, zlepšila však svoje najlepšie časy14191944_10207593374168532_3176708232710777050_n

Futbal: Muži zdolali Pastuchov 5:0, mladším ročníkom sa darilo striedavo

Piešťany Night City Run sa posúva, nočný závod bude až v októbri

Až traja kanoisti z ŠK KAJAK nominovaní na Olympijské nádeje

Piešťanskí vodáci opäť bodovali na Zemníku

Hádzaná: Piešťany zdolali vonku Levoču v pomere 22:25

Ďalší obrovský úspech vodných pólistov, po Európe získali i titul Majstrov svetaIMG_0390_resize

Našich top šesť v Riu

Rýchlostná kanoistika: ŠK KAJAK vybojoval na bratislavskom Zemníku 17 medailí

Karatisti z Piešťan a Vrbového úspešní na Majstrovstvách Európypnky.sk

Rugby: Reprezentácia U18 obsadila na Majstrovstvách Európy 11. miesto

-lt/Foto: archív-

Aktuality

Veľkú noc sprítomňuje pri kostole sv. Štefana aj nasvietený kríž

Published

on

By

Po scéne z Kalvárie, ktorou sa členky Materského centra Úsmev a dobrovoľníci snažili navodiť a priblížiť veľkonočnú atmosféru, pripravili aj ďalšiu symbolickú výzdobu. Pri severných dverách kostola sv. Štefana postavili nasvietený kríž symbolizujúci utrpenie i nádej Veľkej noci.

Hoci sa v posledných dňoch pandemická situácie pomaly zlepšuje, stále je otázne, či bude možné sláviť Veľkonočné sviatky počas obradov prístupných verejnosti. I preto zástupkyne Materského centra Úsmev a ďalší dobrovoľníci rozmýšľali už vopred ako pomôcť pri prežívaní sviatkov. Ich kreativita je známa, a tak i tento raz prišli so zaujímavými nápadmi.

Inštalácia scény z kalvárie pri farskom dvore už niekoľko týždňov  nabáda ľudí zastaviť sa a zamyslieť. Rodiny s deťmi ju majú ako cieľ svojej vychádzky, keď rodičia môžu deťom priblížiť, čo sa dialo počas veľkonočného trojdnia.

Kríž stojaci na Mariánskom námestí pri severných dverách kostola sv. Štefana prináša svetlo. Svetlo nádeje, že po smrti prichádza zmŕtvychvstanie a nový život. Veriaci pri ňom môžu rozjímať nad veľkonočnými udalosťami zo svojej perspektívy, ale prináša dôvod na zamyslenie i pre neveriacich.

-th-

 

Continue Reading

Aktuality

Hygienik neodporúča otvorenie piešťanských škôl a škôlok v plnom rozsahu

Published

on

By

Epidemiologická situácia v okrese Piešťany sa zlepšila, ale regionálny hygienik neodporúča otvorenie škôl a škôlok v plnom rozsahu. Prezenčnú výučbu až po veľkonočných sviatkoch avizuje aj trnavská radnica. Hlohovec s ňou začína už od pondelka 22. marca.

Ešte jeden alebo dva týždne budú školy a škôlky v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta Piešťany otvorené iba pre deti rodičov, ktorí nemôžu pracovať z domu. V závere včerajšieho (18. 3.) rokovania mestského zastupiteľstva to povedal primátor Peter Jančovič.

Piešťanský región bude podľa COVID automatu od 22. marca zaradený medzi okresy s III. stupňom varovania (bordové), v ktorom je povolené prezenčné vyučovanie v materských školách aj na I. stupni základných škôl. Taktiež sa môžu do lavíc vrátiť deti, ktoré sa nevedia učiť dištančne aj žiaci koncových ročníkov základných a stredných škôl. Rozhodnutie je na zriaďovateľoch, ktorí by sa mali riadiť stanoviskom hygienika.

Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Trnave neodporúča v okrese Piešťany prevádzkovať prezenčnú výučbu od 22. marca. Pre okresy Trnava a Hlohovec je jeho stanovisko miernejšie.

Piešťanská radnica preto otvorenie škôl nateraz odkladá. „Incidencia je u nás vyššia ako v Hlohovci a v Trnave, ale situácia sa zlepšuje. Keď som sa o tom rozprával s regionálnym hygienikom, povedal, nech počkáme,“ vysvetlil primátor Peter Jančovič s tým, že by to malo trvať ešte jeden až dva týždne.

V takom prípade by sa deti vrátili do materských škôl a na I. stupeň základných škôl v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta Piešťany až po veľkonočných sviatkoch, teda 7. apríla.

O tomto termíne hovorí aj trnavská radnica s tým, že otvorenie by znamenalo okamžitý nárast mobility. Mesto Hlohovec začína s prezenčnou výučbou už 22. marca.

O rovnakom dátume začiatku prezenčnej výučby študentov končiacich ročníkov stredných škôl vo svojej zriaďovateľskej pôsobnosti informoval Trnavský samosprávny kraj (TTSK). Dohromady ich je približne 3 400. Školy sú od nich oprávnené žiadať potvrdenie o negatívnom výsledku testu na ochorenie covid-19, ktorý nie je starší ako sedem dní.

„V interiéri zároveň platí povinnosť prekrytia horných dýchacích ciest respirátorom triedy minimálne FFP2. V školách budú platiť prísne hygienické a protiepidemiologické opatrenia. Situáciu v súvislosti s nástupom do škôl bude župa monitorovať a v prípade potreby operatívne prijímať ďalšie opatrenia,“ uviedol Stanislav Pravda, riaditeľ Odboru školstva Úradu TTSK.

Kraj zatiaľ neobnoví prevádzku školských internátov okrem ubytovania študentov končiacich ročníkov stredných zdravotníckych škôl. Jednotlivé stredné školy budú zisťovať záujem žiakov aj učiteľov o stravovanie a podľa toho prispôsobia otváranie jedální.

Vyučovací proces študentov nekončiacich ročníkov 50 župných stredných škôl bude pokračovať dištančnou formou aj po pondelku 22. marca. Župa po dohode so zmluvnými dopravcami posilní vybrané prímestské autobusové spoje zabezpečujúce dopravu študentov do a zo škôl.

Text: Martin Palkovič

Continue Reading

Aktuality

Testovacie miesto v Kine Fontána bude otvorené aj najbližší víkend

Published

on

By

Rovnako ako počas uplynulých víkendov otvorí radnica odberné miesto v Kine Fontána aj 20. a 21. marca. Vyšetrenie na ochorenie covid-19 pomocou antigénového testu tam budú robiť na základe rezervácie. Objednať si presný termín vopred je potrebné aj v ostatných mobilných odberných miestach (MOM) fungujúcich v meste Piešťany.

Odberné miesto v Kine Fontána (Beethovenova 8) bude otvorené v sobotu a v nedeľu 20. a 21. marca od 8.00 do 20.00 h (s prestávkami pre personál v časoch 11.00 – 12.00 h a 17.00 – 18.00 h). Možnosť rezervovať si presný termín bude spustená v piatok 19. marca o 12.50 h na tejto adrese: https://services.bookio.com/mesto-piestany/widget

Termíny vo všetkých ostatných MOM fungujúcich v meste Piešťany je nutné si vopred rezervovať na korona.gov.sk. Bez nutnosti rezervácie aktuálne funguje MOM vo Vrbovom.

Hotel Granit (Kúpeľný ústav F. E. Scherera), Teplická 81, Piešťany, pondelok – sobota od 8.00 do 16.00 h

Napoleonské kúpele, Kúpeľný ostrov, Piešťany, pondelok – sobota od 10.00 do 18.00 h

Unimobunka pri OD Prior, Andreja Hlinku 46, Piešťany, pondelok – piatok od 11.30 do 15.30 h a od 16.00 do 20.00 h, sobota od 8.00 do 12.00 h a od 12.30 do 16.30 h

Unimobunka pri predajniach Topsport a Charvát, Ulica A. Hlinku 7053/48, Piešťany, pondelok až sobota od 8.00 do 12.00 h a od 12.15 do 16.15 h

Parkovisko pri poliklinike, Rekreačná 2, Piešťany, pondelok – streda, piatok – nedeľa od 8.00 do 16.00 h, štvrtok od 8.00 do 18.00 h

Auto City Vrbové, Nám. J. Emanuela 310/26, 922 03 Vrbové, utorok – nedeľa od 9.00 do 12.00 a od 13:00 do 18.00 h

Text: Martin Palkovič Zdroj: piestany.sk, health.gov.sk

Continue Reading

Reklama

Populárne články