Connect with us

Aktuality

Editorial: Týždeň na PNkách (30/2016)

Published

on

Uplynulý týždeň sa niesol v znamení teplého počasia, ktoré sa striedalo s búrkami. V stredu zasadlo mestské zastupiteľstvo a veľmi diskutovanou témou bolo odsúhlasenie príspevku 50 000 eur na médiá ŠHK 37 Piešťany, ktoré poslanci nakoniec po dlhej diskusii schválili. Na záver búrlivého zasadnutia oznámil svoj koniec v radoch zastupiteľstva poslanec Ján Jánošík, ktorého nahradí Petr Veverka. Víkend priniesol množstvo aktivít a podujatí pre obyvateľov mesta, medzi ktorými jednoznačne dominovali Lidožúr, Športové dni Piešťany a tiež Krojovaný Anna bál. Stručný prehľad našich článkov nájdete opäť v nedeľňajšom editoriali. 

IMG_1958_resize

Rubrika Aktuality

Na radnicu podali žalobu zatiaľ siedmi bývalí zamestnanci

Hlasovanie za projekty Participatívneho rozpočtu ukončené, vyhrali oddychová zóna Lipová a MC Úsmev

Vo Váhu našli utopeného muža, pochádzal zo susedného okresu

Prepadli Trnavčana, za lúpež im hrozí 3 až 8 rokov väzenia

Minulý rok sme separovali menej, rezervy sú v bioodpade

Mesto požiadalo o dotáciu na odstránenie čiernych skládok

Fanúšikovia ŠHK 37 prišli po roku na zastupiteľstvo za spevu chorálu, žiadajú podporu hokejaIMG_0440_resize

Seniorský parlament Piešťany prezentoval stanovisko týkajúce sa príspevku pre ŠHK 37

Za hokejistov sa postavil aj syn dlhoročného funkcionára a rozhodcu Jozefa Gubalu

Mestské zastupiteľstvo hokejistom nakoniec dotáciu 50 000 eur schválilo na 3 rokyZastupiteľstvo júl (5)

Poslanec Jánošík vyhlásil, že sa vzdáva mandátu

Hasiči čelia výčinom počasia, bojovali s ohňom, vodou i následkami vetra13876261_865913216875378_1328248466254620570_n

Financií bude tento rok viac, dostane sa aj na cesty, parkoviská a školy

Ministerstvo pripravuje centrálny nákup CT-čiek, zapojiť sa môžu aj Piešťany

Odchod Jána Jánošíka z poslaneckých lavíc je oficiálny, nahradí ho Petr Veverka

Chodník na „Žilinskom“ cintoríne postavil sponzor

Na Lide bolo spozorované UWO, údajne unieslo viac ako sedemnásť ľudíIMG_0534_resize

Rubrika Kultúra

Ové Pictures o Hľadaní krásy v Bruseli: Bola to veľká výzvaSFB_team

Maťátko predstavuje svoje videnie Evolúcie, Hrdinov práce, ale aj šiltovky

Lidožúr odštartoval a niesol sa v pokojnej nálade, program pokračuje aj dnes

Koncerty, workshopy, projekcie i spojenie Žita s Juju Planet Dub, aj taký bol LidožúrIMG_2123_resize

Rubrika Koktail

Darujte svoje nepotrebné veci ľuďom, ktorí ich využijú33a5dxv69

Workshop [1:1] speje k svojmu záveru, hotové diela budú predstavené už v piatokIMG_0243_resize

Stanislav Štepka má dnes 72 rokov, čestnému občanovi Piešťan srdečne gratulujeme

Móda bez toxických látok v roku 2016? Nike, Esprit či Victoria´s Secret neuspelitwitter_master (1)

Mufuza mieri opäť do obce Banka, štart Mariána Labudu mladšieho je zatiaľ otázny

Rubrika Šport

Obec Banka má pred sebou nohejbalový turnaj

“Verím, že zranení bude čo najmenej,” vraví nový fyzioterapeut Čajok Michal Nagaj

Športové dni začal bežecký pretek We Run Piešťany, milovníkov športu čaká ešte veľa rôznych aktivítIMG_1440_resize

We Run Piešťany vyhral Michal Puškár, 10 kilometrov zvládol za 36 minút 10 sekúndIMG_1080_resize

-lt/Foto: archív-

Aktuality

Veľkú noc sprítomňuje pri kostole sv. Štefana aj nasvietený kríž

Published

on

By

Po scéne z Kalvárie, ktorou sa členky Materského centra Úsmev a dobrovoľníci snažili navodiť a priblížiť veľkonočnú atmosféru, pripravili aj ďalšiu symbolickú výzdobu. Pri severných dverách kostola sv. Štefana postavili nasvietený kríž symbolizujúci utrpenie i nádej Veľkej noci.

Hoci sa v posledných dňoch pandemická situácie pomaly zlepšuje, stále je otázne, či bude možné sláviť Veľkonočné sviatky počas obradov prístupných verejnosti. I preto zástupkyne Materského centra Úsmev a ďalší dobrovoľníci rozmýšľali už vopred ako pomôcť pri prežívaní sviatkov. Ich kreativita je známa, a tak i tento raz prišli so zaujímavými nápadmi.

Inštalácia scény z kalvárie pri farskom dvore už niekoľko týždňov  nabáda ľudí zastaviť sa a zamyslieť. Rodiny s deťmi ju majú ako cieľ svojej vychádzky, keď rodičia môžu deťom priblížiť, čo sa dialo počas veľkonočného trojdnia.

Kríž stojaci na Mariánskom námestí pri severných dverách kostola sv. Štefana prináša svetlo. Svetlo nádeje, že po smrti prichádza zmŕtvychvstanie a nový život. Veriaci pri ňom môžu rozjímať nad veľkonočnými udalosťami zo svojej perspektívy, ale prináša dôvod na zamyslenie i pre neveriacich.

-th-

 

Continue Reading

Aktuality

Hygienik neodporúča otvorenie piešťanských škôl a škôlok v plnom rozsahu

Published

on

By

Epidemiologická situácia v okrese Piešťany sa zlepšila, ale regionálny hygienik neodporúča otvorenie škôl a škôlok v plnom rozsahu. Prezenčnú výučbu až po veľkonočných sviatkoch avizuje aj trnavská radnica. Hlohovec s ňou začína už od pondelka 22. marca.

Ešte jeden alebo dva týždne budú školy a škôlky v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta Piešťany otvorené iba pre deti rodičov, ktorí nemôžu pracovať z domu. V závere včerajšieho (18. 3.) rokovania mestského zastupiteľstva to povedal primátor Peter Jančovič.

Piešťanský región bude podľa COVID automatu od 22. marca zaradený medzi okresy s III. stupňom varovania (bordové), v ktorom je povolené prezenčné vyučovanie v materských školách aj na I. stupni základných škôl. Taktiež sa môžu do lavíc vrátiť deti, ktoré sa nevedia učiť dištančne aj žiaci koncových ročníkov základných a stredných škôl. Rozhodnutie je na zriaďovateľoch, ktorí by sa mali riadiť stanoviskom hygienika.

Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Trnave neodporúča v okrese Piešťany prevádzkovať prezenčnú výučbu od 22. marca. Pre okresy Trnava a Hlohovec je jeho stanovisko miernejšie.

Piešťanská radnica preto otvorenie škôl nateraz odkladá. „Incidencia je u nás vyššia ako v Hlohovci a v Trnave, ale situácia sa zlepšuje. Keď som sa o tom rozprával s regionálnym hygienikom, povedal, nech počkáme,“ vysvetlil primátor Peter Jančovič s tým, že by to malo trvať ešte jeden až dva týždne.

V takom prípade by sa deti vrátili do materských škôl a na I. stupeň základných škôl v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta Piešťany až po veľkonočných sviatkoch, teda 7. apríla.

O tomto termíne hovorí aj trnavská radnica s tým, že otvorenie by znamenalo okamžitý nárast mobility. Mesto Hlohovec začína s prezenčnou výučbou už 22. marca.

O rovnakom dátume začiatku prezenčnej výučby študentov končiacich ročníkov stredných škôl vo svojej zriaďovateľskej pôsobnosti informoval Trnavský samosprávny kraj (TTSK). Dohromady ich je približne 3 400. Školy sú od nich oprávnené žiadať potvrdenie o negatívnom výsledku testu na ochorenie covid-19, ktorý nie je starší ako sedem dní.

„V interiéri zároveň platí povinnosť prekrytia horných dýchacích ciest respirátorom triedy minimálne FFP2. V školách budú platiť prísne hygienické a protiepidemiologické opatrenia. Situáciu v súvislosti s nástupom do škôl bude župa monitorovať a v prípade potreby operatívne prijímať ďalšie opatrenia,“ uviedol Stanislav Pravda, riaditeľ Odboru školstva Úradu TTSK.

Kraj zatiaľ neobnoví prevádzku školských internátov okrem ubytovania študentov končiacich ročníkov stredných zdravotníckych škôl. Jednotlivé stredné školy budú zisťovať záujem žiakov aj učiteľov o stravovanie a podľa toho prispôsobia otváranie jedální.

Vyučovací proces študentov nekončiacich ročníkov 50 župných stredných škôl bude pokračovať dištančnou formou aj po pondelku 22. marca. Župa po dohode so zmluvnými dopravcami posilní vybrané prímestské autobusové spoje zabezpečujúce dopravu študentov do a zo škôl.

Text: Martin Palkovič

Continue Reading

Aktuality

Testovacie miesto v Kine Fontána bude otvorené aj najbližší víkend

Published

on

By

Rovnako ako počas uplynulých víkendov otvorí radnica odberné miesto v Kine Fontána aj 20. a 21. marca. Vyšetrenie na ochorenie covid-19 pomocou antigénového testu tam budú robiť na základe rezervácie. Objednať si presný termín vopred je potrebné aj v ostatných mobilných odberných miestach (MOM) fungujúcich v meste Piešťany.

Odberné miesto v Kine Fontána (Beethovenova 8) bude otvorené v sobotu a v nedeľu 20. a 21. marca od 8.00 do 20.00 h (s prestávkami pre personál v časoch 11.00 – 12.00 h a 17.00 – 18.00 h). Možnosť rezervovať si presný termín bude spustená v piatok 19. marca o 12.50 h na tejto adrese: https://services.bookio.com/mesto-piestany/widget

Termíny vo všetkých ostatných MOM fungujúcich v meste Piešťany je nutné si vopred rezervovať na korona.gov.sk. Bez nutnosti rezervácie aktuálne funguje MOM vo Vrbovom.

Hotel Granit (Kúpeľný ústav F. E. Scherera), Teplická 81, Piešťany, pondelok – sobota od 8.00 do 16.00 h

Napoleonské kúpele, Kúpeľný ostrov, Piešťany, pondelok – sobota od 10.00 do 18.00 h

Unimobunka pri OD Prior, Andreja Hlinku 46, Piešťany, pondelok – piatok od 11.30 do 15.30 h a od 16.00 do 20.00 h, sobota od 8.00 do 12.00 h a od 12.30 do 16.30 h

Unimobunka pri predajniach Topsport a Charvát, Ulica A. Hlinku 7053/48, Piešťany, pondelok až sobota od 8.00 do 12.00 h a od 12.15 do 16.15 h

Parkovisko pri poliklinike, Rekreačná 2, Piešťany, pondelok – streda, piatok – nedeľa od 8.00 do 16.00 h, štvrtok od 8.00 do 18.00 h

Auto City Vrbové, Nám. J. Emanuela 310/26, 922 03 Vrbové, utorok – nedeľa od 9.00 do 12.00 a od 13:00 do 18.00 h

Text: Martin Palkovič Zdroj: piestany.sk, health.gov.sk

Continue Reading

Reklama

Populárne články