Connect with us

Aktuality

Editorial: Týždeň na PNkách (29/2016)

Published

on

Prázdniny sú už skoro v polovici, mesto však neoddychuje a ani magazín PNky, ktorý tento týždeň priniesol  viac ako štyri desiatky správ z aktuálneho, kultúrneho a športového života mesta. Ak ste ich nestihli sledovať každý deň, môžete si vybrať, čo Vás zaujme v pravidelnom týždennom prehľade. Ak hľadáte reklamný priestor na prezentáciu Vášho podnikania, ste tu tiež správne, pretože bannerom u nás môžete cielene osloviť až viac ako 60-tisíc návštevníkov stránky www.pnky.sk. Do čítania, priatelia.

Horezza (18)

Aktuality

Mesto hľadá referenta na finančné a dvoch učiteľov

Poslanci budú otvárať rozpočet, dnes rokujú prvé komisie

Prázdninové zasadnutie TTSK o projektoch, dohodách a predaji majetku

P1080023Na bicykli si našla nezvyčajného spolujazdca…

Šéfa Horezzy Stanislava Brečku odvolali z funkcie, štát má inú predstavu o riadení

Lávka počká, peniaze chcú presunúť na cestu A. Hlinku

Na pamiatku Winterovej dcéry osadia “Stolperstein”

Vila Dr. Lisku dostane novú fasádu

Súhlasíte s nezmyselným vyhadzovaním potravín? Ak nie podpíšte petíciu

Hlasovanie za projekty pomaly končí, zatiaľ vedie vstup do Úsmevu a ihrisko v škôlke

Dráma pri jazde do známeho kúpaliska: Stopár prepadol ženu s dieťaťom

Centroom čaká už len na súhlas hasičov

bh-_MG_0058Yaro M. Kupčo prezentuje svoje snímky v Bruseli

Požiar zachvátil pole za Vrbovým, zapríčinilo ho horiace auto

Zomrel bývalý veliteľ leteckého pluku v Piešťanoch, plukovník Radomil Peca

Dôchodca sa napichol na tyč, pomáhali mu záchranári aj hasiči

Prepad banky mu nevyšiel, lupič unikol na bicykli

Totožnosť lupiča z čerpacej stanice odhalená, polícia už rozbehla pátranie

Nad Piešťanmi trénuje Delfín, preletí aj na počesť plukovníka Pecu

IMG_0210_resize

Návrhy vytvorené na workshope [1:1] prešli kritikou, dnes sa rozhodne o realizácii

Práce na šmýkačke pomaly finišujú, na kúpalisku Eva bude k dispozícii budúci týždeň

Mesto ponúka podnikateľom propagáciu na GRAPE

Elektrárňa našla strategického partnera, chce v nej vytvoriť centrum pre zážitkové vzdelávanie

Kultúra a Koktail

FestDobréRybníky budú mať svoj FestDobrýSpevník

Knižnica pozýva na netradičnú interaktívnu výstavu, deti môžu vstúpiť do príbehov

LIDOŽÚR ponúkne okrem hudby aj videoart, small talks či workshopy

Poznáte mladých aktivistov? Nominujte ich na ocenenie MOST 2016

Lanová loď je už od začiatku júla otvorená

Park miniatúr v Podolí chystá Stretnutie rezbárov i Nočnú prehliadku

Domum je krajší vďaka doborovoľníčkam z ON Semiconductor a Službám mesta…

Aj takto môže vyzerať kreatívna antireklama, telefonát s predajcami nahral a zavesil na internet

lineaChystáte sa ísť okúpať a neviete kam? Z nášho prehľadu si určite vyberiete

Tip na výlet: Nová galéria a múzeum v Chtelnickom kaštieli

Šport:

13645198_537390066446368_2619341742524683505_nCyklistika: Jozef Metelka v Španielsku opäť vynikajúci

Druhý ročník behu We Run Piešťany odštartuje o necelé dva týždne

Neptún klub Piešťany víťazne na Pálavskom festivale dračích lodí

Rebeka Mikulášiková: “Chcem sa zlepšovať a dokázať, že mám na to hrať za Čajky.”

FBC Páv Piešťany hľadá partnerov, ponúka široké možnosti umiestnenia reklamy

-ad-

Aktuality

Veľkú noc sprítomňuje pri kostole sv. Štefana aj nasvietený kríž

Published

on

By

Po scéne z Kalvárie, ktorou sa členky Materského centra Úsmev a dobrovoľníci snažili navodiť a priblížiť veľkonočnú atmosféru, pripravili aj ďalšiu symbolickú výzdobu. Pri severných dverách kostola sv. Štefana postavili nasvietený kríž symbolizujúci utrpenie i nádej Veľkej noci.

Hoci sa v posledných dňoch pandemická situácie pomaly zlepšuje, stále je otázne, či bude možné sláviť Veľkonočné sviatky počas obradov prístupných verejnosti. I preto zástupkyne Materského centra Úsmev a ďalší dobrovoľníci rozmýšľali už vopred ako pomôcť pri prežívaní sviatkov. Ich kreativita je známa, a tak i tento raz prišli so zaujímavými nápadmi.

Inštalácia scény z kalvárie pri farskom dvore už niekoľko týždňov  nabáda ľudí zastaviť sa a zamyslieť. Rodiny s deťmi ju majú ako cieľ svojej vychádzky, keď rodičia môžu deťom priblížiť, čo sa dialo počas veľkonočného trojdnia.

Kríž stojaci na Mariánskom námestí pri severných dverách kostola sv. Štefana prináša svetlo. Svetlo nádeje, že po smrti prichádza zmŕtvychvstanie a nový život. Veriaci pri ňom môžu rozjímať nad veľkonočnými udalosťami zo svojej perspektívy, ale prináša dôvod na zamyslenie i pre neveriacich.

-th-

 

Continue Reading

Aktuality

Hygienik neodporúča otvorenie piešťanských škôl a škôlok v plnom rozsahu

Published

on

By

Epidemiologická situácia v okrese Piešťany sa zlepšila, ale regionálny hygienik neodporúča otvorenie škôl a škôlok v plnom rozsahu. Prezenčnú výučbu až po veľkonočných sviatkoch avizuje aj trnavská radnica. Hlohovec s ňou začína už od pondelka 22. marca.

Ešte jeden alebo dva týždne budú školy a škôlky v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta Piešťany otvorené iba pre deti rodičov, ktorí nemôžu pracovať z domu. V závere včerajšieho (18. 3.) rokovania mestského zastupiteľstva to povedal primátor Peter Jančovič.

Piešťanský región bude podľa COVID automatu od 22. marca zaradený medzi okresy s III. stupňom varovania (bordové), v ktorom je povolené prezenčné vyučovanie v materských školách aj na I. stupni základných škôl. Taktiež sa môžu do lavíc vrátiť deti, ktoré sa nevedia učiť dištančne aj žiaci koncových ročníkov základných a stredných škôl. Rozhodnutie je na zriaďovateľoch, ktorí by sa mali riadiť stanoviskom hygienika.

Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Trnave neodporúča v okrese Piešťany prevádzkovať prezenčnú výučbu od 22. marca. Pre okresy Trnava a Hlohovec je jeho stanovisko miernejšie.

Piešťanská radnica preto otvorenie škôl nateraz odkladá. „Incidencia je u nás vyššia ako v Hlohovci a v Trnave, ale situácia sa zlepšuje. Keď som sa o tom rozprával s regionálnym hygienikom, povedal, nech počkáme,“ vysvetlil primátor Peter Jančovič s tým, že by to malo trvať ešte jeden až dva týždne.

V takom prípade by sa deti vrátili do materských škôl a na I. stupeň základných škôl v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta Piešťany až po veľkonočných sviatkoch, teda 7. apríla.

O tomto termíne hovorí aj trnavská radnica s tým, že otvorenie by znamenalo okamžitý nárast mobility. Mesto Hlohovec začína s prezenčnou výučbou už 22. marca.

O rovnakom dátume začiatku prezenčnej výučby študentov končiacich ročníkov stredných škôl vo svojej zriaďovateľskej pôsobnosti informoval Trnavský samosprávny kraj (TTSK). Dohromady ich je približne 3 400. Školy sú od nich oprávnené žiadať potvrdenie o negatívnom výsledku testu na ochorenie covid-19, ktorý nie je starší ako sedem dní.

„V interiéri zároveň platí povinnosť prekrytia horných dýchacích ciest respirátorom triedy minimálne FFP2. V školách budú platiť prísne hygienické a protiepidemiologické opatrenia. Situáciu v súvislosti s nástupom do škôl bude župa monitorovať a v prípade potreby operatívne prijímať ďalšie opatrenia,“ uviedol Stanislav Pravda, riaditeľ Odboru školstva Úradu TTSK.

Kraj zatiaľ neobnoví prevádzku školských internátov okrem ubytovania študentov končiacich ročníkov stredných zdravotníckych škôl. Jednotlivé stredné školy budú zisťovať záujem žiakov aj učiteľov o stravovanie a podľa toho prispôsobia otváranie jedální.

Vyučovací proces študentov nekončiacich ročníkov 50 župných stredných škôl bude pokračovať dištančnou formou aj po pondelku 22. marca. Župa po dohode so zmluvnými dopravcami posilní vybrané prímestské autobusové spoje zabezpečujúce dopravu študentov do a zo škôl.

Text: Martin Palkovič

Continue Reading

Aktuality

Testovacie miesto v Kine Fontána bude otvorené aj najbližší víkend

Published

on

By

Rovnako ako počas uplynulých víkendov otvorí radnica odberné miesto v Kine Fontána aj 20. a 21. marca. Vyšetrenie na ochorenie covid-19 pomocou antigénového testu tam budú robiť na základe rezervácie. Objednať si presný termín vopred je potrebné aj v ostatných mobilných odberných miestach (MOM) fungujúcich v meste Piešťany.

Odberné miesto v Kine Fontána (Beethovenova 8) bude otvorené v sobotu a v nedeľu 20. a 21. marca od 8.00 do 20.00 h (s prestávkami pre personál v časoch 11.00 – 12.00 h a 17.00 – 18.00 h). Možnosť rezervovať si presný termín bude spustená v piatok 19. marca o 12.50 h na tejto adrese: https://services.bookio.com/mesto-piestany/widget

Termíny vo všetkých ostatných MOM fungujúcich v meste Piešťany je nutné si vopred rezervovať na korona.gov.sk. Bez nutnosti rezervácie aktuálne funguje MOM vo Vrbovom.

Hotel Granit (Kúpeľný ústav F. E. Scherera), Teplická 81, Piešťany, pondelok – sobota od 8.00 do 16.00 h

Napoleonské kúpele, Kúpeľný ostrov, Piešťany, pondelok – sobota od 10.00 do 18.00 h

Unimobunka pri OD Prior, Andreja Hlinku 46, Piešťany, pondelok – piatok od 11.30 do 15.30 h a od 16.00 do 20.00 h, sobota od 8.00 do 12.00 h a od 12.30 do 16.30 h

Unimobunka pri predajniach Topsport a Charvát, Ulica A. Hlinku 7053/48, Piešťany, pondelok až sobota od 8.00 do 12.00 h a od 12.15 do 16.15 h

Parkovisko pri poliklinike, Rekreačná 2, Piešťany, pondelok – streda, piatok – nedeľa od 8.00 do 16.00 h, štvrtok od 8.00 do 18.00 h

Auto City Vrbové, Nám. J. Emanuela 310/26, 922 03 Vrbové, utorok – nedeľa od 9.00 do 12.00 a od 13:00 do 18.00 h

Text: Martin Palkovič Zdroj: piestany.sk, health.gov.sk

Continue Reading

Reklama

Populárne články