Connect with us

Aktuality

Editorial: Týždeň na PNkách (27/2016)

Published

on

Prázdniny sa už naplno rozbehli, uplynulé dni so sebou priniesli príjemné letné počasie a tiež jubilejný 20. ročník najväčšieho slovenského festivalu Pohoda. V Piešťanoch postupne doznieval TOPFEST, medzi obyvateľmi rezonovala téma participatívneho rozpočtu, mesto privítalo množstvo najrôznejších spoločenských i kultúrnych podujatí a svojimi úspechmi mnohých potešili športovci. Stručný výber našich článkov nájdete opäť v dnešnom editoriali. 

_0titulka_resize

Aktuality

Bomba na trnavskej vlakovej stanici? Pyrotechnici podozrenie nepotvrdili

Hoteláci prezentovali Slovensko pri zahájení nášho predsedníctva v Rade Európskej únie

Vláda odvolala 26 prednostov okresných úradov, k 1. júlu vymenovala nových

Vandalstvo alebo obyčajná zlodejina? Niekto v parku vypílil strom

13537653_297400473928376_8934641950340413860_n

Fontána pred kinom pôjde toto leto do „skúšobnej“ prevádzky

Lanovú loď pri Kauflande slávnostne otvoria už zajtra

Rezort Piešťany reprezentuje Trnavský kraj na podujatí samitu EÚ

Snímka-obrazovky-2016-07-06-o 15.10.05

Hlasujte za projekty z Participatívneho rozpočtu

Pri nehodách v kraji sa za prvý polrok zranil každý druhý účastník, 12 zomrelo a 36 skončilo s ťažkými zraneniami

Kultúra

Wanastowi Vjecy prirovnali 13-ty TOPFEST k slávnemu Woodstocku

untitled-6585_resize

Knižnica pozýva na workshopy, hravé čítanie, divadielka aj prímestský tábor

Festival Doda Šošoku 2016 potrvá celé leto, už tento štvrtok zaspieva Lori Wiliams (USA)

Prázdniny v Dome umenia prinesú filmy a výstavy, v auguste aj Organové dni

lori_1843 (1)

V Kraskovej izbe budú čítať jeho poéziu, nazrú aj do zbierok umenia a knižnice

V Dome umenia predstavujú ojedinelý prierez kovačickou insitou

Vrbovské vetry odštartujú sprievodným vetro-programom

tričko-vetry

Tohtoročný Cinematik bude patriť nemeckému filmu

Koktail

Na festivale Pohoda 2016 nebude chýbať ani Piešťanský pivovar

FBC Páv Piešťany chystá Florbalové leto

V Chtelnici slávnostne otvorili zrekonštuované časti kaštieľa13511968_504902063032990_3925585643120845866_n

 

Zuzana Vráblová sa vybrala na cesty po USA, navštívila Oklahomu i Nové Mexiko

Chcete si užiť Archeologický tábor? Vyberte sa na hrad Tematín

IMG_0573_resize

Školou roka sa opäť stala ZŠ Brezová, ocenené boli aj ďalšie školy a talenty

Piešťany navštívili milovníci automobilov Citroën, okrem veteránov prišli i na nových modeloch

cit 3

Najobľúbenejší predajca časopisu Nota Bene je už známy

Výchovno-vzdelávací tábor pre peer aktivistov v prevencii kriminality s Mestskou políciou z Piešťan

DSCF7986 - kópia

Šport

Erik Hlavatý: “Presvedčila ma partia ľudí, v ktorých je obrovský entuziazmus, zápal a ochota pracovať.”

IMG_8157_resize

Martin Pospíšil: “Cením si, že všetky hráčky poctivo trénovali.”

Kanoistika: Piešťanci na Nováckej Päťstovke úspešne, domov priniesli až 25 medailí

CTM Racing Team vďaka dvom Piešťancom najúspešnejším tímom na Majstrovstvách Slovenska_0Ucen a Zeman_resize

Plávanie: Plavci ŠPK ukončili sezónu tromi medailami z Majstrovstiev Slovenska

Kanoistika: Moravanci na Nováckej päťstovke opäť zbierali medaily

Chcete byť súčasťou Slovakmana? Organizátori hľadajú dobrovoľníkov

-lt/Foto: archív-

 

Aktuality

Veľkú noc sprítomňuje pri kostole sv. Štefana aj nasvietený kríž

Published

on

By

Po scéne z Kalvárie, ktorou sa členky Materského centra Úsmev a dobrovoľníci snažili navodiť a priblížiť veľkonočnú atmosféru, pripravili aj ďalšiu symbolickú výzdobu. Pri severných dverách kostola sv. Štefana postavili nasvietený kríž symbolizujúci utrpenie i nádej Veľkej noci.

Hoci sa v posledných dňoch pandemická situácie pomaly zlepšuje, stále je otázne, či bude možné sláviť Veľkonočné sviatky počas obradov prístupných verejnosti. I preto zástupkyne Materského centra Úsmev a ďalší dobrovoľníci rozmýšľali už vopred ako pomôcť pri prežívaní sviatkov. Ich kreativita je známa, a tak i tento raz prišli so zaujímavými nápadmi.

Inštalácia scény z kalvárie pri farskom dvore už niekoľko týždňov  nabáda ľudí zastaviť sa a zamyslieť. Rodiny s deťmi ju majú ako cieľ svojej vychádzky, keď rodičia môžu deťom priblížiť, čo sa dialo počas veľkonočného trojdnia.

Kríž stojaci na Mariánskom námestí pri severných dverách kostola sv. Štefana prináša svetlo. Svetlo nádeje, že po smrti prichádza zmŕtvychvstanie a nový život. Veriaci pri ňom môžu rozjímať nad veľkonočnými udalosťami zo svojej perspektívy, ale prináša dôvod na zamyslenie i pre neveriacich.

-th-

 

Continue Reading

Aktuality

Hygienik neodporúča otvorenie piešťanských škôl a škôlok v plnom rozsahu

Published

on

By

Epidemiologická situácia v okrese Piešťany sa zlepšila, ale regionálny hygienik neodporúča otvorenie škôl a škôlok v plnom rozsahu. Prezenčnú výučbu až po veľkonočných sviatkoch avizuje aj trnavská radnica. Hlohovec s ňou začína už od pondelka 22. marca.

Ešte jeden alebo dva týždne budú školy a škôlky v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta Piešťany otvorené iba pre deti rodičov, ktorí nemôžu pracovať z domu. V závere včerajšieho (18. 3.) rokovania mestského zastupiteľstva to povedal primátor Peter Jančovič.

Piešťanský región bude podľa COVID automatu od 22. marca zaradený medzi okresy s III. stupňom varovania (bordové), v ktorom je povolené prezenčné vyučovanie v materských školách aj na I. stupni základných škôl. Taktiež sa môžu do lavíc vrátiť deti, ktoré sa nevedia učiť dištančne aj žiaci koncových ročníkov základných a stredných škôl. Rozhodnutie je na zriaďovateľoch, ktorí by sa mali riadiť stanoviskom hygienika.

Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Trnave neodporúča v okrese Piešťany prevádzkovať prezenčnú výučbu od 22. marca. Pre okresy Trnava a Hlohovec je jeho stanovisko miernejšie.

Piešťanská radnica preto otvorenie škôl nateraz odkladá. „Incidencia je u nás vyššia ako v Hlohovci a v Trnave, ale situácia sa zlepšuje. Keď som sa o tom rozprával s regionálnym hygienikom, povedal, nech počkáme,“ vysvetlil primátor Peter Jančovič s tým, že by to malo trvať ešte jeden až dva týždne.

V takom prípade by sa deti vrátili do materských škôl a na I. stupeň základných škôl v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta Piešťany až po veľkonočných sviatkoch, teda 7. apríla.

O tomto termíne hovorí aj trnavská radnica s tým, že otvorenie by znamenalo okamžitý nárast mobility. Mesto Hlohovec začína s prezenčnou výučbou už 22. marca.

O rovnakom dátume začiatku prezenčnej výučby študentov končiacich ročníkov stredných škôl vo svojej zriaďovateľskej pôsobnosti informoval Trnavský samosprávny kraj (TTSK). Dohromady ich je približne 3 400. Školy sú od nich oprávnené žiadať potvrdenie o negatívnom výsledku testu na ochorenie covid-19, ktorý nie je starší ako sedem dní.

„V interiéri zároveň platí povinnosť prekrytia horných dýchacích ciest respirátorom triedy minimálne FFP2. V školách budú platiť prísne hygienické a protiepidemiologické opatrenia. Situáciu v súvislosti s nástupom do škôl bude župa monitorovať a v prípade potreby operatívne prijímať ďalšie opatrenia,“ uviedol Stanislav Pravda, riaditeľ Odboru školstva Úradu TTSK.

Kraj zatiaľ neobnoví prevádzku školských internátov okrem ubytovania študentov končiacich ročníkov stredných zdravotníckych škôl. Jednotlivé stredné školy budú zisťovať záujem žiakov aj učiteľov o stravovanie a podľa toho prispôsobia otváranie jedální.

Vyučovací proces študentov nekončiacich ročníkov 50 župných stredných škôl bude pokračovať dištančnou formou aj po pondelku 22. marca. Župa po dohode so zmluvnými dopravcami posilní vybrané prímestské autobusové spoje zabezpečujúce dopravu študentov do a zo škôl.

Text: Martin Palkovič

Continue Reading

Aktuality

Testovacie miesto v Kine Fontána bude otvorené aj najbližší víkend

Published

on

By

Rovnako ako počas uplynulých víkendov otvorí radnica odberné miesto v Kine Fontána aj 20. a 21. marca. Vyšetrenie na ochorenie covid-19 pomocou antigénového testu tam budú robiť na základe rezervácie. Objednať si presný termín vopred je potrebné aj v ostatných mobilných odberných miestach (MOM) fungujúcich v meste Piešťany.

Odberné miesto v Kine Fontána (Beethovenova 8) bude otvorené v sobotu a v nedeľu 20. a 21. marca od 8.00 do 20.00 h (s prestávkami pre personál v časoch 11.00 – 12.00 h a 17.00 – 18.00 h). Možnosť rezervovať si presný termín bude spustená v piatok 19. marca o 12.50 h na tejto adrese: https://services.bookio.com/mesto-piestany/widget

Termíny vo všetkých ostatných MOM fungujúcich v meste Piešťany je nutné si vopred rezervovať na korona.gov.sk. Bez nutnosti rezervácie aktuálne funguje MOM vo Vrbovom.

Hotel Granit (Kúpeľný ústav F. E. Scherera), Teplická 81, Piešťany, pondelok – sobota od 8.00 do 16.00 h

Napoleonské kúpele, Kúpeľný ostrov, Piešťany, pondelok – sobota od 10.00 do 18.00 h

Unimobunka pri OD Prior, Andreja Hlinku 46, Piešťany, pondelok – piatok od 11.30 do 15.30 h a od 16.00 do 20.00 h, sobota od 8.00 do 12.00 h a od 12.30 do 16.30 h

Unimobunka pri predajniach Topsport a Charvát, Ulica A. Hlinku 7053/48, Piešťany, pondelok až sobota od 8.00 do 12.00 h a od 12.15 do 16.15 h

Parkovisko pri poliklinike, Rekreačná 2, Piešťany, pondelok – streda, piatok – nedeľa od 8.00 do 16.00 h, štvrtok od 8.00 do 18.00 h

Auto City Vrbové, Nám. J. Emanuela 310/26, 922 03 Vrbové, utorok – nedeľa od 9.00 do 12.00 a od 13:00 do 18.00 h

Text: Martin Palkovič Zdroj: piestany.sk, health.gov.sk

Continue Reading

Reklama

Populárne články