Connect with us

Aktuality

Editorial: Týždeň na PNkách (23/2016)

Published

on

Druhý júnový týždeň priniesol do Piešťan opäť mimoriadne zaujímavé podujatia. Milovníci hudby si mohli užiť koncert skupiny Fragile, ktorá odohrala nestarnúce hity legendárnej skupiny Queen. Nadšencov motorizmu zase čakala FIVA World Rally 2016 plná elegancie v podobe historických vozidiel, ale aj 13. ročník podujatia CAR AT TUNING PARTY. Dnes vyvrcholil v centre mesta jubilejný 60. ročník cyklistických pretekov Okolo Slovenska a okrem sprievodného programu bol k videniu aj úspešný únik dvojice Jan Tratnik a Florian Bissinger. Stručný prehľad tých najzaujímavejších článkov nájdete opäť v dnešnom editoriali.

IMG_6361_resizeRubrika Aktuality

Bazén v Hoteli Sĺňava verejnosti zatiaľ prístupný nie je

Mestá a obce v okrese Hlohovec chcú vybudovať spoločný cyklookruh

Nevideli ste dopravnú nehodu neďaleko Trnavy? Polícia žiada o pomoc

DSC_0046

Veterány už dorazili do Piešťan

V Chtelnici počas dnešnej noci horelo, škoda je 45 000 eur

Chtelnica požiar áut 04

Radnica hľadá ďalších nových ľudí – stavebného inžiniera a technika na dopravu

Po meste vraj „operujú“ maloletí zlodeji bicyklov

gang

Stoličky v TAVOS-e sa opäť zatriasli, dozorná rada vymenila členov predstavenstva

Dieťa z Trnavy údajne zbili v súkromných jasliach, polícia už začala trestné stíhanie

Vodič sa rútil cez obec rýchlosťou 88 kilometrov, v krvi mal 2,71 promile

Na letisku sa včera gumovali pneumatiky i ohýbali plechy

IMG_4078_resize

Stuntrideri predviedli krkolomné kúsky, v šprintoch si zase zmerali sily autá i motorky

Kúpeľný ostrov včera zaplnila elegancia, priniesli ju nielen veterány

Kúpeľný ústav plánuje otvoriť bazény koncom júna

Rubrika Kultúra

Nedeľa patrila partnerským mestám, atraktívne vystúpenie predviedli najmä čínski umelci

IMG_3370

Novú poštovú známku so „slepým básnikom“ Hrebendom predstavia v Západoslovenskom múzeu v Trnave

Piešťanský Dj a producent Macho víťazom remix contestu na Punks Music

Diváci videli Macka Uška i Ružového pantera, tanečníci ukázali svoj talent

IMG_3645_resize

Beznádejne vypredaný Dom umenia zažil včera legendárny Queen vďaka Fragile

Fragile (3)

Fotografie na sieťach viseli aj v Trnave, Cenu divákov a druhé miesto získal Piešťanec

61. MFP pokračuje a cappella koncertom 70-ročného zboru filharmónie a vystúpením La Goie s Dobru muzikou

Rubrika Koktail

Správate sa ekologicky? Vypočítajte si, akú stopu zanechávate

Špirála predstaví zaujímavé životné príbehy

Na výstavu strukovín a liečivých rastlín pozýva VURV, dozviete sa aj, prečo bylinky pestovať

IMG_5178

Mladí záhradníci súčasťou medzinárodného Eco – expert projektu

SOSzahradnickaPiestany

“Nevieme, že nič nevieme,” tvrdí významný lekár Prashant Kakoday

Rubrika Šport

ŠK Kajak vybojoval na bratislavskom Pohári Interu 10 medailových umiestnení

13335541_10206571855437545_6220674712517032626_n

“Rada by som sa zaradila medzi opory tímu,” vraví posila Čajok Angelika Slamová

13335832_1372654562748377_9150704991824408812_nVodné pólo: Piešťanské juniorky majsterkami Slovenska

Tenis: Rekreační hráči otvorili sezónu tenisovou tour, pokračuje turnajom vo štvorhre

Dračie lode priniesli na Váh fantastickú atmosféru, tímy si zopakovali minuloročné poradie

IMG_4356Svoju plachetnicu pri Rybárskom dvore zvládol najlepšie Jiří Munclinger

Preteky Okolo Slovenska sa prehnali cez Piešťany, víťazom etapy sa stal Jan Tratnik

IMG_5945_resize

-lt/Foto: archív-

Aktuality

Veľkú noc sprítomňuje pri kostole sv. Štefana aj nasvietený kríž

Published

on

By

Po scéne z Kalvárie, ktorou sa členky Materského centra Úsmev a dobrovoľníci snažili navodiť a priblížiť veľkonočnú atmosféru, pripravili aj ďalšiu symbolickú výzdobu. Pri severných dverách kostola sv. Štefana postavili nasvietený kríž symbolizujúci utrpenie i nádej Veľkej noci.

Hoci sa v posledných dňoch pandemická situácie pomaly zlepšuje, stále je otázne, či bude možné sláviť Veľkonočné sviatky počas obradov prístupných verejnosti. I preto zástupkyne Materského centra Úsmev a ďalší dobrovoľníci rozmýšľali už vopred ako pomôcť pri prežívaní sviatkov. Ich kreativita je známa, a tak i tento raz prišli so zaujímavými nápadmi.

Inštalácia scény z kalvárie pri farskom dvore už niekoľko týždňov  nabáda ľudí zastaviť sa a zamyslieť. Rodiny s deťmi ju majú ako cieľ svojej vychádzky, keď rodičia môžu deťom priblížiť, čo sa dialo počas veľkonočného trojdnia.

Kríž stojaci na Mariánskom námestí pri severných dverách kostola sv. Štefana prináša svetlo. Svetlo nádeje, že po smrti prichádza zmŕtvychvstanie a nový život. Veriaci pri ňom môžu rozjímať nad veľkonočnými udalosťami zo svojej perspektívy, ale prináša dôvod na zamyslenie i pre neveriacich.

-th-

 

Continue Reading

Aktuality

Hygienik neodporúča otvorenie piešťanských škôl a škôlok v plnom rozsahu

Published

on

By

Epidemiologická situácia v okrese Piešťany sa zlepšila, ale regionálny hygienik neodporúča otvorenie škôl a škôlok v plnom rozsahu. Prezenčnú výučbu až po veľkonočných sviatkoch avizuje aj trnavská radnica. Hlohovec s ňou začína už od pondelka 22. marca.

Ešte jeden alebo dva týždne budú školy a škôlky v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta Piešťany otvorené iba pre deti rodičov, ktorí nemôžu pracovať z domu. V závere včerajšieho (18. 3.) rokovania mestského zastupiteľstva to povedal primátor Peter Jančovič.

Piešťanský región bude podľa COVID automatu od 22. marca zaradený medzi okresy s III. stupňom varovania (bordové), v ktorom je povolené prezenčné vyučovanie v materských školách aj na I. stupni základných škôl. Taktiež sa môžu do lavíc vrátiť deti, ktoré sa nevedia učiť dištančne aj žiaci koncových ročníkov základných a stredných škôl. Rozhodnutie je na zriaďovateľoch, ktorí by sa mali riadiť stanoviskom hygienika.

Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Trnave neodporúča v okrese Piešťany prevádzkovať prezenčnú výučbu od 22. marca. Pre okresy Trnava a Hlohovec je jeho stanovisko miernejšie.

Piešťanská radnica preto otvorenie škôl nateraz odkladá. „Incidencia je u nás vyššia ako v Hlohovci a v Trnave, ale situácia sa zlepšuje. Keď som sa o tom rozprával s regionálnym hygienikom, povedal, nech počkáme,“ vysvetlil primátor Peter Jančovič s tým, že by to malo trvať ešte jeden až dva týždne.

V takom prípade by sa deti vrátili do materských škôl a na I. stupeň základných škôl v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta Piešťany až po veľkonočných sviatkoch, teda 7. apríla.

O tomto termíne hovorí aj trnavská radnica s tým, že otvorenie by znamenalo okamžitý nárast mobility. Mesto Hlohovec začína s prezenčnou výučbou už 22. marca.

O rovnakom dátume začiatku prezenčnej výučby študentov končiacich ročníkov stredných škôl vo svojej zriaďovateľskej pôsobnosti informoval Trnavský samosprávny kraj (TTSK). Dohromady ich je približne 3 400. Školy sú od nich oprávnené žiadať potvrdenie o negatívnom výsledku testu na ochorenie covid-19, ktorý nie je starší ako sedem dní.

„V interiéri zároveň platí povinnosť prekrytia horných dýchacích ciest respirátorom triedy minimálne FFP2. V školách budú platiť prísne hygienické a protiepidemiologické opatrenia. Situáciu v súvislosti s nástupom do škôl bude župa monitorovať a v prípade potreby operatívne prijímať ďalšie opatrenia,“ uviedol Stanislav Pravda, riaditeľ Odboru školstva Úradu TTSK.

Kraj zatiaľ neobnoví prevádzku školských internátov okrem ubytovania študentov končiacich ročníkov stredných zdravotníckych škôl. Jednotlivé stredné školy budú zisťovať záujem žiakov aj učiteľov o stravovanie a podľa toho prispôsobia otváranie jedální.

Vyučovací proces študentov nekončiacich ročníkov 50 župných stredných škôl bude pokračovať dištančnou formou aj po pondelku 22. marca. Župa po dohode so zmluvnými dopravcami posilní vybrané prímestské autobusové spoje zabezpečujúce dopravu študentov do a zo škôl.

Text: Martin Palkovič

Continue Reading

Aktuality

Testovacie miesto v Kine Fontána bude otvorené aj najbližší víkend

Published

on

By

Rovnako ako počas uplynulých víkendov otvorí radnica odberné miesto v Kine Fontána aj 20. a 21. marca. Vyšetrenie na ochorenie covid-19 pomocou antigénového testu tam budú robiť na základe rezervácie. Objednať si presný termín vopred je potrebné aj v ostatných mobilných odberných miestach (MOM) fungujúcich v meste Piešťany.

Odberné miesto v Kine Fontána (Beethovenova 8) bude otvorené v sobotu a v nedeľu 20. a 21. marca od 8.00 do 20.00 h (s prestávkami pre personál v časoch 11.00 – 12.00 h a 17.00 – 18.00 h). Možnosť rezervovať si presný termín bude spustená v piatok 19. marca o 12.50 h na tejto adrese: https://services.bookio.com/mesto-piestany/widget

Termíny vo všetkých ostatných MOM fungujúcich v meste Piešťany je nutné si vopred rezervovať na korona.gov.sk. Bez nutnosti rezervácie aktuálne funguje MOM vo Vrbovom.

Hotel Granit (Kúpeľný ústav F. E. Scherera), Teplická 81, Piešťany, pondelok – sobota od 8.00 do 16.00 h

Napoleonské kúpele, Kúpeľný ostrov, Piešťany, pondelok – sobota od 10.00 do 18.00 h

Unimobunka pri OD Prior, Andreja Hlinku 46, Piešťany, pondelok – piatok od 11.30 do 15.30 h a od 16.00 do 20.00 h, sobota od 8.00 do 12.00 h a od 12.30 do 16.30 h

Unimobunka pri predajniach Topsport a Charvát, Ulica A. Hlinku 7053/48, Piešťany, pondelok až sobota od 8.00 do 12.00 h a od 12.15 do 16.15 h

Parkovisko pri poliklinike, Rekreačná 2, Piešťany, pondelok – streda, piatok – nedeľa od 8.00 do 16.00 h, štvrtok od 8.00 do 18.00 h

Auto City Vrbové, Nám. J. Emanuela 310/26, 922 03 Vrbové, utorok – nedeľa od 9.00 do 12.00 a od 13:00 do 18.00 h

Text: Martin Palkovič Zdroj: piestany.sk, health.gov.sk

Continue Reading

Reklama

Populárne články