Connect with us

Aktuality

Editorial: Týždeň na PNkách (22/2016)

Published

on

Tento týždeň Piešťany opäť žili najmä podujatiami, počas Otvorenia letnej kúpeľnej sezóny sa okrem hlavného programu konalo až 25 sprievodných akcií a mesto pokrstilo nového maskota. Prinášali sme Vám ale aj postupne témy z májového zastupiteľstva, ktorým sa budeme ešte i ďalej venovať. Celým Slovenskom hýbal aj útek mladého väzňa Ľubomíra Behana, ktorý utiekol z leopoldovskej väznice, kde si mal odsedieť trest za násilný trestný čin. Ak ste niektoré zo správ nestihli, možno Vás zaujme aj ich stručný prehľad.

P1040218

Dotácie už „odklepli“, peniaze dostane aj TV Karpaty

Oddĺžiť letisko by malo uplatnenie záložného práva na pozemky

Truck Aréna tento rok v Orechovej Potôni a na SLOVAKIA RINGU

M. Kobzová: Kúpele Piešťany sú vlajkovou loďou Danubius Hotels Group

Coca-Cola pomôže zrealizovať prospešné projekty v okolí Lúky, na podporu pôjde až 30 000 eur

Mŕtveho zajaca ktosi “vystavil” na zastávke. Viete, čo robiť pri nájdení uhynutého zvieraťa?

Vodič dodávky vbehol v križovatke pod kamión, odviezol ho vrtuľník

Služby finišujú s úpravami mesta, o postupe prác informujú aj na Facebooku

Polícia pátra po väzňovi na úteku, v okolí Maduníc ho hľadajú psovodi i vrtuľník

Mestské spoje sa zatiaľ nerušia, dopravu ale čaká reorganizácia

15-ročnú Kristínu našli včera v Ružomberku

Bombardovanie cibuľami aj vyplienená výsadba

IMG_2914_resizeUtečenec z Leopoldova pochádza z Piešťan, odsúdený bol za lúpež

Participatívny rozpočet štartuje, projekty môžu občania podávať do konca júna

Počas cyklistických pretekov Okolo Slovenska budú v okrese uzatvorené cesty

IMG_2839Výstavu krojovaných bábik otvorili aj „krojovanky“ z Povoje, v parku zasa zneli gajdy

Piešťanci sa už môžu opäť kúpať aj v Linei

Otvorenie letnej kúpeľnej sezóny začalo požehnaním a sprievodom, popoludní pokračuje vystúpeniami

Žihadielko by malo vo Vrbovom vyrásť už v júni, otvoria ho 2. júla

Piešťany pokrstili nového maskota, stal sa ním páv Adam

IMG_3057Mesto počas OLKS “praskalo vo švíkoch”, program je pripravený aj na nedeľu

Nevideli ste niekde tento bicykel? Majiteľka prosí o pomoc pri jeho vypátraní

Zvýšená dotácia na Evu rozdelila pólistov

kupalisko eva 2014 2

Kultúrna rubrika opäť obsahovala pozvánky na vybrané podujatia, tri z nich sa dokonca týkajú country – kým Cali z Bohuníc odišiel, obec sa pustila do prípravy vlastného festu a zážitok sľubuje aj Lodenica…

Lahôdkou vetrov bude jediný slovenský koncert Pražského Výběru v pôvodnej zostave

FestDobré budú tento rok Rybníky, festival sa sťahuje z Jaslovských Bohuníc

Festival Lodenica rozohní so svojou temperamentnou šou Emir Kusturica

Kusturica 1_resizeCOUNTRY FEST Bohunice chystá obec, program je plný známych mien – aj z Ameriky

V kategórii Koktail sme priniesli opäť pripomienky zaujímavých podujatí a jednu reportáž z MDD

IMG_9808_resizeVeterány dorazia do Piešťan už o osem dní, FIVA World Rally sa blíži

Trnavská13 sa pripravuje na pivný pochod, padne rekord?

Svoj medzinárodný deň si užili v parku stovky detí

Krídla “priletia” do Piešťan za dva týždne

Diskusia sa rozprúdila aj po zverejnení názoru jednej obyvateľky Piešťan a v tejto rubrike sme priniesli aj ďalšiu zaujímavú informáciu

IMG_2675Obrázky a bábiky zo ZUŠ-ky pohoršili Piešťanku, vedenie si za výstavou stojí

Názory: Dni lekárskej biofyziky – príspevok k rozvoju kongresovej turistiky v Piešťanoch

V Športe sa darilo viacerým, zaujímavú zbierku medailí priniesli kajakári a skvelú správu dostali aj florbalisti, opačne je na tom Lukáš Babač, ktorý sa na olympiádu neprebojoval.

Vznášadlá by sa mali na Sĺňavu vrátiť, preteky možno už na budúci rok

Lukášovi Babačovi sa sen o olympiáde nenaplní, voľné karty do Ria sú už rozdané

Atletika: Atléti z piešťanskej Družby vybojovali v Trnave 9 medailí

13310395_10206534162895255_9017608197003069595_nŠK Kajak vybojoval na Moravskom pohári až 73 medailí

Basketbal: Piešťanské čajočky s bronzom a najlepšou strelkyňou z MS

Filip Zeman bol najrýchlejším zjazdárom Bikefestu, Lukáš Učeň skončil štvrtý

IMG_2855_resizeFutbal: Piešťanským futbalistom sa podarilo vyhrať oba zápasy proti Vrbovému

Basketbal: Prvou posilou Čajok je slovenská reprezentantka Angelika Slamová

Florbal: FBC Páv Piešťany postupuje do 1. ligy

Veslovanie: VK Sĺňava bodoval v Hodoníne, najviac sa darilo žiackej kategórii

Snímek_7-700x400Rugby: Hráči RUC Piešťany zbierali skúsenosti v Trnave

Piešťanskej regaty sa zúčastnilo až 22 krajín a vyše 300 pretekárov, bodovali aj členovia ŠK Kajak

Plavci ŠPK Kúpele Piešťany na medzinárodných pretekoch v Poprade získali 10 medailových umiestnení, Sára Niepelová v Toronte striebro

-ad-

Aktuality

Veľkú noc sprítomňuje pri kostole sv. Štefana aj nasvietený kríž

Published

on

By

Po scéne z Kalvárie, ktorou sa členky Materského centra Úsmev a dobrovoľníci snažili navodiť a priblížiť veľkonočnú atmosféru, pripravili aj ďalšiu symbolickú výzdobu. Pri severných dverách kostola sv. Štefana postavili nasvietený kríž symbolizujúci utrpenie i nádej Veľkej noci.

Hoci sa v posledných dňoch pandemická situácie pomaly zlepšuje, stále je otázne, či bude možné sláviť Veľkonočné sviatky počas obradov prístupných verejnosti. I preto zástupkyne Materského centra Úsmev a ďalší dobrovoľníci rozmýšľali už vopred ako pomôcť pri prežívaní sviatkov. Ich kreativita je známa, a tak i tento raz prišli so zaujímavými nápadmi.

Inštalácia scény z kalvárie pri farskom dvore už niekoľko týždňov  nabáda ľudí zastaviť sa a zamyslieť. Rodiny s deťmi ju majú ako cieľ svojej vychádzky, keď rodičia môžu deťom priblížiť, čo sa dialo počas veľkonočného trojdnia.

Kríž stojaci na Mariánskom námestí pri severných dverách kostola sv. Štefana prináša svetlo. Svetlo nádeje, že po smrti prichádza zmŕtvychvstanie a nový život. Veriaci pri ňom môžu rozjímať nad veľkonočnými udalosťami zo svojej perspektívy, ale prináša dôvod na zamyslenie i pre neveriacich.

-th-

 

Continue Reading

Aktuality

Hygienik neodporúča otvorenie piešťanských škôl a škôlok v plnom rozsahu

Published

on

By

Epidemiologická situácia v okrese Piešťany sa zlepšila, ale regionálny hygienik neodporúča otvorenie škôl a škôlok v plnom rozsahu. Prezenčnú výučbu až po veľkonočných sviatkoch avizuje aj trnavská radnica. Hlohovec s ňou začína už od pondelka 22. marca.

Ešte jeden alebo dva týždne budú školy a škôlky v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta Piešťany otvorené iba pre deti rodičov, ktorí nemôžu pracovať z domu. V závere včerajšieho (18. 3.) rokovania mestského zastupiteľstva to povedal primátor Peter Jančovič.

Piešťanský región bude podľa COVID automatu od 22. marca zaradený medzi okresy s III. stupňom varovania (bordové), v ktorom je povolené prezenčné vyučovanie v materských školách aj na I. stupni základných škôl. Taktiež sa môžu do lavíc vrátiť deti, ktoré sa nevedia učiť dištančne aj žiaci koncových ročníkov základných a stredných škôl. Rozhodnutie je na zriaďovateľoch, ktorí by sa mali riadiť stanoviskom hygienika.

Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Trnave neodporúča v okrese Piešťany prevádzkovať prezenčnú výučbu od 22. marca. Pre okresy Trnava a Hlohovec je jeho stanovisko miernejšie.

Piešťanská radnica preto otvorenie škôl nateraz odkladá. „Incidencia je u nás vyššia ako v Hlohovci a v Trnave, ale situácia sa zlepšuje. Keď som sa o tom rozprával s regionálnym hygienikom, povedal, nech počkáme,“ vysvetlil primátor Peter Jančovič s tým, že by to malo trvať ešte jeden až dva týždne.

V takom prípade by sa deti vrátili do materských škôl a na I. stupeň základných škôl v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta Piešťany až po veľkonočných sviatkoch, teda 7. apríla.

O tomto termíne hovorí aj trnavská radnica s tým, že otvorenie by znamenalo okamžitý nárast mobility. Mesto Hlohovec začína s prezenčnou výučbou už 22. marca.

O rovnakom dátume začiatku prezenčnej výučby študentov končiacich ročníkov stredných škôl vo svojej zriaďovateľskej pôsobnosti informoval Trnavský samosprávny kraj (TTSK). Dohromady ich je približne 3 400. Školy sú od nich oprávnené žiadať potvrdenie o negatívnom výsledku testu na ochorenie covid-19, ktorý nie je starší ako sedem dní.

„V interiéri zároveň platí povinnosť prekrytia horných dýchacích ciest respirátorom triedy minimálne FFP2. V školách budú platiť prísne hygienické a protiepidemiologické opatrenia. Situáciu v súvislosti s nástupom do škôl bude župa monitorovať a v prípade potreby operatívne prijímať ďalšie opatrenia,“ uviedol Stanislav Pravda, riaditeľ Odboru školstva Úradu TTSK.

Kraj zatiaľ neobnoví prevádzku školských internátov okrem ubytovania študentov končiacich ročníkov stredných zdravotníckych škôl. Jednotlivé stredné školy budú zisťovať záujem žiakov aj učiteľov o stravovanie a podľa toho prispôsobia otváranie jedální.

Vyučovací proces študentov nekončiacich ročníkov 50 župných stredných škôl bude pokračovať dištančnou formou aj po pondelku 22. marca. Župa po dohode so zmluvnými dopravcami posilní vybrané prímestské autobusové spoje zabezpečujúce dopravu študentov do a zo škôl.

Text: Martin Palkovič

Continue Reading

Aktuality

Testovacie miesto v Kine Fontána bude otvorené aj najbližší víkend

Published

on

By

Rovnako ako počas uplynulých víkendov otvorí radnica odberné miesto v Kine Fontána aj 20. a 21. marca. Vyšetrenie na ochorenie covid-19 pomocou antigénového testu tam budú robiť na základe rezervácie. Objednať si presný termín vopred je potrebné aj v ostatných mobilných odberných miestach (MOM) fungujúcich v meste Piešťany.

Odberné miesto v Kine Fontána (Beethovenova 8) bude otvorené v sobotu a v nedeľu 20. a 21. marca od 8.00 do 20.00 h (s prestávkami pre personál v časoch 11.00 – 12.00 h a 17.00 – 18.00 h). Možnosť rezervovať si presný termín bude spustená v piatok 19. marca o 12.50 h na tejto adrese: https://services.bookio.com/mesto-piestany/widget

Termíny vo všetkých ostatných MOM fungujúcich v meste Piešťany je nutné si vopred rezervovať na korona.gov.sk. Bez nutnosti rezervácie aktuálne funguje MOM vo Vrbovom.

Hotel Granit (Kúpeľný ústav F. E. Scherera), Teplická 81, Piešťany, pondelok – sobota od 8.00 do 16.00 h

Napoleonské kúpele, Kúpeľný ostrov, Piešťany, pondelok – sobota od 10.00 do 18.00 h

Unimobunka pri OD Prior, Andreja Hlinku 46, Piešťany, pondelok – piatok od 11.30 do 15.30 h a od 16.00 do 20.00 h, sobota od 8.00 do 12.00 h a od 12.30 do 16.30 h

Unimobunka pri predajniach Topsport a Charvát, Ulica A. Hlinku 7053/48, Piešťany, pondelok až sobota od 8.00 do 12.00 h a od 12.15 do 16.15 h

Parkovisko pri poliklinike, Rekreačná 2, Piešťany, pondelok – streda, piatok – nedeľa od 8.00 do 16.00 h, štvrtok od 8.00 do 18.00 h

Auto City Vrbové, Nám. J. Emanuela 310/26, 922 03 Vrbové, utorok – nedeľa od 9.00 do 12.00 a od 13:00 do 18.00 h

Text: Martin Palkovič Zdroj: piestany.sk, health.gov.sk

Continue Reading

Reklama

Populárne články