Connect with us

Aktuality

Editorial: Týždeň na PNkách (16/2016)

Published

on

Mesiac bláznov sa pomaly blíži ku svojmu koncu a už o týždeň tu máme 1. máj, teda sviatok práce i zamilovaných. Počas uplynulých dní sa v Piešťanoch a okolí udialo množstvo udalostí a opäť vám prinášame ich stručný prehľad. Tým najzávažnejším, čo sa stalo bol pokus o únos dievčatka v utorok večer v Trebaticiach a v piatok v neďalekom Veselom (Rakoviciach), pričom v oboch prípadoch figurovala biela dodávka. Editorial prinášame tentokrát opäť vo forme newsletteru, pričom na články, ktoré vás podľa titulky zaujmú sa dostanete jednoduchým kliknutím na nadpis. 

IMG_5203_resize

Rubrika Aktuality:

Počas prvých troch mesiacov sa v kraji stalo 267 dopravných nehôd

Drevo a umenie dotvoria piešťanské Lido

Volejbalové ihrisko má za sebou prvú brigádu

V Piešťanoch opäť horeli autá, škoda je odhadovaná na 15 000 eur

PN autá 01

Podarí sa vírniku z Topoľčian doletieť do sveta?

Polícia zadržala dílera v Seredi, občanov žiada o pomoc pri objasnení dvojnásobnej vraždy

“Do práce na bicykli” sa zatiaľ prihlásilo 10 tímov z Piešťan

Vyložiť nádobu separovaného zberu vám pripomenie aj elektronický kalendár

Sezónu otvorí Emma Drobná, Desmod aj nový maskot mesta

Seniori včera skrášľovali parčík pri kostole, pokračovať chcú aj v mestskom parku

seniori

Čistenie ulice pokračuje, autá dostali aj papuče

Rodičia pozor, vystríhajte svoje deti pred cudzími – v Trebaticiach chceli uniesť dievčatko

IMG_0805

Piliere Krajinského mosta chce kraj zrekonštruovať do konca roka

Barlolamačova fontána sa dočkala opravy

Barlolamač (2)

V Piešťanoch chcú požičiavať segway

Ľudia z dodávky mali opäť lákať dieťa do auta

Ako sa vám páči kvetinový záhon v parku? Pani Konvalinková je z neho bola nadšená

IMG_6316_resize

Rubrika Koktail:

Bábika Hanka v piešťanskom kroji pocestuje do Japonska, na „bábikárky“ čakajú aj ďalšie výzvy

IMG_0681

Vrbové sa ponorilo do mydlových bublín

Láska v krídlach aj s kúskom histórie

Z Biblickej olympiády si Piešťanci odniesli zlato aj striebro

Nadácia Adeli pripravuje benefičný golfový turnaj

Do Piešťan chodia už 20 rokov, najprv prišli sami, tento rok ich bolo 75

w_MG_6674

Deň motorkárov na piešťanskom letisku už o mesiac aj s kaskadérskou show

Rubrika Kultúra:

Cityfest zverejnil meno prvého headlinera – je z Čiech

IMG_4250_resize

S Pavlom Serišom bolo tentokrát veselo “Pri kase

Rubrika Šport:

Hádzaná: Piešťany doma v napínavom zápase zdolali Malacky o jediný gól

IMG_5674_resizeBasketbal: Čajky mali Good Angels na dostrel, prvý zápas však vyhrali Košičanky

Hokej: Najkrajším gólom Tipsport Ligy sa stal presný zásah havrana Jozefa Tibenského

Rugby: 1. Respect Liga odštartovala v nedeľu v Piešťanoch, domáci sa ujali vedenia

IMG_5370_resize

Vodné pólo: Pólistky aj doma víťazne, tabuľku vedú s výrazným náskokom

Vodné pólo: Pólisti zabojovali na turnaji v maďarskom Cegléde

Tenis: 38. ročník tenisového turnaja dorastu Slovakia Cup je v plnom prúde

IMG_5806_resize

Basketbal: Čajky podľahli Good Angels, nepomohlo ani vynikajúce publikum

IMG_6073_resize

Veslovanie: Kontrolné preteky vyhral Piešťanec Richard Vančo

-lt/Foto: ilustračné, archív-

Aktuality

Veľkú noc sprítomňuje pri kostole sv. Štefana aj nasvietený kríž

Published

on

By

Po scéne z Kalvárie, ktorou sa členky Materského centra Úsmev a dobrovoľníci snažili navodiť a priblížiť veľkonočnú atmosféru, pripravili aj ďalšiu symbolickú výzdobu. Pri severných dverách kostola sv. Štefana postavili nasvietený kríž symbolizujúci utrpenie i nádej Veľkej noci.

Hoci sa v posledných dňoch pandemická situácie pomaly zlepšuje, stále je otázne, či bude možné sláviť Veľkonočné sviatky počas obradov prístupných verejnosti. I preto zástupkyne Materského centra Úsmev a ďalší dobrovoľníci rozmýšľali už vopred ako pomôcť pri prežívaní sviatkov. Ich kreativita je známa, a tak i tento raz prišli so zaujímavými nápadmi.

Inštalácia scény z kalvárie pri farskom dvore už niekoľko týždňov  nabáda ľudí zastaviť sa a zamyslieť. Rodiny s deťmi ju majú ako cieľ svojej vychádzky, keď rodičia môžu deťom priblížiť, čo sa dialo počas veľkonočného trojdnia.

Kríž stojaci na Mariánskom námestí pri severných dverách kostola sv. Štefana prináša svetlo. Svetlo nádeje, že po smrti prichádza zmŕtvychvstanie a nový život. Veriaci pri ňom môžu rozjímať nad veľkonočnými udalosťami zo svojej perspektívy, ale prináša dôvod na zamyslenie i pre neveriacich.

-th-

 

Continue Reading

Aktuality

Hygienik neodporúča otvorenie piešťanských škôl a škôlok v plnom rozsahu

Published

on

By

Epidemiologická situácia v okrese Piešťany sa zlepšila, ale regionálny hygienik neodporúča otvorenie škôl a škôlok v plnom rozsahu. Prezenčnú výučbu až po veľkonočných sviatkoch avizuje aj trnavská radnica. Hlohovec s ňou začína už od pondelka 22. marca.

Ešte jeden alebo dva týždne budú školy a škôlky v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta Piešťany otvorené iba pre deti rodičov, ktorí nemôžu pracovať z domu. V závere včerajšieho (18. 3.) rokovania mestského zastupiteľstva to povedal primátor Peter Jančovič.

Piešťanský región bude podľa COVID automatu od 22. marca zaradený medzi okresy s III. stupňom varovania (bordové), v ktorom je povolené prezenčné vyučovanie v materských školách aj na I. stupni základných škôl. Taktiež sa môžu do lavíc vrátiť deti, ktoré sa nevedia učiť dištančne aj žiaci koncových ročníkov základných a stredných škôl. Rozhodnutie je na zriaďovateľoch, ktorí by sa mali riadiť stanoviskom hygienika.

Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Trnave neodporúča v okrese Piešťany prevádzkovať prezenčnú výučbu od 22. marca. Pre okresy Trnava a Hlohovec je jeho stanovisko miernejšie.

Piešťanská radnica preto otvorenie škôl nateraz odkladá. „Incidencia je u nás vyššia ako v Hlohovci a v Trnave, ale situácia sa zlepšuje. Keď som sa o tom rozprával s regionálnym hygienikom, povedal, nech počkáme,“ vysvetlil primátor Peter Jančovič s tým, že by to malo trvať ešte jeden až dva týždne.

V takom prípade by sa deti vrátili do materských škôl a na I. stupeň základných škôl v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta Piešťany až po veľkonočných sviatkoch, teda 7. apríla.

O tomto termíne hovorí aj trnavská radnica s tým, že otvorenie by znamenalo okamžitý nárast mobility. Mesto Hlohovec začína s prezenčnou výučbou už 22. marca.

O rovnakom dátume začiatku prezenčnej výučby študentov končiacich ročníkov stredných škôl vo svojej zriaďovateľskej pôsobnosti informoval Trnavský samosprávny kraj (TTSK). Dohromady ich je približne 3 400. Školy sú od nich oprávnené žiadať potvrdenie o negatívnom výsledku testu na ochorenie covid-19, ktorý nie je starší ako sedem dní.

„V interiéri zároveň platí povinnosť prekrytia horných dýchacích ciest respirátorom triedy minimálne FFP2. V školách budú platiť prísne hygienické a protiepidemiologické opatrenia. Situáciu v súvislosti s nástupom do škôl bude župa monitorovať a v prípade potreby operatívne prijímať ďalšie opatrenia,“ uviedol Stanislav Pravda, riaditeľ Odboru školstva Úradu TTSK.

Kraj zatiaľ neobnoví prevádzku školských internátov okrem ubytovania študentov končiacich ročníkov stredných zdravotníckych škôl. Jednotlivé stredné školy budú zisťovať záujem žiakov aj učiteľov o stravovanie a podľa toho prispôsobia otváranie jedální.

Vyučovací proces študentov nekončiacich ročníkov 50 župných stredných škôl bude pokračovať dištančnou formou aj po pondelku 22. marca. Župa po dohode so zmluvnými dopravcami posilní vybrané prímestské autobusové spoje zabezpečujúce dopravu študentov do a zo škôl.

Text: Martin Palkovič

Continue Reading

Aktuality

Testovacie miesto v Kine Fontána bude otvorené aj najbližší víkend

Published

on

By

Rovnako ako počas uplynulých víkendov otvorí radnica odberné miesto v Kine Fontána aj 20. a 21. marca. Vyšetrenie na ochorenie covid-19 pomocou antigénového testu tam budú robiť na základe rezervácie. Objednať si presný termín vopred je potrebné aj v ostatných mobilných odberných miestach (MOM) fungujúcich v meste Piešťany.

Odberné miesto v Kine Fontána (Beethovenova 8) bude otvorené v sobotu a v nedeľu 20. a 21. marca od 8.00 do 20.00 h (s prestávkami pre personál v časoch 11.00 – 12.00 h a 17.00 – 18.00 h). Možnosť rezervovať si presný termín bude spustená v piatok 19. marca o 12.50 h na tejto adrese: https://services.bookio.com/mesto-piestany/widget

Termíny vo všetkých ostatných MOM fungujúcich v meste Piešťany je nutné si vopred rezervovať na korona.gov.sk. Bez nutnosti rezervácie aktuálne funguje MOM vo Vrbovom.

Hotel Granit (Kúpeľný ústav F. E. Scherera), Teplická 81, Piešťany, pondelok – sobota od 8.00 do 16.00 h

Napoleonské kúpele, Kúpeľný ostrov, Piešťany, pondelok – sobota od 10.00 do 18.00 h

Unimobunka pri OD Prior, Andreja Hlinku 46, Piešťany, pondelok – piatok od 11.30 do 15.30 h a od 16.00 do 20.00 h, sobota od 8.00 do 12.00 h a od 12.30 do 16.30 h

Unimobunka pri predajniach Topsport a Charvát, Ulica A. Hlinku 7053/48, Piešťany, pondelok až sobota od 8.00 do 12.00 h a od 12.15 do 16.15 h

Parkovisko pri poliklinike, Rekreačná 2, Piešťany, pondelok – streda, piatok – nedeľa od 8.00 do 16.00 h, štvrtok od 8.00 do 18.00 h

Auto City Vrbové, Nám. J. Emanuela 310/26, 922 03 Vrbové, utorok – nedeľa od 9.00 do 12.00 a od 13:00 do 18.00 h

Text: Martin Palkovič Zdroj: piestany.sk, health.gov.sk

Continue Reading

Reklama

Populárne články