Connect with us

Aktuality

Editorial: Týždeň na PNkách (15/2016)

Published

on

Jar do mesta prišla s plnou vervou. Aj keď vonku slniečko láka na všetky možné aktivity, veríme, že si pri nich nájdete aj chvíľu času na oddych a pri ňom tiež na naše správy a správičky. Ich prehľad prinášame v pravidelnom editoriale, ktorý sa pokúsime trochu zjednodušiť, preto sme sa rozhodli vyskúšať  jeho formu ako newsletter bez textového komentáru. O čom sme teda písali minulý týždeň? Pozrite si prehľad vybraných článkov v rámci jednotlivých rubrík, ak ich chcete vidieť všetky, stačí dvakrát kliknúť na názov kategórie.

12967992_10207858049161903_9139975817999166615_o[1]

Aktuality:

Zóna bez peňazí potešila mnohých, ľudia darovali malé aj veľké veci

Fotoreport: Jarným Piešťanom dominuje ružová

Od smrti B. Bukovského uplynuli dva roky, Piešťanci si ho opäť pripomenuli

Na Slnku je momentálne škvrna, viditeľná aj voľným okom

Trajan po náročnejšej oprave dnes opäť zakotvil pod Kolonádnym mostom

Mladý Piešťanec bez vodičáku zdemoloval svoje BMW aj cudziu Fabiu

Muž vošiel pod kolesá rýchlika, zrejme zámerne

Ulicu Andreja Hlinku budú čistiť Služby mesta, žiadajú o preparkovanie áut

Od černobyľskej havárie uplynie 30 rokov, v Jaslovských Bohuniciach chystajú tématický seminár

Pripravte sa na návštevu opytovateľov, ak odmietnete odpovedať, hrozí vám pokuta

Kauza CT: Generálna prokuratúra zrušila všetky obvinenia

Ohliadnutie: Kotlebova strana získala hlasy hlavne na Trajane, KDH volili viac aj pri kostoloch

Trajan loď (1)

Koktail

IMG_4846_resize

Skauti vyzbierali vďaka benefičnému koncertu pre OZ Serviam 580 eur

Fanúšičky venovali básničku piešťanským hokejistom

Kvašáci vybozkávali takmer 2500 žiab, oproti minulému roku ich bolo výrazne menej

Na Trenčianskom hrade predvedú zamilované panstvo

Pivovar čaká burza detského oblečenia, obuvi, doplnkov a hračiek

Nové Mesto nad Váhom privíta jubilejný 10. ročník Veteran Rally

Holandsko voňalo vodou, hyacintmi a tulipánmi

Chodíte kŕmiť kačice chlebom? Angličania šíria osvetu ohľadom pestrejšej stravy

Pivovar pripravuje oslavu prvého výročia

Sofia Tureková opäť víťazne na Bratislavských módnych dňoch s novou kolekciou Optimista

Kultúra

zazracny oriesok

Zo Zázračného orieška sa opäť „vylúpne“ plná hrsť rozprávok

Galaprogram k 30. výročiu Slnečnice si vyslúžil standing ovation

V Gospeltalente aj Piešťanec – podporme ho hlasmi

Po odmlke sa do mesta vracia CITYFEST, sľubuje aj známe mená zo zahraničia

Návštevníci 3 zažijú Revolúciu: Premiéra už 5. mája v Dome umenia

navstevnici

Šport

IMG_8882_resize

Vodné pólo: Žiačky na turnaji v Novákoch nenašli premožiteľa

Plávanie: Juniori ŠPK Kúpele Piešťany na Grand prix Slovakia získali osem medailí

Rugby: Respect 1. liga odštartuje v Piešťanoch

Jarný beh okolo Sĺňavy bude opäť pre deti aj dospelých

Basketbal: Čajky pred finálovou sériou regenerovali v piešťanských kúpeľoch
Florbal: Pávom sa v druhom semifinále nepodarilo pokoriť Púchov, celkovo im patrí 3. miesto

Hádzaná: Piešťany začínajú v nedeľu sériu domácich zápasov, prvý s Malackami

Atletika: Puvák majstrom Európy, Matúšová bronzová

Beh okolo Tematína bude na 1.mája

HELP RUN – beh, ktorý pomáha tým, čo nemôžu behať

banner_news-copy-1030x443História

IMG_5185_resizePamätihodnosti mesta: Súbor troch hotelov – Paula, Lívia, Riviera

Vaše námety a postrehy privítame na našom maili redakcia@pnky.sk a sledujte aj našu FB stránku

Za tím redakcie Adriana Drahovská, autori fotografií sú uvedení pri článoch

Aktuality

Veľkú noc sprítomňuje pri kostole sv. Štefana aj nasvietený kríž

Published

on

By

Po scéne z Kalvárie, ktorou sa členky Materského centra Úsmev a dobrovoľníci snažili navodiť a priblížiť veľkonočnú atmosféru, pripravili aj ďalšiu symbolickú výzdobu. Pri severných dverách kostola sv. Štefana postavili nasvietený kríž symbolizujúci utrpenie i nádej Veľkej noci.

Hoci sa v posledných dňoch pandemická situácie pomaly zlepšuje, stále je otázne, či bude možné sláviť Veľkonočné sviatky počas obradov prístupných verejnosti. I preto zástupkyne Materského centra Úsmev a ďalší dobrovoľníci rozmýšľali už vopred ako pomôcť pri prežívaní sviatkov. Ich kreativita je známa, a tak i tento raz prišli so zaujímavými nápadmi.

Inštalácia scény z kalvárie pri farskom dvore už niekoľko týždňov  nabáda ľudí zastaviť sa a zamyslieť. Rodiny s deťmi ju majú ako cieľ svojej vychádzky, keď rodičia môžu deťom priblížiť, čo sa dialo počas veľkonočného trojdnia.

Kríž stojaci na Mariánskom námestí pri severných dverách kostola sv. Štefana prináša svetlo. Svetlo nádeje, že po smrti prichádza zmŕtvychvstanie a nový život. Veriaci pri ňom môžu rozjímať nad veľkonočnými udalosťami zo svojej perspektívy, ale prináša dôvod na zamyslenie i pre neveriacich.

-th-

 

Continue Reading

Aktuality

Hygienik neodporúča otvorenie piešťanských škôl a škôlok v plnom rozsahu

Published

on

By

Epidemiologická situácia v okrese Piešťany sa zlepšila, ale regionálny hygienik neodporúča otvorenie škôl a škôlok v plnom rozsahu. Prezenčnú výučbu až po veľkonočných sviatkoch avizuje aj trnavská radnica. Hlohovec s ňou začína už od pondelka 22. marca.

Ešte jeden alebo dva týždne budú školy a škôlky v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta Piešťany otvorené iba pre deti rodičov, ktorí nemôžu pracovať z domu. V závere včerajšieho (18. 3.) rokovania mestského zastupiteľstva to povedal primátor Peter Jančovič.

Piešťanský región bude podľa COVID automatu od 22. marca zaradený medzi okresy s III. stupňom varovania (bordové), v ktorom je povolené prezenčné vyučovanie v materských školách aj na I. stupni základných škôl. Taktiež sa môžu do lavíc vrátiť deti, ktoré sa nevedia učiť dištančne aj žiaci koncových ročníkov základných a stredných škôl. Rozhodnutie je na zriaďovateľoch, ktorí by sa mali riadiť stanoviskom hygienika.

Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Trnave neodporúča v okrese Piešťany prevádzkovať prezenčnú výučbu od 22. marca. Pre okresy Trnava a Hlohovec je jeho stanovisko miernejšie.

Piešťanská radnica preto otvorenie škôl nateraz odkladá. „Incidencia je u nás vyššia ako v Hlohovci a v Trnave, ale situácia sa zlepšuje. Keď som sa o tom rozprával s regionálnym hygienikom, povedal, nech počkáme,“ vysvetlil primátor Peter Jančovič s tým, že by to malo trvať ešte jeden až dva týždne.

V takom prípade by sa deti vrátili do materských škôl a na I. stupeň základných škôl v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta Piešťany až po veľkonočných sviatkoch, teda 7. apríla.

O tomto termíne hovorí aj trnavská radnica s tým, že otvorenie by znamenalo okamžitý nárast mobility. Mesto Hlohovec začína s prezenčnou výučbou už 22. marca.

O rovnakom dátume začiatku prezenčnej výučby študentov končiacich ročníkov stredných škôl vo svojej zriaďovateľskej pôsobnosti informoval Trnavský samosprávny kraj (TTSK). Dohromady ich je približne 3 400. Školy sú od nich oprávnené žiadať potvrdenie o negatívnom výsledku testu na ochorenie covid-19, ktorý nie je starší ako sedem dní.

„V interiéri zároveň platí povinnosť prekrytia horných dýchacích ciest respirátorom triedy minimálne FFP2. V školách budú platiť prísne hygienické a protiepidemiologické opatrenia. Situáciu v súvislosti s nástupom do škôl bude župa monitorovať a v prípade potreby operatívne prijímať ďalšie opatrenia,“ uviedol Stanislav Pravda, riaditeľ Odboru školstva Úradu TTSK.

Kraj zatiaľ neobnoví prevádzku školských internátov okrem ubytovania študentov končiacich ročníkov stredných zdravotníckych škôl. Jednotlivé stredné školy budú zisťovať záujem žiakov aj učiteľov o stravovanie a podľa toho prispôsobia otváranie jedální.

Vyučovací proces študentov nekončiacich ročníkov 50 župných stredných škôl bude pokračovať dištančnou formou aj po pondelku 22. marca. Župa po dohode so zmluvnými dopravcami posilní vybrané prímestské autobusové spoje zabezpečujúce dopravu študentov do a zo škôl.

Text: Martin Palkovič

Continue Reading

Aktuality

Testovacie miesto v Kine Fontána bude otvorené aj najbližší víkend

Published

on

By

Rovnako ako počas uplynulých víkendov otvorí radnica odberné miesto v Kine Fontána aj 20. a 21. marca. Vyšetrenie na ochorenie covid-19 pomocou antigénového testu tam budú robiť na základe rezervácie. Objednať si presný termín vopred je potrebné aj v ostatných mobilných odberných miestach (MOM) fungujúcich v meste Piešťany.

Odberné miesto v Kine Fontána (Beethovenova 8) bude otvorené v sobotu a v nedeľu 20. a 21. marca od 8.00 do 20.00 h (s prestávkami pre personál v časoch 11.00 – 12.00 h a 17.00 – 18.00 h). Možnosť rezervovať si presný termín bude spustená v piatok 19. marca o 12.50 h na tejto adrese: https://services.bookio.com/mesto-piestany/widget

Termíny vo všetkých ostatných MOM fungujúcich v meste Piešťany je nutné si vopred rezervovať na korona.gov.sk. Bez nutnosti rezervácie aktuálne funguje MOM vo Vrbovom.

Hotel Granit (Kúpeľný ústav F. E. Scherera), Teplická 81, Piešťany, pondelok – sobota od 8.00 do 16.00 h

Napoleonské kúpele, Kúpeľný ostrov, Piešťany, pondelok – sobota od 10.00 do 18.00 h

Unimobunka pri OD Prior, Andreja Hlinku 46, Piešťany, pondelok – piatok od 11.30 do 15.30 h a od 16.00 do 20.00 h, sobota od 8.00 do 12.00 h a od 12.30 do 16.30 h

Unimobunka pri predajniach Topsport a Charvát, Ulica A. Hlinku 7053/48, Piešťany, pondelok až sobota od 8.00 do 12.00 h a od 12.15 do 16.15 h

Parkovisko pri poliklinike, Rekreačná 2, Piešťany, pondelok – streda, piatok – nedeľa od 8.00 do 16.00 h, štvrtok od 8.00 do 18.00 h

Auto City Vrbové, Nám. J. Emanuela 310/26, 922 03 Vrbové, utorok – nedeľa od 9.00 do 12.00 a od 13:00 do 18.00 h

Text: Martin Palkovič Zdroj: piestany.sk, health.gov.sk

Continue Reading

Reklama

Populárne články